نبایدهای پوستی

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد نبایدهای پوستی ارائه شده است، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت پوست از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.


باید دقت کنیم که اگر چند محصول را با هم برای پوست استفاده می کنیم باهم تداخل نداشته باشند و همچنین منع مصرف با محصول دیگر را نیز نداشته باشند.
برای مثال اگر از محصول ضد چروک و ویتامین C استفاده می کنید باید در ابتدا توجه کنید که آیا امکان استفاده این دو محصول با یکدیگر مشکلی را برای پوست به وجود نمی آورد؟

 

منع استفاده همزمان محصولات:

در این مقاله ما منع مصرف چند محصول با یکدیگر را توضیح می دهیم پس با ما همراه باشید.


1. ما نمی توانیم ویتامین C را با محصولاتی که درون آن BHA و AHA وجود دارد با هم استفاده کنیم. آلفاهیدروکسی اسید(AHA) و بتاهیدروکسی اسید(BHA) و سالیسیلیک اسید (salicylic acid) و لاکتیک اسید (lactic acid) و گلیکولیک اسید (glycolic acid) و بسیاری از اسیدهای دیگر مناسب برای لایه برداری صورت می باشند. همچنین زمانی که از ویتامین C استفاده می کنیم، چون ویتامین C خودش خاصیت اسیدی دارد. پس استفاده همزمان این مواد با هم یک خاصیت اسیدی قوی روی پوست ایجاد می کند و باعث می شود پوست حساس تر شود و بیشتر جوش بزند.


2. ما نمی توانیم محصولات حاوی رتینول(Retinol) را همزمان با محصولات حاوی آلفاهیدروکسی اسید و بتاهیدروکسی اسید می باشد استفاده کنیم. درست است که رتینول لایه بردار قوی ای به اندازه AHA و BHA نمی باشد اما باز هم یک عامل لایه بردار محسوب می شود. با استفاده این محصولات با هم پوست صورت نازک و حساس می شود.


3. ما نمی توانیم محصولات حاوی نیاسینامید(Niacinamide) را همزمان با ویتامین C استفاده کنیم. نیاسینامید در محصولاتی استفاده می شود که باعث می شود جای جوش روی صورت کمرنگ شود و قرمزی جوش را از بین می برد و حتی گاها برای درمان چین و چروک سطحی نیز به کار می رود. زمانی که همزمان با ویتامین C استفاده شود، تمام خاصیت ویتامین C را از بین می برد و ویتامین C روی پوست خنثی می شود و نیاسینامید باعث ایجاد جوش می شود.

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. کرم احیا کننده و شاداب کننده حاوی ویتامین C الارو محصولات - ELLARO

2. كرم ضد چروک روز رویتالیفت فیلر اِچ اِی لورآل - Loreal

3. محلول تميز كننده ضد آكنه ( جوش غرور جواني ) هاليوود استايل HOLLYWOOD STYLE DAILY ACNE ASTRINGENT

4. ماسک ضد چین و چروک هالیوود استایل - Hollywood style

5. اسکراب لایه بردار ضدلک و ضدجوش شکلات والنسی - Valensey

6. فوم اسکراب لایه بردار گتسبی - GATSBY

7. پن صورت ضد آکنه و لایه بردار کامان - COME ON

8. تونر از بين برنده جوش هاي سر سياه هاليوود استايل HOLLYWOOD STYLE BLACKHEAD ASTRINGENT

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر