شناخت انواع پوست و پاکسازی آن ها

  در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد شناخت انواع پوست و پاکسازی آن ها ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت پوست از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

روال معمول پاکسازی با شناخت نوع پوست شروع می شود که باعث می شود به درستی از آن مراقبت کنید.

شناخت انواع پوست:

1. پوست نرمال: متعادل، روشن است و حساس نیست.

2. پوست خشک: پوست خشک قسمت‌هایی پوسته پوسته شده و در سطح چروک ، نشان می‌دهد که سطح خیلی نازک خشک شده منجر به تشکیل مرئی خطوط ظریف بسیاری می‌شود. خشک شدن، نبود رطوبت را در پوست نشان می‌دهد. پوست خشک شده ممکن است ، پوسته پوسته شود یا با خطوط کوچک و ظریف چروکیده و خشک به نظر می‌رسد و ممکن است به نظر برسد که تکه‌ای از سلفون در بالای آن است. خشک شدن پوست هم‌چنین ممکن است ، احساس خارش یا سختی کند. خشک شدن می‌تواند تقریباً در هر پوستی روی دهد. پوست خشک به علت عدم مراقبت ، محصولات نادرست یا بیش از حد خشک کننده ، در معرض نور خورشید و سایر موارد حاصل می‌شوند. پوست خشک با استفاده از مرطوب کننده درمان می‌شود که آب را در سطح پوست نگه می‌دارد. این محصولات مرطوب کننده باید بر پایه نوع پوست انتخاب شوند. مرطوب کننده برای پوست خشک به طور کلی در بافت سنگین هستند.

3. پوست چرب: پوست چرب سبوم زیادی تولید می‌کند ، منافذ خیلی زیادی خواهد داشت و پوست ممکن است ، براق یا چرب به نظر برسد و ممکن است منافذ زیادی داشته باشد.
4. پوست با جوش سرسیاه: یک جوش سر سیاه یک کیسه‌ی مویی می‌باشد که با کراتین و چربی پوست پر شده است. این جوش‌ها بیش‌تر در صورت افراد ظاهر می‌شوند به خصوص در منطقه‌ی T که همان مرکز صورت می‌باشند. زمانی که چربی این نوع جوش در مجاورت محیط قرار گیرد ، اکسیده می‌شود و رنگش به سیاه تغییر می‌کند.. به این جوش ، جوش سرسیاه بسته گفته می‌شود که گاهی نیز جوش سرسفید نامیده می‌شود. این جوش مانند یه برآمدگی کوچک که درست پایین سطح پوست قرار دارد ظاهر می‌شود.
5. پوست آکنه دار: وجود جوش در قسمت‌های چرب آکنه را نشان می‌دهد. آکنه نوعی پوست است زیرا گرایش به توسعه آکنه ارثی است. آکنه جوش‌های قرمز است که سر چرکین ندارند.

6. پوست چروک: با پیری پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و پوست در قسمت‌های دور چشم و خط چانه افتادگی پیدا می‌کند. چروک‌ها ممکن است در قسمت‌های چهره ظاهر شوند. درمان‌‌هایی که مرطوب و لایه‌برداری می‌کنند. پیری ظاهری پوست را کم می‌کنند.

7. پوست حساس: پوست حساس ظاهر قرمز ـ صورتی دارد. پوست به آسانی قرمز می‌شود و به آسانی با برخی محصولات مراقب از پوست ملتهب می‌شود. باید از محصولات با شیر پاکن‌های قوی، محصولات رایحه‌ای و لایه بردارهای قوی در هنگام درمان پوست حساس اجتناب کنید.

8. پوست ترکیبی: در بعضی نقاط (گونه ها) خشک و در دیگر نقاط (پیشانی، بینی و چانه) چرب می باشد.

9.لکه‌های ناشی از آفتاب (لکه‌های قهوه‌ای):این ضایعات به رنگ قهوه‌ای تیره تا سیاه ظاهر می‌شوند و در نقاطی که در معرض آفتاب قرار دارد ، بیش‌تر بروز می‌کند. برای جلوگیری از ضد آفتاب استفاده نمایید.

برنزه شدن تغییر رنگ دانه‌های پوست است که به سبب مجاورت در برابر نورخورشید و اشعه‌ی فرابنفش شکل می‌گیرد.

 

نکات قابل تامل برای پاکسازی:

برا ی مراقبت ازهرگونه پوست نکات ابتدایی باید رعایت شود:
1. همیشه قبل از اقدام کردن برای شستشوی صورت، دستانتان را با آب و صابون به طور کامل بشویید . هرگز بیشتر از دوبار پوستتان را در طول روز نشویید مگر در مواقعی که به شدت عرق کرده باشید. برای شستن پوست صورتتان از نوک انگشتانتان استفاده کنید، استفاده از لیف و دستمال یا پارچه ممکن است باعث تحریک پوست و ایجاد حساسیت یا انتقال آلودگی گردد. برای خشک کردن پوست ،هیچ وقت حوله را روی پوستتان نکشید ، زیرا باعث ایجاد چروک و پیری پوست می شود، بهتر است حوله را آرام روی پوست صورت قرار دهید و اجازه دهید تا آب توسط کرک های حوله جذب شود ، میتوانید برای تسریع کار ،حوله را به آرامی به پوست فشار دهید ، اما هرگز آن را روی پوست نکشید .

2. نکته مهم دیگر که در شستشوی صورت بسیار مهم است، بستن موها و جمع کردن آن ها از روی صورت میباشد چون باعث می شود دقت شستشو بسیار بالا برود و تمامی قسمت های صورت کاملا تمیز شسته شوند . اگر آرایش دارید با یک پاک کننده ملایم که میتواند شیر پاک کن یا لوسیون یا کرم باشد، آرایش خود را پاک کنید.

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر