پاییز و مراقبت های پوستی

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد پاییز و مراقبت های پوستی ارائه شده است، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت پوست از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

امکان دارد ماهیت پوست شما هر فصل تغییر کند و این فکر اشتباه است که همیشه پوست شما چرب یا معمولی یا خشک می ماند. این امکان وجود دارد که پوست شما پس از یک مدت تحت تاثیر آب و هوا، استرس، تغذیه و محصولاتی که در این مدت استفاده کرده اید تغییر پیدا کرده باشد.

حال که وارد فصل پاییز شدیم آّب و هوای سردتر، وزش باد بیشتر، اختلاف دمای محیط خانه و بیرون را تجربه می کنیم که همه این عوامل باعث خشک تر شدن پوست صورت ما می شود. پوست خشک تر یعنی چین و چروک بیشتر و لک بیشتر! بنابراین باید مراقبت های پاییزی را جدی بگیریم.در فصل تابستان به علت اینکه بیشتر در معرض خورشید هستید، آب پوست شما کاملا خارج شده است و فقط فصل پاییز زمان مناسب ترمیم و بازسازی پوست می باشد.

 مراقبت های پاییزی

 

برای بازسازی پوست به نکات زیر دقت فرمایید:

1. نیاز است در هفته دوبار از اسکراب پوست استفاده نمایید. اسکراپ ها محصولاتی هستند در آن ها دانه های ریزی وجود دارد که با توجه به نوع برند و نوع محصول دانه ها متفاوت می باشند. دانه های ریز داخل اسکراب را روی صورت به غیر از اطراف چشم ماساژ دهید و سپس صورت را آب کشی نمایید. با این کار پوست های مرده صورتتان را از بین می برید و منافذ پوست که با پوست مرده پر شده است و درون آن چربی جمع شده، را پاک می کنید. بنابراین دو بار در هفته از اسکراب استفاده کنید.

2. شما به آبرسان نیاز دارید. در حقیقت پوست شما همیشه به آبرسان نیازدارد اما در فصل پاییز پوست شما احساس نیاز به آبرسان بیشتری را حس می کند. به آبرسانی نیاز دارید که درون محتویات آن هیالورونیک اسید وجود داشته باشد. با توجه به ماهیت پوست شما آبرسان حاوی هیالورونیک اسید را تهیه فرمایید.

3. زدن ضد آفتاب فراموش نشود. این تصور که با خارج شدن از فصل تابستان دیگر نیازی به ضد آفتاب نیست کاملا اشتباه می باشد.

4. گاهی با تغییر فصل دست و پای شما دچار خشکی می شود پس جتما فراموش نکنید قبل از خواب دست ها را با کرم چرب و برای پاها از کرم ترک پا استفاده کنید.

5. شوینده شستشوی مخصوص خود را صحیح انتخاب نمایید. با شروع فصل پاییز که آب صورت شما بسیار کاهش یافته بسیار مستعد خشکی می باشد. برای مثال پوست فردی که چرب است و از محصولات مربوط به پوست چرب استفاده می کند وشوینده آن یک شوینده قوی برای ازبین بردن چربی پوست است خیلی زیاد در معرض خشکی پوست می باشد. بنابراین سعی شود از یک شوینده ملایم استفاده شود.

6. هفته ای یک بار از ماسک های مخصوص آبرسانی استفاده کنید. ماسک های مخصوص آبرسانی به دو روش طبیعی و نقابی قابل استفاده می باشند.

 

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. انواع ماسک صورت

2. ماسک ورقی صورت هیالورونیک اسید پیورتری - PURE TREE

3. اسکراب و ماسک صورت جو دوسر استیوز - St.ives

4. انواع اسکراب پوست

5. اسکراب تميز کننده عميق هالیوود استایل - HOLLYWOOD STYLE

6. انواع ضد آفتاب

7. کرم ضد آفتاب الارو با پوشش کرم پودر بژ روشن Ellaro spf25

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر