بهترین جنس برس مو

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد بهترین جنس برس مو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید. 

 

انتخاب برس مناسب جز واجبات رسیدگی و مراقبت از مو می باشد ؛ یعنی همان اندازه که شامپو مهم است برس هم در جلوگیری از ریزش و موخوره مو مهم می باشد.

در گذشته فقط برس های فلزی و پلاستیکی باب بود، در برس های فلزی به دلیل یون های فلز و ناسازگاری آنها با مو، موی ما دچار ریزش و موخوره می شد . همچنین برس های پلاستیکی باعث ایجاد الکتریسیته ساکن بین موها و همچنین باعث کشیدن بیش از حد موها می شود.

اما در این سال های اخیر برس های با جنس چوب که از نظر طب سنتی با مو سازش دارد وارد بازار شده است. برس چوبی عمر و دوام خوبی دارد . فقط دقت شود که جنس برس چوب باشد و نه چوب نما و بدون روکش. برس های چوبی از جنس های متفاوتی درست شده اند که معروفترین آن ها خیزران و بامبو است. جنس چوب بامبو برای برس مناسب است و همچنین شانه های چوبی ساخته شده از چوب خیزران دارای دوام زیادی هستند.

شانه چوبی1

 

برای آقایان و موهای کوتاه شانه های بدون دسته مناسب است.

شانه مردانه

 

برای موی بلند شانه ی دسته دار مناسب است.

برس موی بلند 

 

فواید استفاده از برس چوبی :

1. از مهمترین مزایای استفاده از برس چوبی رفع مشکل موخوره در موها می باشد.

2. دندانه های چوبی به تقویت مو کمک می کند. دندانه های چوبی چربی طبیعی پوست سر را جذب و روی کل موها پخش می کند که باعث نرم و براق شدن مو می شود.

3. دندانه های چوبی چون ملایم و مستحکم اند به پوست سر صدمه نمی زند. دندانه های چوبی به دلیل پهن بودن موقع برس کشیدن کمتر به مو آسیب می زند و در هنگام برس کشیدن مو را کمتر می شکند.

4. برس چوبی گره های مو را راحت تر باز می کند.

5. دندانه های چوبی هیچ گونه استاتیکی رو ایجاد نمی کند (که این مورد بین برس ها و شانه هایی با دندانه های مصنوعی رایج است )

6. روغن های گیاهی را با شانه چوبی دندانه درشت می توانید بصورت یکنواخت به مو بزنید.

 

نکته:

1. برس هایی که سر آن ها حالت ماساژور یعنی همان توپک های گرد که روی سر برس هست را دارند جز برس های مناسب هستند؛ این ماساژورها باعث خونرسانی پوست سر می شود. ماساژ پوست سر، سرعت رشد مو‌ را بیشتر می کند.

برس چوبی

 

2. نحوه برس کشیدن مو و دفعات برس کشیدن  در روند ریزش مو خیلی تاثیر گذار است.

 

نحوه برس کشیدن مو

1. از سمت ریشه به بالا شانه نزنید

شانه زدن مو از سمت ریشه مو به بالا، می تواند باعث تخریب فولیکول های مو شده و در نتیجه باعث از هم گسیختگی آن ها و آسیب رساندن به ریشه مو گردد. شانه کردن مو از پایین به بالا کمی عجیب به نظر می رسد اما با این کار می توانید گره ها را آسان تر باز کنید و باعث شوید که موهایتان از ریشه کنده نشود. از پایین شروع کنید، موها را به صورت افقی قسمت بندی کنید و هر لایه را شانه کنید تا کاملا باز و نرم شوند.

2. هنگامی که موهایتان نم دار است، اقدام به شانه زدن نکنید.

3. بیش از حد شانه نزنید

یکی دیگر از عادات اشتباهی که در شانه زدن مو وجود دارد، شانه زدن بیش از حد و بسیار زیاد مو می باشد. شانه زدن زیاد می توانند باعث شکستگی موها و ریزش مو شود. دقت کنید تعداد شانه زدن مهم نیست، بلکه کیفیت شانه زدن مهم بوده و نباید با شانه زدن های طولانی مدت باعث تخریب موهای خود شویم.

 

انواع شانه و کاربرد آن ها

1. شانه ساده

با کمک شانه می توان به سادگی موها را شانه کرده و حالت داد.

2. شانه دندانه درشت

این شانه ها بیشتر برای شانه زدن موهای فر و یا مجعد استفاده می شوند. این شانه ها اندازه و شکل های متنوعی دارند. انتخاب اندازه شانه بستگی به حالت و اندازه موها دارد.

3. شانه دم باریک

از این نوع شانه بیشتر برای تقسیم بندی موها استفاده می شود.

4. برس

برس ها انواع مختلف و کاربردهای متفاوتی دارند. برای شانه کردن مو بیشتر استفاده می شود.

5. برس های منفذه دار

کف این برس ها، سوراخ های زیادی مشاهده می شود که به عنوان تهویه عمل کرده و هوا از آن ها رد می شود. این برس ها برای خشک کردن موها کاربرد دارند.

6. برس های سر گرد

این برس ها نیز اندازه های مختلفی دارند و برای حالت دادن موها به کار می روند. این برس ها را می توان روی موها به کار برده و آن ها را حالت دار نشان داد.

برس

7. برس های تخت

برس های تخت کف صافی دارند که در آن سوراخی وجود ندارد. این برس ها برای صاف کردن موها در هنگام سشوار کشی استفاده می شوند.

 برس تخت

 

محصول مرتبط با مقاله

محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. شانه دم باریک آکاکاپا - ACCA KAPPA

2. شانه چوبی پانته آ - pantea

3. برس تخت مشکی مخصوص موهای اکستنشن شده رنوو - Renovo

5. برس پیچ گرد دسته چوبی درشت رنوو - Renovo

6. برس پرلون دار دسته چوبی کوچک

7. برس پرلون دار دسته چوبی بزرگ

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر