خواص ویتامین سی برای مراقبت از پوست

خواص ویتامین سی برای مراقبت از پوست

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد خواص ویتامین سی برای مراقبت از پوست ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت پوست از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

همانطور که میدانید ویتامین c برای بدن بسیار مفید می باشد و همچنین تاثیرات بسیار مفیدی روی پوست دارد. از آنجایی که حاوی آنتی اکسیذتن می باشد و باعث کلاژن سازی پوست می شود پس هم نقش محافط پوست را دارد و هم نقش جوانسازی پوست. از پوست در مقابل اشعه UV محافظت می کند و پوست را درخشان و روشن می مند. در زیر به مهمتریت اثرات ویتامین C بر روی پوست اشاره می کنیم.
ویتامین C جدا از اثرات کلاژن سازی و جوانسازی در درمان لک و جای جوش نیز کاربرد دارد.

 ویتامین سی


امکان استفاده ویتامین c با ضدآفتاب نیز می باشد. این عمل به پوست هایی که از آفتاب قرمز و سرخ می شوند کمک می کند تا قرمزی پوست کاهش یابد و همچنین اثر ضد سرطان برای پوست دارد.
به دلیل تولید کلاژن سازی در پوست خاصیت کشسانی افزایش می یابد و در کاهش چین و چروک و خطوط ریز نیز موثر می باشد.
در حفظ آب موجود در پوست موثر می باشد و از خشکی پوست جلوگیری می کند و در نتیجه پوست شادابتر و درخشانتر می شود.
از آنجایی که ویتامین C به افزایش توانایی ترمیم پوست کمک می کند، می تواند در رفع لک های قهوه ای پوست موثر باشد.
خواص ضد التهابی ویتامین C به درمان آکنه و روزاسه کمک می کند.
قوی ترین مشتق ویتامین C اسکوربیک اسید می باشد که سریعتر جذب پوست می شود و یک آنتی اکسیدان خیلی قوی برای پوست است و تاثیر خوبی بر روی روشن شدن و یکسان شدن رنگ پوست دارد.

 

سایر فرم های ویتامین سی

سایر فرم های ویتامین سی موجود در محصولات پوستی شامل سدیم آسکوربیل فسفات Sodium Ascorbyl Phosphate ، آسکوربیل پالمیتات Ascorbyl Palmitate ، رتینیل پالمیتات Retinyl Ascorbate ، تتراهگزیل دسیل آسکوربات TetrahexylDecyl Ascorbate ، منیزیوم آسکوربیل فسفات Magnesium Ascorbyl Phosphate و آسکوربیل گلوکوزید Ascorbyl Glucoside می باشد . فرآورده دیگری به نام 3-O ETHYL ASCORBIC ACID نیز اخیرا وارد ترکیبات شده است که هنوز اثرات آن به صورت کامل تایید نشده است .
بهتر است در ماه اول از فرم خالص و قوی ویتامین سی ( L-Ascorbic Acid ) پرهیز کنید و از یک مشتق دیگر با غلظت پایین ( بین 1 تا 3 درصد ) استفاده نمایید و در ماه های بعد به تدریج محصولات قوی تری را استفاده نمایید.
فرم سدیم اسکوربیل و منیزیوم اسکوربیل برای پوستهای خشک و حساس مناسبتر هستند و باعث تحریک کمتری می شوند و فرم خالص ویتامین C که اسکوربیل اسید است برای پوست های چرب مناسب می باشد.

 

عمر ویتامین C

ویتامین C خیلی زود خراب و تجزیه می شود و انقضای کمی دارد. بیرنگ و یا سفید است و زرد و قهوه ای شدن آن به معنای خرابی آن است. به جز مواردی که از ابتدا محصول رنگی باشد.

 

محصول مرتبط با مقاله

محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

 1. نرم کننده 7 ویتامینه کلیون مناسب موهای رنگ شده و آسیب دیده - CLIVEN

2. شامپو تقویت کننده Superfruit And Vitamin شوما Schauma - 400ml Schauma - 400ml

3. ژل 7 ویتامینه پمپی ( بسیار قوی ) کلیون - CLIVEN ۷vitamine Gel modellante

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر