درمان شپش سر

  در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد درمان شپش سر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مراقبت پوست از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

از حشره های خون خوار می توان شپش را نام برد.این حشره كوچك و بدون بال است كه فرد در هر سن و جنسي و با هر سطح اجتماعي و اقتصادي ممکن است به آن مبتلا شود و حتی در دوران قبل از تاریخ نیز افراد به شپش مبتلا می شده اند!

از شپش‌ها به عنوان یک معضل بزرگ برای بشر از گذشته‌های دور یاد می شود. شپش‌ها به خصوص شپش‌های سر در موهای افراد و نزدیك به جمجمه زندگی می‌كنند. منطقه تی که شامل گردن تا قسمت بالای سر و شقیقه‌ها می باشد بهترین محل‌ها برای زندگی شپش‌ها است. شپش‌ها تنها از خون انسان تغذیه می کنند. شپش بالغ برای تخم ریزی و تکثیر باید روزی دو بار از خون انسان تغذیه کند.

 

راههای پیشگیری و مبارزه با شپش

1. هر فردی با رعایت بهداشت می تواند شخصا از درگیری با شپش پیشگیری کند.

2. باید به طور مرتب و منظم استحمام کرد، و در روز به دفعات زیاد موهای سر را شانه کرد.

3. اگر آلودگی شدید باشد بهتر است لباس و ملحفه در آب جوش به مدت 30 دقیقه جوشانده شود و از اطو و خشک کن برای خشک کردن لباس ها استفاده شود.

4. از لوازم شخصی و لباس های افراد آلوده به هیچ عنوان نباید استفاده کرد.

5. پس از هر تعطیلات باید دانش آموزان پس از بازگشت به محیط آموزشی معاینه شوند .

6. دانش آمـوزان در زنگ‌هـای ورزش باید لباس های خود را بـه صورت جداگانه و در کیف‌های دستی جداگانه نگهداری کنند.

7. معاینه كليه افراد خانواده در صورتی که يكي از اعضاي آن‌ها مبتلا شده باشد

8. لباس‌ها باید مرتبا تعویض و با آب داغ شسته شود و پس از شستشو اطو كردن لباس ها توصیه می شود.

 

از بین بردن شپش ها با سرکه

مدارک معتبری موجود است که نشان می دهند سرکه  می تواند باعث شل شدن چسبندگی تخم ها به محل شان شوند. سرکه  همچنین مزایای زیاد دیگری برای مو و پوست سر دارد. روغن درخت چای می تواند به کشتن شپش هایی که هنوز در موهای شما هستند کمک کند.  از این رو فروشگاه اینترنتی هومهر محصول نرم کننده مولتی احیاء سرکه باباریا را پیشنهاد می دهد.

 

نرم کننده مولتی احیاء سرکه باباریا:

نرم کننده سرکه باباریا نرم کننده بسیار قوی و ترمیم کننده بافت خشک و فرسوده مو است . که از خشک و شاخی شدن بافت مو جلوگیری میکند. آبرسان قوی و درخشان کننده و طراوت بخش بافت کدر و خشن مو و باز کننده گره مو می باشد . از بروز موخوره , شپش و کک جلوگیری میکند. ضمنا از این محصول هم میتوانید به عنوان نرم کننده داخل حمام استفاده کنید و هم به عنوان حالت دهنده و نرم کننده بعد از شستشو بدون نیاز به آبکشی.

روش مصرف :

مقداری از محصول را بر روی ساقه موها ماساژ داده و پس از 3 دقیقه با آب فراوان بشویید و یا بعد از حمام روی موهای نمدار ماساژ داده و موهایتان را حالت دهید.

 

منبع: yon.ir/TLCpP

 

محصول مرتبط با مقاله

محصول پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. نرم کننده مولتی احیاء سرکه باباریا - babaria

2. شامپو ضد شپش مو و هد لایس ایگو - Ego Moov Head Lice Shampoo

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر