مراقبت های پس از کراتینه مو

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد مراقبت های پس از کراتینه مو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

هنگامی که کراتینه برزیلی انجام داده اید، لازم است مراقبت های ویژه ای از موهایتان داشته باشید تا مطمئن شوید که کراتینه ماندگاری لازم را دارد. کراتینه مو با گذشت زمان به تدریج از بین می رود، اما با مراقبت مناسب، کراتینه مو شما حدود 12 هفته طول خواهد کشید.

 

کراتین برزیلی و رنگ مو

اگر می خواهید موهایتان را رنگ و کراتینه کنید، می توانید این کار را بلافاصله قبل از کراتین برزیلی بدون صدمه زدن به موهایتان و یا کاهش کارایی رنگ انجام دهید. با این حال، شما باید حداقل سه هفته پس از کراتینه برای رنگ موی مجدد صبر کنید.

شامپو کراتینه 

مراقبت های لازم در زمان کراتینه

موهای خود را تا سه روز پس  از ا نجام کراتینه مرطوب نکنید این موضوع شامل شنا، تعرق زیاد، حمام و شستن موها نیز می شود.

برای روزهای ابتدایی موهای خود را باز نگه دارید. به دلیل انعطاف پذیر بودن مواد کراتینه بر روی مو در صورت استفاده از کش و کلیپس موها حالت دار خواهند شد.

 

اقدامات حیاتی پس از کراتینه

از شستن بیش از حد بپرهیزید زیرا این کار باعث از بین رفتن مواد کراتینه میشود و ماندگاری کراتینه کاهش می یابد.

موهای خود را در معرض سطح بالایی از کلر یا آب نمک قرار ندهید و در مقابل سطح بالای UV موهای خود را بپوشانید زیرا این عوامل باعث کاهش عمر کراتینه می شود.

 

محصولات مراقبت بعد از کراتین

برای استفاده از محصولات بهداشتی بعد از کراتینه تنها از شامپو ها و نرم کننده های بدون سدیم کلراید و سولفات استفاده کنید. استفاده از این نوع شامپو ها و نرم کننده ها ماندگاری کراتین را بیشتر می کنند. سدیم موجب حل شدن کراتین می شود و سولفات ها به ماندگاری  کراتین مو خدشه وارد می کند. در زیر به ماسک و شامپوی مخصوص برای استفاده پس از کراتینه اشاره می شود:

 

1. شامپو ۳ کراتینه مای سالن

شامپو ۳ کراتینه مای سالن بدون سولفات است که مو را با کراتین، پروتئینی که ساختار اصلی مو را تشکیل میدهد، کامل پوشش می دهد. مو را مستحکم تر و حجیم تر کرده و علاوه بر قدرت پاک کنندگی، آن را آبرسانی نیز می کند. مواد اصلی تشکیل دهنده این محصول سه نوع کراتین و روغن ماکادمیا با فواید و اندازه های مولکولی متفاوت است. کراتین نوع اول با اندازه کوچکتر، به تار مو نفوذ کرده و آن را ترمیم می کند. کراتین نوع دوم با مولکول های سنگین تر، کوتیکول مو را پوشانده و به آن استحکام می بخشد. کراتین نوع سوم، مو را در برابر حرارت مقاوم می سازد. روغن دانه ماکادمیابه واسطه شباهت به ساختار بدن به راحتی جذب موها شده و با نفوذ به پوست سر و فولیکول مو، از شکستن مو جلوگیری کرده و استحکام و حالت ارتجاعی مو را بهبود می بخشد. اسیدهای چرب و ویتامین هایی موجود در روغن دانه ماکادمیا، وز مو را کنترل کرده و باعث بازگرداندن پالمیتولنیک و آبرسانی به مو شده و از پیری مو جلوگیری می کند.

روش استفاده

بر روی موی خیس مالیده و کاملا ماساژ داده شود، پس از چند دقیقه شسته شود.

 

2.محصولات رجونال 

کارخانه رجونال کراتین مو تولید می کند . برای کسانی که موهایشان را کراتین کرده اند خیلی بهتر است که بعد از کراتین مو از این محصولات استفاده کنند.

  • شامپو کراتینه رجونال

این محصول فرآورده ای است بی نظیر , مخصوص موهای خشک , وز و صدمه دیده حاوی ترکیبات کراتین که در بافت مو نفوذ کرده و ساختار مو را از ساقه تا نوک مو ترمیم و بازسازی می کند و در نتیجه شادابی , طراوت , نرمی و درخشندگی خاصی به موها می بخشد .

روش استفاده 

موها را به طور کامل خیس کنید مقدار کمی از شامپو را روی سر ریخته و به آرامی مو و پوست سر را ماساژ دهید. بعد از 20 الی 25 دقیقه با استفاده از آب گرم ، پوست و موها را شستشوی کامل دهید.
توجه : برای نتیجه عالیتر بعداز استفاده از این محصول از ماسک مو کراتینه رجونال استفاده کنید.

  • ماسک مو کراتینه رجونال

این ماسک فرآورده ای است بی نظیر , مخصوص موهای خشک , وز و صدمه دیده حاوی ترکیبات کراتین که در بافت مو نفوذ کرده و ساختار مو را از ساقه تا نوک مو ترمیم و بازسازی می کند و در نتیجه شادابی , طراوت , نرمی و درخشندگی خاصی به موها می بخشد .
کراتین موجود در این محصول بی نظیر , با کمک به حفظ پروتیین و اضافه کردن کراتین , مو را ترمیم , احیاء و شفاف می سازد و همچنین ماده تشکیل دهنده Amodimethicone که مو را براق , شفاف و ابریشمی کرده و شانه زدن را آسان می نماید .

روش استفاده ماسک مو

هفته ای 3 بار پس از شستشوی موها با یکی از شامپوهای فرش فیل مو را آبکشی نموده و مقداری از ماسک را بر روی تمام مو مخصوصا قسمتهای آسیب دیده پخش کرده و پس از 5-10 دقیقه آبکشی نمایید.

 

ترجمه از سایت softerhair.com

 

محصول مرتبط با مقاله

سایت وبلاگ هومهر، محصولات کراتینه مو

1. شامپو کراتینه هرلایت HAIR COMPANY 500ML

2. شامپو کراتینه رجونال - REJUVENOL

3. اسپری دو فازی مو کراتینه مارال

4. ماسک کراتینه لولان ترمیم کننده و تقویت کننده موهای آسیب دیده از حرارت سشوار

5. ماسک مو کراتینه رجونال

را به شما پیشنهاد می دهد.

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر