بهترین روش موزدایی صورت برای انواع پوست

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد بهترین روش موزدایی صورت برای انواع پوست ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته بهداشت بدن از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

هیچ یک از روش های مختلف اصلاح موی صورت و بدن باعث افزایش یا کاهش دائم مو نمی شود، ولی ممکن است باعث ایجاد ضایعاتی شود که به عنوان جوش شناخته می شود. این جوش ها گاهی بسرعت بهبود می یابد و گاهی نیز به درمان تخصصی نیاز پیدا می کند.

 

روش موزدایی صورت برای انواع پوست

 در زیر به نحوه از بین بردن موهای زائد برای چند نوع پوست اشاره کرده ایم:

پوست چرب:

پوست افراد بایکدیگر متفاوت است و عکس العمل های پوستي آنها به روش‌هاي مختلف اپييلاسيون متفاوت است. افرادي که دارای پوست چربي هستند، بسیار مستعد آکنه هستند و اگر موي صورتشان را وکس کنند و يا بند بيندازند يا با دستگاه‌هاي الکتريکي موهاي زائد را بردارند، دچار جوش مي‌شوند. علت جوش زدن این است که با این روش ها چون با تحریک بیشتری روی ریشه موها مواجه هستیم، شاهد بروز التهاب و تحریک بیشتری نیز بعد از رفع موها خواهیم بود که این التهابات ایجاد جوش می کند. همچنین بعد از بند انداختن چون سوراخ‌های پوست باز می‌شوند، میكروب‌هایی كه در سطح پوست قرار دارند به داخل منافذ پوست می‌روند و ایجاد فولیكولیك می‌كنند. این فولیكولیك‌ها تبدیل به آكنه و جوش می‌شوند.

اين جوش‌ها تا سری بعد برای اپیلاسیون، نه‌ تنها برطرف نمي‌شوند بلکه به مرور ممکن است بيشتر هم بشوند. در سالن های زیبایی توصیه می شود که بند را الکل بزنند  اما برای افراد با پوست چرب کارساز نیست. این كار باعث می‌شود كه میكروب‌های روی پوست از بین بروند و پوست را استریل می‌كند ولی به هیچ‌وجه التهاب پوست را كاهش نمی‌دهد و حتی در بعضی از افراد، می‌تواند باعث به وجود آمدن التهابات پوستی بیشتر نیز بشود و پوست را خشك كند. بنابراین توصیه نمی‌شود و استفاده از ژل‌های بعد از اصلاح بیشتر توصیه می‌شود.  اين افراد هرگز نبايد از اين نوع روش‌ها براي برداشتن موهاي زائد خود استفاده کنند. شايد روش مناسب براي اين افراد اصلاح موی صورت با تیغ باشد. بیشتر مردم بر این باورند که استفاده از تیغ برای رفع موی صورت، موها را ضخیم تر و پر رنگ تر می کند و ترجیح می دهند از این روش استفاده نکنند. اما این باور کاملا اشتباه است. مویی که تازه از ریشه درمی‌آید، سر مو و قسمت نازک آن است که بر روی پوست دیده می شود (مو حالتی مثلثی دارد و راس آن نازک و سطح مقطع نزدیک پوست ضخیم‌تر است.) اما وقتی مو با تیغ برداشته می‌شود، آنچه دیده می‌شود و بعد از مدتی دوباره بیرون می‌زند موی ضخیم و ترمینال مو است به این معنا که مو از قسمت ضخیم خود قطع شده است.

 از دیگر روش برای افراد با پوست مستعد جوش و آکنه بلیچ کردن موی صورت است. بلیچ یا همان دکلره و بور کردن موی صورت به عمل از بین بردن رنگ طبیعی از روی مو گفته می شود. در این روش باید مراقب باشند به این مواد حساسیت نشان ندهند و مواد بیش از حد روی پوستشان نماند. به خاطر مواد شیمیایی که با سطح پوست تماس پیدا می کند امکان حساسیت بیشتر وجود دارد.

برای افرادی که موی ضخیم و تیره یا پوست چرب و آکنه‌دار دارند، بهترین راه لیزر کردن است. بعد از چند نوبت لیزر، موهای زائد نازک و طبیعی می‌شود یا از بین می‌رود.

 

پوست خشک:

این افراد می‌توانند از بند یا تیغ و یا هر روش دیگری برای از بین بردن موهای صورت استفاده کنند کافی است پوستشان را پس از اصلاح مرطوب نگه دارند و تنها اگر مو زائد در صورت دارند اقدام به لیزر کنند.

 شیو

 

پوست دارای اگزما:

این افراد بهتر است تا بهبود نسبی، این کار را کنار بگذارند. در اکثر موارد مشکلی پیش نمی‌آید و فرد حتی می‌تواند موهای زائد را لیزر کند اما به هر حال اگر عفونت فعال ویروسی وجود دارد یا فرد مبتلا به زگیل یا تبخال در صورت است، نباید موهای صورت را اصلاح کند زیرا امکان انتشار ویروس در سایر نواحی وجود دارد.

 

محصول مرتبط با مقاله

محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

 1. وکس اپیلاسیون صورت زغال سیمیا - SIMIA WAX

2. وکس صورت بیوتی ایمیج عسل

3. موم وکس خشابی سیمیا زغالی - Simia

4. موم وکس جلبکی مارال - maral

5. موم وکس گرانولی عسل مارال

6. شمع اصلاح بیو داکس نقره ای

7. تیغ ابرو 3 عددی زد وان - Z.ONE eyebrow shave Z804

8. تیغ اصلاح دو لبه دورکو - DORCO

9. تیغ یدک 4 عددی ژیلت ونوس کلاسیک - Gillette Venus Razor Blades 4

10. ژیلت فیوژن فایو بلید - Gillette Fusion Razor 5 blade

11. ژیلت فیوژن پروشیلد - Gillette Fusion Proglide Proshield

12. ژیلت مچ تری توربو - Gillette Mach 3 Turbo 5 Blade 1 Cartrige

13. ژیلت تری بلو سنس کر - Gillette Blue3 Sense Care Razor Pack of 3

14. خمیر ریش مردانه نیوآ  NIVEA 100ml

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر