تفاوت اسپری ضد عرق و دئودورانت

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد تفاوت اسپری ضد عرق و دئودورانت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته بهداشت بدن از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید. 

 

اسپری ضد عرق و دئودورانت از محصولاتی هستند که هر روز مورد استفاده قرار می گیرد اما اکثر مردم تفاوت این دو را نمی دانند. دئودورانت غالبا به مدل هایی گفته می شود که روی منافذ عرق غلتانده یا کشیده می شود. اما یک تفاوت بزرگ میان دئودورانت و اسپری ضد عرق وجود دارد، که اگر شخصی هستید که تعریق زیاد دارید، دانستن آن ضروری است. در این مقاله به انتخاب دئودورانت یا اسپری ضد عرق، تفاوت ها و اینکه کدام برای شما مناسب تر است پرداخته ایم.

 

تاریخچه دئودورانت و ضد عرق

اسپری ضد عرق و دئودورانت، نسبتا اختراعات جدیدی هستند. اولین دئودورانتی که ساخته شد مام ها بودند که در سال ۱۸۸۸ به ثبت رسیدند. به دنبال آن اولین اسپری ضدعرق در سال ۱۹۰۳ آماده فروش شد. قبل از اختراع دئودورانت، مردم برای رهایی از بوی بد زیربغل، خودشان را با عطرهای مختلف خوشبو می کردند. یا از پدهای ضدعرق در ماه های گرم سال استفاده می کردند تا زیربغل لباس هایشان خیس نشود. وقتی برای اولین بار می خواستند اسپری ضدعرق و دئودورانت را معرفی کنند، آن را زیرمجموعه صنایع دیگری همچون بهداشت و زیبایی قرار دادند، چرا که مردم دوست نداشتند در مورد تعریق صحبت کنند. در حالی که امروزه دئودورانت و اسپری ضدعرق برای خودشان یک صنعت مستقل ۱۸ بیلیون دلاری دارند.

 

تفاوت های دئودورانت و اسپری ضد عرق

ما هر روزه از دئودورانت و اسپری ضد عرق به دو منظور استفاده می کنیم. یکی برای جلوگیری از تعریق و دیگری برای رهایی از بوی بد بدن. ولی جلوگیری از تعریق با رهایی از بوی بد بدن دو مورد کاملا جدا هستند که راه حل ها و محصولات متفاوتی هم می خواهند.

 

دئودورانت چیست؟

دئودورانت ها برای مبارزه با بوی بد بدن ساخته شدند. در حقیقت عرق به خودی خود بو ندارد. رنگ هم ندارد . بوی بد عرق وقتی ایجاد می شود که عرق با باکتری های موجود در سطح پوست مخلوط شود. دئودورانت اجازه نمی دهد که این باکتری ها ایجاد شود تا بدن بو بگیرد ولی اصلا به این معنا نیست که رطوبت و خیسی عرق را هم مهار می کند.

مواد تشکیل دهنده دئودورانت:

شما به راحتی با مقایسه مواد تشکیل دهنده دئودورانت و اسپری ضدعرق می توانید به تفاوت بین آنها پی ببرید. دئودورانت حاوی آنتی باکتریال و خوشبوکننده برای کاهش باکتری های زیربغل و مهار بوی بد بدن است. برخلاف اسپری ضدعرق که به هیچ وجه آلومینیوم در ساختار آن به کار نرفته است. معمول ترین عامل آنتی باکتریال به کار رفته در دئودورانت ها الکل است. ولی موادی مثل زغال فعال، جوش شیرین و روغن نارگیل هم در دئودورانت های طبیعی برای کاهش باکتری ها می تواند استفاده شود.

 مام صابونی یومو وتی ور مالیزیا malizia

اسپری ضد عرق چیست؟

اسپری های ضدعرق باعث کاهش تعریق می شوند. آلومینیوم ماده فعال ضدعرق است. معمولا به شکل ژل هستند و با نفوذ در منافذ عرق روی پوست، آنها را می بندند و اجازه نمی دهند که عرق به اندازه قبل از این منافذ خارج شود. از آنجایی که اسپری های ضدعرق جلوی تعریق را می گیرند، در حالی که تعریق یک عکس العمل طبیعی و لازم برای بدن است، سازمان بهداشت غذا و درمان آمریکا (FDA) آنها را در دسته مواد دارویی قرار می دهد. اگر محصول مورد استفاده شما شامل هر گونه فرمی از آلومینیوم باشد، یک ضد عرق است. انواع آلومینیوم که غالبا در اسپری های ضد عرق مورد استفاده قرار می گیرند آلومینیوم کلروهیدرات ، زیرکونیم تری کلرو هیدروکسی گلیسین آلومینیوم، هیدروکسی برومید آلومینیوم ، سولفات آلومینیوم و لاکتیت کلرو هیدروکسی سدیم آلومینیوم هستند. در حالی که بسیاری از عناصر طبیعی مانند فندق، نمکهای معدنی، رازک، جوش شیرین و تالک باعث کاهش تعریق می شوند، ولی آلومینیوم تنها ماده ضدعرق مورد تائید سازمان بهداشت غذا و درمان آمریکا (FDA) می باشد. و هر چیز دیگری با برچسب “ضد عرق فاقد آلومینیوم” ضمانتی برای متوقف کردن تعریق ندارد.

 اسپری ضد عرق مردانه ترمیک رسیست لورآل loreal

 

انتخاب دئودورانت یا اسپری ضد عرق :

دئودورانت یک محصول آرایشی بهداشتی است برای از بین بردن بوی بدن، در صورتی که اسپری ضدعرق یک دارو محسوب می شود، چرا که منافذ عرق را مسدود می کند و اجازه نمی دهد تعریق صورت بگیرد. زمانی که صحبت از تصمیم گیری در مورد انتخاب دئودورانت در مقابل اسپری ضد عرق است، همه چیز به ترجیح شخصی و شدت تعریق بدن شما بر می گردد. اگر از آن دسته افرادی هستید که تعریق کمی دارید و فقط می خواهید مانع بوی بد بدن شوید، دئودورانت انتخاب صحیحی است. برای کسانی که تعریق بسیار زیاد دارند و یا همیشه لکه های عرق زیر بغلشان ایجاد می شود، اسپری ضد عرق انتخاب مناسب است.

 

انتخاب مام

دئودورانت های ضدعرق شامل هر دوی این موارد می شود ولی تاثیرشان کمتر است. ضدعرق ها وقتی تاثیر بهتری دارند که شب قبل استفاده شده باشند، نه درست زمانی که می خواهید لباس بپوشید و از در خارج شوید. برای گرفتن بهترین نتیجه از ضدعرق ها و دئودورانت ها، بهتر است اسپری ضدعرق را قبل از اینکه برای خواب به تخت بروید استفاده کنید و دئودورانت را صبح که از خواب بلند شدید.

 

محصول مرتبط با مقاله

محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. دئودورانت ضد عرق مردانه کول پاور لورآل - Loreal

2. استیک دئودورانت ( فاقد الکل ) کلیون - CLIVEN

3. رولان دئودورانت بدون الکل کلیون - CLIVEN

4. دئودورانت رولی حاوی عصاره آلوئه ورا اورجینال باباریا babaria 75ml

5. دئودورانت مردانه فرسکو کلیون - CLIVEN

6. مام کرمی دئودورانت کلیون – CLIVEN DEODORANT

7. مام رول دئودورانت زنانه lotus آبی مای - my

8. اسپری بدن مردانه گت ردی ( Get Ready ) آدیداس - Adidas

9. رول اینویزبل فور بلک اند وایت مردانه NIVEA

10. بادی اسپلش فرش فیل لایت - Body mist fresh light

11. انواع مام - deodorant

12. انواع اسپری خوشبو کننده - bady spray 

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر