روتین پوست و ترتیب آن

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد روتین پوست و ترتیب آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت پوست از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

در این مقاله به ترتیب روتین پوستی می پردازیم:

همانطور که همه ما می دانیم مهمترین مرحله در روتین پوست شست و شوی صحیح صورت است. اگر  این مرحله به خوبی انجام نشود بقیه مراحل هم به خوبی تاثیرگذار نخواهد بود.

 

بطورکلی روتین پوست سه مرحله اصلی دارد:

  1. شست و شو
  2. تونرزدن
  3. کرمهای پوستی

 

روتین پوست

مرحله اول:

درمرحله اول با توجه به اینکه آرایش سنگین روی صورت دارید یا فقط یک ضدآفتاب، باید شوینده صورتتان را انتخاب کنید.

اگر میکاپ دارید بهتر است از تکنیک دابل کلینزینگ استفاده کنید. (دابل کلینزینگ یا  شستشوی دوگانه به این شکل می باشد که اول با یک روغن یا بالم آرایش پاک کن اصل میکاپ را پاک می کنید؛ به این دلیل از روغن استفاده می کنیم که میکاپ را براحتی در خودش حل می کند بدون اینکه به پوستتان فشاری وارد کنید. سپس از این مرحله با یک شوینده مناسب یا شیرپاک کن یا فوم شستشو صورتتان را از روغن پاک می کنید و آبکشی می کنید) یا اینکه با استفاده از میسلارواتر و چشم پاک کن مناسب نوع پوستتان میکاپتان را  پاک کنید، سپس با فوم و ژل یا شیرپاک کن شستشو دهید. این مرحله را  هم می توانید با دست انجام دهید هم با فیس براش ها. چشم هایتان را  هم با شوینده مناسب مثل شامپو شستشو دهید.

که وبلاگ هومهر براش های دستی و براش های ویبراتور سیلیکونی را  مانند براش شستشوی صورت ماساژی رویبلا - Ruibla و براش شستشوی صورت دستی رویبلا - Ruibla و براش شستشوی صورت (فیس واش ) دستی رویبلا - Ruibla پیشنهاد می دهد.

براش شستشوی صورت دستی رویبلا صورتی ruibla

 

دقت کنید اگرمیکاپ دارید حتما باید مرحله آبکشی با آب را  داشته باشید و به میسلارواتر و بالم و روغن بسنده نکنید. البته اگر سلامت پوستتان برا یتان اهمیت دارد ، اگرنه که با یک دستمال مرطوب صورتتان را پاک کنید.

روتین

 

مرحله دوم:

حالا که صورتتان را شستشو دادید وخشک شد زمان استفاده از تونر می باشد؛ با تونر مناسب پوستتان، PHپوست را به حالت نرمال برگردانید وهمینطور تونر قابض منافذ و آلودگی ها را ازمنافذ پاک می کند. بدون انجام این مرحله روتینتان کامل نمی شود.

روتین پوست2

مرحله سوم:

درمرحله آخر اگر اسپری آب دارید اول آن را بزنید اجازه دهید کمی جذب شود؛ سپس کرم دورچشمتان(ترجیحا اول دورچشم بزنید سپس کرم های دیگر)

پس ازجذب کرم دورچشم این مرحله نوبت سرم وکرمهاست. اگر سرم دارید اول با ید آن را استفاده کنید سپس کرم ها. مثلا کرم های مرطوب کننده، آبرسان ، لیفتینگ ضدچروک و...

دقت داشته باشید بعضی سرم ها را می شود دور چشم هم زد؛ ترتیب زدن اینجا متفاوت است، حال باید ابتدا سرمتان را بزنید سپس دورچشم وسپس مرطوب کننده. ترتیب زدن کرم ها با توجه به نحوه مصرف کرم متفاوت است(به بروشور محصول مرا جعه کنید). بطورکلی از رقیق ترین محصول به غلیظترین بایداستفاده شود.

روتین پوست1

 

نکات روتین

درمصرف پروداکتهای مراقبتی را بیان می کنیم که ممکن است خیلی به آن دقت نکنید اما اهمیت دارد. خیلی وقتها با این اعترا ض روبه رو می شویم که چرا محصولات پوستی که استفاده می کنیم روزهای اول خوب جواب میگ رفتیم از آن اما الان دیگر تاثیری از آن نمی بینیم چرا ؟

درست است که این اتفاق کاملا طبیعیست و به این دلیل هست که بدن انسان کاملا هوشمند است وپس از یک مدت مصرف مداوم یک پروداکت نسبت به آن مقاوم می شود(نسبت به آن عادت می کند یا اداپته می شود) واین با عث می شود تاثیر وعملکرد کرم یا سرم را مثل سابق نبینید. راه مقابله با این موضوع این است که باید پس ازیک تایم مصرف لاین مرا قبتی تان را عوض کنید که آن هم باید با توجه به دوره اثرگذاری محصولات تغییر پیدا کند.

 

 

محصول مرتبط با مقاله

محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. براش شستشوی صورت ماساژی رویبلا - Ruibla

2.براش شستشوی صورت دستی رویبلا - Ruibla

3. براش شستشوی صورت (فیس واش ) دستی رویبلا - Ruibla

4. انواع كرم ها و سرم دور چشم

5. کرم دور چشم ریتالیفت لورآل LOREAL 15m

6. کرم دور چشم سینره 30 میل - Cinere

7. کرم دور چشم ضد چروک با خاصیت ضد تیره گی قوی الارو محصولات - ELLARO

8. . فوم پاک کننده چشم حاوی کراتین مکسی 2 - max2

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر