تاثیر میوه های پاييزی بر سلامت و زيبايی پوست

تاثیر میوه های پاييزی بر سلامت و زيبايی پوست

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد تاثیر میوه های پاييزی بر سلامت و زيبايی پوست ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت پوست از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

آيا ميدانيد که پاييز زيباي با سخاوت با ميوه هاي رنگارنگش چگونه بر سلامت و زيبايي پوست ما تاثير مي گذارد ؟ با وبلاگ هومهر همراه شويد تا از خواص ميوه هاي پر خاصيت پاييزي مطلع شويد و قدر پاييز را بدانيم :

کدو حلوايی

کدو حلوایی و زیبایی پوست

کدو حلوایی ، حاوي آنتي اکسيدان هايي است که با راديکال هاي آزاد مضر پوست مبارزه مي کنند و به اين ترتيب، پوست شما را عاري از چين وچروک و سلول هاي مرده مي کند. ويتامين A موجود در آن به پوست لطافت مي بخشد و ويتامين C و E کدوتنبل به پوست آسيب ديده شما ياری رسانده و آن را دوباره جوان مي کند

سرشار از آنتي اکسيدان و ويتامين C است که کلاژن ايجاد مي کند و همچنين ويتامين A فراوان که با راديکال هاي مضر مبارزه مي کند. همين ويژگي از هويج يک دوست واقعي براي پوست ساخته است. هويج چين و چروک ها را رفع مي کند و به شما پوستي يکدست و اتوکشيده مي بخشد.

خرمالو

تاثیر میوه های پاییزی بر سلامت پوست

خرمالو ، به اندازه توت فرنگي آنتي اکسيدان دارد و به همين دليل، شما مي توانيد براي جوان سازي و شاداب سازي پوستتان، روزي نيم ساعت پوست خرمالو را روي صورتتان قرار دهيد.
بتاکاروتن موجود در آن، جريان خون سلول‌هاي پوست را بيشتر مي‌کند براي همين هم پوستتان خوش آب و رنگ مي‌شود.
افرادي که موهايشان اصطلاحا کم پشت است و يا به قدري که بايد پر نيست, مي توانند با خوردن خرمالو و دريافت روي (زنيک) موجود در آن, موهاي سالم و پرپشتي داشته باشند.به خاطر حضور ويتامين ‌A در خرمالو براي پوست و ناخن و موهاي خشک و شکننده مفيد است.

گلابی

 بر پوستفواید گلابی

گلابی ،  چربي بيش از حد يا آکنه را از بين مي برد و به دليل جذب رطوبت به خشکي پوست هم کمک مي کند. گلابي حاوي اسيدلاکتيک است و به همين دليل موجب لايه برداري پوست مي شود.

انگور 

خواص انگور بر پوست

انگور ، با آکنه مبارزه مي کند، چروک ها را محو مي کند، سلول هاي مرده پوست را مي زدايد و به پوست حالت ارتجاعي مي بخشد.

سيب 

سیب و زیبایی

سیب ، حاوي آنتي اکسيدان هايي است که با چروک ها مبارزه مي کند، خطوط چهره را تلطيف مي نمايد و جواني و انعطاف پذيري را به پوست هديه مي کند.


انار 

خواص انار

انار ، ويتامين C فراواني دارد. در نتيجه براي بهبود سيستم ايمني بسيار مناسب است و اثرات ناشي از افزايش سن مانند چين و چروک‌ها بر روي پوست را کاهش مي‌دهد. همچنين روند پيري را کند مي‌کند. انار براي محافظت پوست در برابر اشعه خورشيد بي‌نظير است؛ مناسب براي پوست‌هاي خشک مي‌باشد و از مواد موثر موجود در آن براي تهيه محصولات مرطوب‌کننده پوست استفاده مي‌شود. همچنين انار پوست‌هاي حساس را در برابر آکنه محافظت مي‌کند. مطالعات متعدد اثرات مواد موثر موجود در انار را در پيشگيري از سرطان پروستات، سرطان سينه، سرطان‌هاي پوست، لنفوما، ديابت و... ثابت کرده‌اند. انار باعث بهبود اشتها، بهبود آنمي‌و تسکين بيماري‌هاي التهابي مي‌شود.

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر