پاکسازی پوست چرب

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد پاکسازی پوست چرب ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت پوست از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

در مقاله شناخت انواع پوست و پاکسازی آن ها به بررسی انواع پوست پرداختیم و مقدماتی از پاکسازی را توضیح دادیم. در این سری از مقالات در ابتدا به پاکسازی پوست چرب  و پوست های آکنه دار و پوست با دانه سر سیاه پرداختیم و سپس بهترین محصولات  فروشگاه اینترنتی هومهر برای پاکسازی پوست چرب مانند تونرها، ماسک ها و کرم های ماساژ  را به شما معرفی کردیم. وبلاگ هومهرمطالعه مقاله پاکسازی پوست خشک را به شما پیشنهاد می دهد.

مرحله 1: شناخت پوست

نوع پوست خود را با توجه به مقاله شناخت انواع پوست و پاکسازی آن ها بشناسید. روال معمول پاکسازی با شناخت نوع پوست شروع می شود که باعث می شود به درستی از آن مراقبت کنید.

 

مرحله 2: تمیز کردن پوست چرب

برای پاک کردن چهره خود ازفوم پاک کننده بدون چربی استفاده کنید. از یک پاک کننده مخصوص پوست چرب و آکنه ای استفاده کنید . الکل و روغن خودشان میتوانند دلیل ایجاد جوش های جدید بشوند . دقت کنید که شوینده های انتخابی شما حاوی این مواد نباشد.  کنترل نکردن چربی پوست ممکن است یکی از دلایل ایجاد آکنه و یا دانه های سر سیاه بر روی پوست باشد. لزوما همه پوست های آکنه ای چرب نیستند . برخی از افراد پوست های خشک و آکنه ای دارند، حتما دقت کنید که شوینده شما برای این نوع پوست ها انتخاب شده باشد.

اگر آکنه شما بسیار شدید است ، شما باید از پاک کننده ای استفاده کنید که درمانی باشد و محتوی موادی باشد که باکتری ها را از بین ببرد و عوامل به وجود آورنده آکنه را از بین ببرد و بهتر است محصولی را خرید کنید که حاوی سالیسیلیک اسید، سدیم سولفاستامید یا بنزیل پراکساید باشد.  

در انتها صورت را  با آب گرم شستشو دهید.

 

مرحله 3: استفاده از تونر مخصوص

 شما ممکن است در ادامه بخواهید از یک تونر استفاده کنید  اما مراقب باشید زیرا ممکن است پوست شما را تحریک کند. تونرها محلول هایی هستند که در مرحله بعد از پاک کردن آرایش و شستشو صورت استفاده میشوند.تونرها برای داشتن سلامت بیشتر، پاکسازی پوست را به گونه‌ای انجام می‌دهد که منافذ پوست از هر آلودگی یا گرد و غبار پاک شود. بدانید که حتی شستشوی صورت با پاک‌کننده‌های صابونی که معمولاً بعد از حضور در هوای آلوده انجام می‌شود، هم نمی‌تواند تأثیر تونر را داشته باشد. چرا که صابون یا شوینده‌ها قادر نیستند به منافذ پوست نفوذ کنند. این محصولات می توانند چربی اضافی را حذف کنند، همچنین شامل مواد مات کننده هستند که باعث می شود چهره شما کمتر براق شود و به پاک کردن پوست کمک کند.

در زیر به بررسی تونرهای پر کاربرد برای پوست های چرب و آکنه دار و جوش سر سیاه پرداخته ایم:

1. محلول پاک کننده چربی پوست هالیوود استایل

این محلول پاک کننده چربی از پوست صورت از برند امریکایی هالیوود استایل Hollywood Style گزینه مناسبی برای کنترل چربی پوست است. این محلول منافذ پوست را تمیز می‌کند و می‌بندد، چربی و حالت براق بیش از حد پوست را از بین می‌برد، از بروز آکنه و جوش جلوگیری می‌کند و جوش‌های سرسیاه را از بین می‌برد. فرمول این محلول دارویی ، بهداشتی و حاوی اسید سالیسیلیک 2% برای پاکسازی پوست است.  از بین برنده چربی، جوش و جوش سرسیاه مناسب برای پوست‌های چرب و مستعد جوش در خانم‌ها و آقایان  است و دارای برچسب شبنم و مجوز واردات از سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت میباشد .

2. تونر پاك كننده ( محلول ليمو ترش و مركبات ) كنترل كننده چربي هاليوود استايل

این محلول خشک کننده چربی ، چربی و برق صورت را ازبین برده وظاهری مات برجای میگذارد وبا عصاره مرکبات و لیموترش برای تمیز سازی عمیق پوست و به داخل منافذ پوست نفوذ میکند و ویتامین ث موجود در این عصاره ها اثرات مشهود چربی اضافی پوست را کم میکند. ویتامین C برای محدود کردن اثرات مشهود چربی های اضافی واسید سالیسیلک که برای باز کردن منافذ بکار میرود تشکیل شده است .پوست به طرز قابل لمسی تمیز و فاقد چربی وتازه بنظر میرسد.این تونر برای تمیز کردن روزانه پوست بسیار مهم است.برای به حداقل رساندن منافذ وتازه کردن و تنگ کردن منافذ پوست میباشد.

3 . تونر ضد چربي از بين برنده منافذ پوست هاليوود استايل

این محلول ضد چربی دارای الاستین خالص کلاژن و کوانزیم Q10 میباشد که همراه با هم مواد فعال سفت کننده وقابض بسیار قوی میباشند . این محلول الودگی ها و چربی های اضافی پوست را می زداید و کمک میکند که منافذ باز پوست به حداقل میزان خود رسیده و پوست سفت شود. چربی های اضافی و ناخالصی ها را ازبین میبرد .کوچک کردن منافذ پوست و سفتی پوست. چهره احساس تازگی و ثبات میکند.

4. تونر  از بين برنده جوش هاي سر سياه هاليوود استايل

این محلول فوق العاده با استفاده از اسید سالسیلیک به داخل منافذ پوست نفوذ کرده والودگی ها را که باعث به وجود امدن جوش های سرسیاه میشود می زداید و با کمک گلیکو اسید سلول های مرده را ازمیان میبرد این محلول باعث میشود که پوست پاک وشاداب تر وسالم تر به نظر برسد. با پاک سازی سلول های مرده پوست را پاک وتازه و سالم می سازد.از اسیب های اتی جلوگیری میکند.

5. محلول تميز كننده  ضد آكنه ( جوش غرور جواني ) هاليوود استايل

این محلول از مواد ضد اکنه قوی شامل : اسید سالسیلیک برای پاک کردن منافذ پوست و گلیکولیک اسید برای از بین بردن سلول های مرده پوست استفاده میشود .با استفاده منظم ازاین محلول آکنه کاهش پیدا کرده ونهایتا از بین میرود ورنگ پوست شفاف تر وسالم تر جلوه خواهد کرد.

روش مصرف:

مقداری از تونر را با پنبه روی پوست صورت به جز نواحی اطراف چشم، لب و گردن مالیده و بعد استفاده از تونر یک مرطوب کننده ملایم هم روی پوست استفاده شود.

 

مرحله4: اسکراپ یا پلینگ:

اسکراب ها در دو نوع اکــسیژن رسان و دانه دار موجود می باشد. اکسیژن رسان برای پوست های چرب استفاده می شود. این اسکراپ را روی پوست می زنیم وقتی کاملا خشک شد از چانه رو به بالا می کشیم. مواد اسکراپ فتیله می شود سپس باقیمانده ها را تمیز میکنیم.

در زیر به بررسی اسکراب پر کاربرد برای پوست های چرب پرداخته ایم:

1. اسکراب لایه بردار هالیوود استایل (HOLLYWOOD STYLE

می تواند به پوست خسته و کسل شما ظاهری روشن تر ، درخشان تر و نرم تر ببخشد. با استفاده منظم از این اسکراب شما شاهد پوستی نرم و یکدست خواهید بود.

روش مصرف:  هر 2 هفته یکبار مدت 15 دقیقه اسکراب را بر روی صورت زده و به آرامی ماساژ دهید.بعد با آب ولرم و صابون شستشو دهید.

 

مرحله 5: بخور صورت:

 در این مرحله برا ی پوست های چرب و پوست هایی که جوش های سرسفید و سرسیاه دارند از بخور استفاده می کنیم.

بخور یکی از روش های مؤثر برای پاکسازی پوست چرب است این روش در عین ساده بودن دارای تأثیرات مثبتی بر روی پوست می باشد و به آسانی آلودگی های پوستی را کاهش می دهد. مقداری آب را بر روی گاز قرار دهید تا بخار آن زیاد شود و به جوش آید ظرف آب در حال بخار را بردارید و با استفاده از حوله صورت خود را بر روی بخار قرار دهید و با حوله مانع عبور بخار و ورود هوا شوید این کار را به مدت ۱۵ دقیقه انجام دهید.

 بخور صورت

مرحله 6: ماساژصورت:

برای پوست های خشک بیشترین زمان ماساژ و برای پوست چرب کمترین زمان ماساژ را در نظر میگیریم. چون ماساژ زیاد پوست چرب باعث ترشح چربی بیشتر و در نتیجه جوش بیشتر میشود. بیشترین زمان 20 دقیقه و کمترین زمان 10 دقیقه می باشد.

1. کرم ماساژ گیاهی هالیوود استایل Hollywood style 325gr

این محصول منحصر به فرد، مخلوطی است از مواد موثر و آنتی اکسیدان ها که برای ماساژ پوست های چرب و آسیب پذیر مناسب است و دارای مزایای متعدد است. با استفاده منظم از این کرم پوست سالم ، شفاف و شاداب تری خواهید داشت .این کرم ماساژ  عالی برای انجام ماساژ حرفه ای روی صورت می باشد.

 

کرم ماساژ گیاهی هالیوود استایل hollywood style

 

طریقه مصرف:  مقدار دلخواه از محصول را بر روی پوست تمیز خود به صورت ضربه ای ماساژ دهید این عمل را تا وقتی که کرم جذب پوستتان شود ادامه دهید. این کرم را می توانید به صورت روزانه استفاده کنید.

 

مرحله7: ماسک پایانی:

 برای پوست های چرب ماسک قابض و غیر چرب استفاده می کنیم. ماسک را بعد از خشک شدن پوست، تمیز می کنیم .

1. ماسک و اسکراب زغال و شکر سیاه فری من FREEMAN

ماسک و اسکراب حاوی عصاره زغال و شکر سیاه تولید برند فری من ، یک محصول با دو کاربرد متفاوت است. در ابتدا زغال باعث جذب ناخالصی های حاصل از آلودگی محیط و چربی اضافی پوست می گردد، سپس شکر سیاه به طور کاملا ملایم پوست را لایه برداری کرده و سلول های مرده پوست را ازبین می برد. در نتیجه پوست ظاهری شاداب و با طراوت پیدا خواهد کرد. این محصول برای انواع پوست ، مناسب میباشد .

2. ماسک گلی سیاه ذغالی MUD فری منFREEMAN

ماسک صورت فری من ، به شکل ذغالی و سیاه عملیات رطوبت رسانی و بازسازی پوست را با سرعت بالا انجام می دهد . مواد معدنی موجود در ماسک گلی سیاه ذغالی MUD فری من از ترکیبات معدنی دریا می باشد که باعث افزایش سطح لطافت و نرمی پوست می شود . ذغال موجود در این ماسک ، بدون ایجاد التهاب به آرامی چربی ها و سموم سطح پوست را پاکسازی کرده و شکر سیاه ، به حفظ رطوبت پوست و از بین بردن خطوط ریز و زبری پوست کمک ویژه ای می کند.

3. ماسک صورت خاک رسی جو و آووکادو فری من FREEMAN

یکی از ماسک های موثر بر پاکسازی پوست از برند فری من ، ماسک جو و آووکادو است . این محصول برای افرادی که پوست نرمال تا مختلط دارند، مناسب است. این ماسک با ترکیبات منحصر به فرد خود شامل جو دو سر، آووکادو و ویتامین E پوست را رطوبت رسانی ، نرم و لطیف می کند. استفاده از ماسک فری منباعث می شود تا پوست شما علاوه بر تغذیه ، جوش های سطحی و زیر پوستی از بین بروند. همچنین باعث پاکسازی منافذ پوستی و کوچک تر شدن آنها می شود.

 

مرحله 8: استفاده از کرم مرطوب کننده:

 کار پاکسازی پوست چرب خود را با یک مرطوب کننده فاقد چربی تمام کنید. بر خلاف این باور غلط که شما نباید پوست چرب را مرطوب کنید، آبرسانی بسیار مهم است. وقتی پوست شما احساس خشکی و کمبود آب می‏ کند، شروع به تولید چربی اضافه می‏ کند پس بسیار حائز اهمیت است که از یک کرم مرطوب کننده سبک استفاده کنید. برای پوست‌های مستعد آکنه از مرطوب کننده‌هایی استفاده کنید که علاوه بر تنظیم ترشح چربی مواد التیام دهنده نیز داشته باشند تا تحریکی ناشی از شستن پوست را از بین ببرند. اگر پوستتان خیلی چرب است و نیازی به مرطوب کننده حس نمی‌کنید، آن را فقط در ناحیه‌هایی از پوست که چرب نیستند و پوست‌های حساس دارند می‌توانید استفاده کنید.

 

محصول مرتبط با مقاله

محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. محلول پاک کننده چربی پوست هالیوود استایل

2. تونر پاك كننده ( محلول ليمو ترش و مركبات ) كنترل كننده چربي هاليوود استايل

3. تونر ضد چربي از بين برنده منافذ پوست هاليوود استايل

4. تونر  از بين برنده جوش هاي سر سياه هاليوود استايل

5. محلول تميز كننده  ضد آكنه ( جوش غرور جواني ) هاليوود استايل

6. اسکراب لایه بردار هالیوود استایل (HOLLYWOOD STYLE

7. کرم ماساژ گیاهی هالیوود استایل Hollywood style 325gr

8.ماسک و اسکراب زغال و شکر سیاه فری من FREEMAN

9. ماسک گلی سیاه ذغالی MUD فری منFREEMAN

10. ماسک صورت خاک رسی جو و آووکادو فری من FREEMAN

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر