محصولات مراقبتی لازم برای موی فر

  در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد محصولات مراقبتی لازم برای موی فر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید. 

 

در زیر به محصولات آرایشی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از موی فر اشاره کرده ایم:

۱.  شامپوی معمولی و شامپوی ملایم

می توانید شامپوی معمولی یا مخصوص موهای فر بگیرید و یا مخصوص موهای خشک و آسیب دیده. شامپوی ملایم هم یک شامپوی ضعیف شده است که بیشتر حالت نرم کنندگی دارد و به اندازه شامپو معمولی موها را تمیز نمی کند. شامپو معمولی را هفته ای یکبار فقط باید استفاده کرد، و بقیه دفعات می شود از این مدل شامپو زد. در کل شامپو را خیلی کم بریزید در کف دست و سپس به پوست سر آغشته کنید و کفی که بوجود میاد را روی ساقه ها انتقال دهید.

 

۲.  نرم کننده

بعد از زدن شامپو، نرم کننده را به ساقه مو بزنید و بعداز دو سه دقیقه آب کشی نمایید. دقت کنید که اصلا به ریشه ها و حتی نزدیک آن نزنید.

 

۳. ماسک مو

کمی آب مو را بگیرید که کامل خیس نباشد بعد ماسک بزنید، حتما روی بدنه ماسک را بخونید که می شود به ریشه زد یا نه. ماسک را بزنید و روی آن پلاستیک یا کلاه حمام قرار بدید و ۱۵ دقیقه بعد شستشو دهید. اینکار را هفته ای یکبار حتما انجام دهید.

 

۴. اسپری گره بازکن

اگر باز هم بعد از حمام موهایتان گره دارد، بلافاصله بعد از حمام روی موهایتان اسپری گره بازکن بزنید و بعد از یکی دو دقیقه موهایتان را با انگشت یا شانه دندانه درشت شانه کنید.

 

۵. کرم نرم کننده یا حالت دهنده

این مرحله برای همه یکسان نیست، بعضی افراد در زمان کرم زدن باید مویشان کامل خیس باشد، بعضی دیگر فقط مرطوب باشد، بعضی ها باید زیاد کرم بزنندد، بعضی دیگر باید کم بزنند، حتما مدلهای مختلف را تست کنید ببینید کدامشان بهتراست برای شما و بهتر تاثیر می گذارد. کرم را حتما از بالا به پایین به موهایتان بزنید و با انگشتانتان لای موهایتان را باز کنید و بعد یک الی دو بار از پایین به بالا موهایتان را چنگ بزنید، اگر نیاز هست دوباره به موهایتان آب اسپری کنید.

 

۶. ژل یا ژل-کرم

بعضی موها که فرهای سنگین هستند،بعداز زدن کرم باید یک ماده نگهدارنده بزنند که فرها باز و پخش نشوند. ژل را هم اول از بالا به پایین بزنید، بعد از پایین به بالا چنگ بزنید، باز هم توصیه می شود اگر لازم است آب اسپری کنید.

 

۷. روغن یا سرم

زمانی که موهایتان ۱۰۰% خشک شد چند قطره روغن بزنید به نوک انگشت و کف سر را ماساژ دهید، و بعد در حدی که کف دست چرب شود به همه جای موهایتان بزنید. روغن های طبیعی را حتما تست کنید که کدام مناسب تر است، شاید یک روغن برای ماساژ خوب باشد اما برای روغن تراپی مناسب نباشد.

 

۸. استفاد کم از بعشی محصولات

بعضی محصولات هم بهتر است مداوم استفاده نشوند: مانند مووس، واکس

 

محصول مرتبط با مقاله

محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. شامپو احیا کننده لورال 

2. ماسک مو و نرم کننده و سرم مو آبسولوت ریپیر لیپیدیوم لورال پروفشنال

3. نرم کننده ترمیم کننده مو هالیوود استایل - HOLLYWOOD STYLE

4. موس مخصوص موهای فر حاوی کراتین و جینسنگ باباریا  BABARIA 250ML

5. نرم کننده 7 ویتامینه برای موهای آسیب دیده کلیون - CLIVEN

6. نرم کننده 7 ویتامینه برای انواع موها کلیون - CLIVEN

7. نرم کننده لورال پروفشنال

8. نرم کننده و براق کننده مو اسکرین - SCREEN

9. موس فوم مخصوص موهای فر و مجعد نلی Nelly Rizos Felexibles

 

منبع: my.classic.curls

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر