تاثیر پارافین تراپی صورت در جوانسازی پوست

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد تاثیر پارافین تراپی صورت در جوانسازی پوست ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت پوست از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

    

پارافین تراپی صورت یک روش تخصصی برای جوانسازی پوست صورت بوده و به وسیله فرایندهایی که در اثر حرارت به وجود می‌آید می‌تواند تاثیراتی مفید بر کلاژن سازی پوست گذاشته و بدین ترتیب روند پیری پوست را به تعویق بیاندازد. همچنین می‌تواند تیرگی‌ها را در صورت از بین برده و شفافیت پوست را تا حد مطلوبی بالا ببرد.

 

تاثیرات پارافین تراپی صورت

همانطور که گفته شد پارافین تراپی صورت می تواند روند پیری پوست را به تعویق انداخته و لطافت و شفافیت را برای پوست صورت به ارمغان بیاورد. روش کار بسیار ساده است اما توجه شود باید با رعایت موارد ایمنی و زیر نظر متخصصین آرایشی انجام شود تا تاثیرات معکوسی بر زیبایی پوست نداشته باشد. به دلیل تاثیر عمیق حرارت بر پوست و تحریک لایه های زیرین پوست توسط این گرما، کلاژن سازی در پوست فعال می شود. همچنین حرارت ناشی از پارافین بهداشتی بر پوست صورت می تواند منافذ پوست را در این ناحیه باز کرده و تنفس پوست را عمیق و میسر نماید. بنابراین پارافین تراپی صورت یکی از روش هایی است که می تواند به عنوان یک لایه برداری عمیق پوست صورت از آن استفاده نموده و پوست را پاکسازی نمائیم. به همین دلیل می تواند تیرگی های اکتسابی پوست را از بین برده و شفافیت را در اثر تکرار این تکنیک به صورت باز گرداند. همچنین افزایش خون رسانی در این ناحیه را تامین نموده و بدین ترتیب لطافت و سرزندگی را در پوست صورت احیا می نماید.

 

رعایت نکات اساسی در پارافین تراپی صورت

 در پارافین تراپی پا یا دست معمولا درجه حرارت پارافین بهداشتی بر روی 50 درجه سانتیگراد تنظیم می گردد اما حرارت مناسب در پارافین تراپی صورت باید پایین تر از این درجه باشد. چرا که پوست صورت افراد از پوست بدن آنها حساس تر بوده و مقاومت آن در برابر حرارت نیز پایین تر می باشد.

 

مواد به کار رفته در ترکیب پارافین تراپی

پارافین ماده ای چرب است که توانایی حفظ رطوبت بالایی دارد. وقتی پارافین روی پوست قرار می گیرد، منافذ آن را باز کرده و به دلیل تسریع و تسهیل گردش خون، پوست را زیبا و شاداب نشان می دهد.

 

انجام صحیح پارافین تراپی صورت

مرحله اول:

صورت را به وسیله یک محصول پاک کننده آرایش از هر گونه چربی و آلودگی پاک می نمائیم. سپس با استفاده از یک صابون آنتی باکتریال و یا پن شستشوی صورت (پن تمیز کننده) پوست صورت را تمیز و ضد عفونی می کنیم. موها به وسیله یک کلاه مخصوص فیکس شده تا مزاحمتی در حین کار ایجاد ننمایند. با استفاده از یک کرم زیبایی صورت (کرم مرطوب کننده) تمام قسمت های صورت و گردن را ماساژ می دهیم. دقت کنید که مقدار مناسبی از کرم بر روی پیشانی، گونه ها، چانه، بینی و زیر چشم های شخص را بپوشاند. سپس ماساژ را به مدت 2 الی 3 دقیقه ادامه می دهیم.

مرحله دوم:

در این مرحله باید به وسیله یک لایه محافظ روی صورت شخص را بپوشانیم تا از خطرات احتمالی ( سوختگی یا تحریک پوست) جلوگیری نمائیم. این لایه محافظ یک پارچه نازک با بافت درشت می باشد که در ناحیه چشم ها، بینی و دهان دارای حفره هایی است تا این نواحی خارج از لایه محافظ قرار گرفته و در پروسه پارافین تراپی صورت شرکت نکنند. همچنین شخص می تواند در این فرایند به راحتی تنفس کرده، پلک زده و یا صحبت نماید. این پارچه را بر روی صورت شخص فیکس کرده و تا زیر گردن شخص را می پوشانیم.

پارافین تراپی صورت1

 

سپس پارافین را در دستگاه پارافین تراپی گرم کرده و پس از تست حرارت (جهت جلوگیری از سوختگی پوست) به وسیله یک قلم بزرگ (با پهنایی باریک) این پارافین بهداشتی را که دارای حرارت و گرمایی مناسب می باشد بر روی پارچه ای که پوست صورت و گردن شخص را پوشانده، می مالیم. پیشانی، گونه ها، چانه، شقیقه ها، بینی و گردن شخص به طور کامل زیر پوشش پارافین بهداشتی قرار گرفته و زیر چشم ها نیز به صورتی جزئی کاور می شود. در این زمان باید به مدت 10 الی 15 دقیقه مکث کنیم تا پارافین خود را گرفته و تاثیرات مفید خود را بر پوست صورت باقی بگذارد.

مرحله سوم:

این مرحله، قسمت پایانی پارافین تراپی صورت می باشد. پس از مدت زمان مذکور به آرامی لایه محافظ را (که پارافین بهداشتی بر روی آن قرار گرفته) از روی پوست صورت و گردن بر می داریم، سپس به وسیله یک روغن زیبایی گیاهی و ضد حساسیت به ماساژ صورت پرداخته تا رطوبت و چربی از دست رفته را به پوست صورت باز گردانیم.

 پارافین تراپی1

لوازم مورد نیاز برای پارافین تراپی صورت

  • دستگاه پارافین تراپی جهت گرم کردن پارافین
  • پارافین بهداشتی مخصوص صورت
  • تهیه یک کاور مخصوص پوست صورت با بافتی استاندارد جهت پارافین تراپی
  • قلم پهن مخصوص پارافین تراپی
  • کرم مرطوب کننده و روغن ماساژ صورت

 

مزایای انجام پارافین تراپی صورت

پاک سازی منافذ پوست صورت: ظرفیت گرمایی بالای پارافین وکس سبب باز شدن منافذ پوست شده و تعریق ، موجب هدایت آلودگی ها به خارج از پوست می شود. این امر سبب کاهش دانه های سر سیاه و سر سفید پوست می شود.

روشن شدن پوست : گرمای اعمال شده در پارافین تراپی پوست صورت سبب افزایش چرخه خون در صورت شده و پوست را روشن می کند.

کاهش چین و چروک پوست: گرمای پارافین سبب کاهش فشار بر عضلات صورت که موجب ایجاد چین و چروک پوست شده اند می شود.

مرطوب کننده: به دلیل اینکه از لوسیون های مرطوب کننده قوی در حین پارافین درمانی صورت استفاده می شود و گرما نیز موجب باز شدن منافذ پوست می گردد ، بنابراین یک مرطوب سازی عمیق انجام می شود.

آرامش بخش: حرارت طولانی (همانند فیزیوتراپی) سبب ایجاد آرامش می شود و درد و سفتی مفاصل را کاهش می دهد.

 

خطرات پارافین تراپی صورت

موم پارافین در آزمایشگاه آزمایش می شود تا ایمنی و بهداشتی بودن آن برای بدن کاملا تایید شود. پارافین یک ماده تقریبا کم خطر  و دارای نقطه ذوب پایین است، به این معنی  که می توان آن را  در دمای کم، بدون ایجاد سوختگی  و به راحتی روی پوست اعمال کرد.

با این حال، در پارافین تراپی صورت ممکن است عوارضی ایجاد  شود. این عوارض عبارتنداز:

1. اگر شما پوست بسیار حساسی دارید، موم پارافین ممکن است باعث بروز خارش شود.

2. انتقال گرما باعث بروز  قرمزی در پوست شده و همین موضوع سبب خارش و تحریک بیشتر پوست می شود.

توصیه می شود در مواردی هم برخی افراد از پارافین تراپی استفاده نکنند.

 موارد منع پارافین تراپی صورت و پا عبارتند از:

  • گردش خون ضعیف
  • بی حس شدن دست یا پا
  • بیماران دیابتی
  • وجود هر گونه زخم های باز روی پوست

 منبع: yon.ir/Rrz3b

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. دستگاه پارافین تراپی بیوتی ایمیج - BEAUTY IMAGE

2. دستگاه گرمکن پارافین

3. پارافین حاوی وانیل بیوتی ایمیج - beauty image

4. پارافین عصاره آلوئه ورا بیوتی ایمیج - BEAUTY IMAGE

5. پارافین شکلات قهوه ای بیوتی ایمیج - BEAUTY IMAGE

6. پارافین عصاره هلو بیوتی ایمیج - BEAUTY IMAGE

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر