تفاوت سرم، آبرسان، کنسانتره، مرطوب کننده

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد تفاوت سرم، آبرسان، کنسانتره، مرطوب کننده ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت پوست از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

محصولات زیادی برای پوست ما از قبیل کنسانتره، سرم، آمپول، مرطوب کننده، آبرسان وجود دارد اما اطلاعات زیادی نداریم که کدام محصول برای پوست ما مفید و لازم است.

برای دانستن تفاوت این محصولات با یکدیگر در ادامه همراه ما باشید.

پوست بزرگترین ارگان می باشد که این ارگان نیاز به آب و رطوبت دارد و به همین دلیل محصولات زیادی برای پوست وجود دارد.

 

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده:

زمانی که صحبت از آب و رطوبت است منظور ما دو مبحث جدا آبرسانی و رطوبت رسانی پوست صورت می باشد. در بیشتر موارد همه این دو را  یکسان می دانند و برای آن تفاوتی قائل نمی شوند و فکر می کنند با آبرسانی نیاز به رطوبت رسانی نیست اما در واقعیت این ها دو موضوع کاملا متفاوتی هستند. برای مثال فرض کنید دستتان را به مدت یک روز کامل داخل آب قرار داده اید، هنگامی دست را از آب خارج می کنید دست شما آبرسانی شده اما رطوبت خود را از دست داده است.

پوست یک سد دفاعی لیپیدی دارد که این سد دفاعی ازپوست در برابر آسیب و نور خورشید محافظت می کند. در این جا مرطوب کننده مطرح می شود. مرطوب کننده یک سد روی پوست می کشد تا رطوبت پوست تبخیر نشود.

کرم مرطوب کننده دست با رایحه جوجوبا و هندوانه تونز tones

از طرفی آبرسان به آب پوست مربوط می شود به این معنا که آبرسان با گرفتن رطوبت هوا به افزایش آب درون پوست کمک می کند. پس نمی توانیم بگوییم فقط به آبرسان یا فقط به مرطوب کننده نیاز داریم. هردوی این محصولات برای مراقبت پوست نیاز است.

برای اینکه بدانیم چه محصولی برای پوست خود استفاده کنید به دو نکته مهم باید دقت کنید:

  1. نوع پوست
  2. محل زندگی و آّب و هوای آن

از قوی ترین آّبرسان ها، آبرسان هایی هستند که درون آن ها هیالورونیک اسید دارد. مرطوب کننده ها بیشتر شامل روغن های طبیعی و عصاره های میوه می باشد.

 

کرم مغذی آبرسان قوی هیدرااسکین کلیون cliven

 

تفاوت سرم و آبرسان و کنسانتره:

سرم ها هم یکی از مراحل روتین پوستی می باشند. سرم ها بر پایه آب می باشند و همچنین باعث می شود آب پوست را حفظ کند. به این دلیل این محصولات را ایجاد کردند تا به لایه های زیرین پوست نفوذ کند. در اینجا تفاوتش با آبرسان مشخص می شود. قوی تر از آبرسان ها ومرطوب کننده ها می باشد. سرم ها برای مشکلات خاص مانند چین چروک، سیاهی صورت، لک صورت، جای جوش صورت و یا فقط برای آبرسانی صورت استفاده می شود. سرم ها از چند ماده سازنده فعال تشکیل شده اند.

کنسانترها از یک ماده فعال سازنده تشکیل شده اند. کنسانتره ها از سرم ها خیلی قویتر هستند. کنسانتره ها بسیار زیاد به سرم ها شباهت دارند که تنها تفاوتشان تعداد ماده فعال سازنده آن می باشد.

 سرم مینرال رطوبت رسان و تقویت کننده 50 میل vichy mineral 89 fortifying and plumping daily booster 50ml

 

محصول مرتبط با مقاله

محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

 1. سرم رطوبت رسان و تقویت کننده ویشی مینرال - Vichy Mineral

2. کرم مرطوب کننده دست با رایحه جوجوبا و هندوانه تونز - TONES

3. کرم بازسازی کننده مرطوب کننده پوست شب 30ml الارو Ellaro

4. پاوردوز درمانی اصلاح‌کننده کنسانتره لورال پروفشنال - LOREAL PROFESSIONNEL

5. کرم آبرسان خیار 250ml سودا - SEVDA

6. کرم مغذی و آبرسان قوی هیدرا اسکین کلیون - CLIVEN

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر