کاشت ناخن و توضیح مزایا و معایب آن

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد کاشت ناخن و توضیح فواید وعوارض آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته کاشت ناخن از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

یکی از کارهایی که اخیرا در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی علاقه مندان زیادی پیدا کرده و بسیار انجام می شود و همچنین جنبه زیبایی پیدا کرده کاشت ناخن می باشد. کاشت ناخن یک روش از آرایش و تزیین ناخن می‌باشد که به چند روش مختلف میتوان انجام داد؛ برای این کار نوعی از مواد مخصوص کاشت را با چسب روی ناخن طبیعی فرد چسبانده می‌شود. به این صورت که ابتدا سطح رویی ناخن‌ها را به وسیله سوهان های مخصوص برقی می‌تراشند تا جایی كه لایه خیلی نازكی از ناخن باقی بماند. این كار به این دلیل است كه زیر مواد مورد استفاده در كاشت ناخن برجسته نباشد تا طبیعی‌تر به نظر برسد و هر چه ناخن كاشته شده برجستگی كمتری داشته و به ناخن طبیعی شباهت بیشتری داشته باشد در اصطلاح خوب كاشته شده است. یک کاشت خوب علاوه بر، داشتن ظرافت و زیبایی باید دوام بالایی نیز داشته باشد.

 

مراحل کاشت ناخن

 

انواع کاشت ناخن

همه علاقه مندان آموزش کاشت ناخن تا حدي با روش هاي رايج آن آشنايي دارند. کاشت ناخن به روش های متفاوتی انجام می شود که هر فرد با توجه به شرایط کار و مشغله خود باید نوع کاشت را انتخاب نماید. در ادامه به انواع کاشت ناخن اشاره می کنیم:


1. کاشت ناخن پودری یا اکرلیک

رایج ترین نوع کاشت، کاشت پودری می باشد که به علت دوام و استحکام زیاد طرفدار بیشتری دارد. ماندگاری این نوع کاشت نسبت به کاشت ژله‌ای بیشتر می‌باشد. بادوام، مستحکم، بدون شکستگی، بدون هواگرفتگی و ظریف می‌باشد و برخلاف کاشت ژله‌ای با آب و هوای خشک سازگاری داشته و هزینه کمتری دارد.
این کاشت برای افرادی که کارهایشان را باعجله انجام می دهند بسیار مناسب است. ناخن اکریلیک از لحاظ مقاوم بودن قوی هستند با این حال اگر بیش از حد فشار بر روی آنها اعمال شود می‌شکنند. استفاده روزانه از کرم و روغن‌های نرم کننده بر روی ناخن و اطراف آن باعث می‌شود ناخن‌های سالم و با لطافتی داشته باشید.

 2. کاشت ناخن ژله‌ای

کاشت ژله‌ای به نسبت کاشت پودری نازک‌تر، واقعی‌تر و ظریف‌تر است و در عین حال گرانتر از کاشت اکریلیک می‌باشد. این کاشت با آب و هوای مرطوب سازگاری بیشتری دارد و ماندگاری آن در هوای مرطوب بیشتر است و به طور معمول این نوع کاشت در هوای خشک ترک برمی‌دارد. در این روش مواد ژل به صورت آماده قابل خریداری شده و آن را بعد از مواد ضدقارچ روی ناخن می‌گذارند و در دستگاه یووی قرار می‌دهند تا خشک شود.

این کاشت برای افرادی که ناخنی ظریف و براق می‌خواهند، از حساسیت یا ناراحتی تنفسی (آسم) رنج می‌برند و همچنین در مناطق مرطوب زندگی می کنند مناسب می باشد. برای ماندگاری بیشتر این کاشت نیاز به توانایی‌های یک ناخن کار حرفه‌ای و مواد مناسب و خشک نبودن آب و هوا می باشد.

3. کاشت ناخن قالبی

در این نوع از کاشت مواد را داخل قالب ناخن مصنوعی می‌گذارند تا شکل آن را به خود بگیرد. بعد ابتدا مواد ضد قارچ را روی ناخن می‌زنند و بعد قالب را روی ناخن فشار می‌دهند تا مواد روی ناخن خشک ‌شود بعد از چند دقیقه ناخن مصنوعی را برمی‌دارند. در این نوع کاشت دیگر سوهان‌کشی نمی‌شود و از چسب ناخن هم استفاده نمی‌شود این نوع کاشت راحت‌ترین نوع کاشت و در عین حال بی‌کیفیت‌ترین است. در این نوع کاشت به دلیل اینکه عمل سوهان‌کشی انجام نمی‌شود بعد از مدت کوتاهی به‌اصطلاح ناخن هوا می‌گیرد و جمع شدن هوا زیر ناخن کاشت یکی از مهم‌ترین دلایل برای به وجود آمدن قارچ است. در این نوع کاشت باید مراقب بود تا ناخن‌ها کمترین تماس را با آب داشته باشند.

معمولا کاشت قالبی به افرادی که زمان کمتری برای رسیدگی به ناخن‌های‌شان دارند توصیه می‌شود. این نوع کاشت زمان کمتری نیاز دارد، به سوهان‌کشی نیاز ندارد و نظم بسیار خوبی بین کاشت انگشتان ایجاد می‌کند. به دلیل قالبی بودن این نوع کاشت باید تمام ناخن‌های دو دست یک شکل باشند در غیر این‌ صورت کاشت به شکل مرتبی انجام نخواهد شد. به دلیل ضخیم بودن کاشت، کار از حالت طبیعی خود خارج می‌شود. این نوع کاشت را می ‌توان روی انگشت‌های استاندارد کار کرد. نکته مهم این است که احتمال هوا گرفتن این کاشت بیشتر است. دوام و ماندگاری کمتری دارد و در مقایسه با روش‌های دیگر مواد بیشتر مصرف می‌شود و از آنجا که در این نوع کاشت باید کمترین تماس را با آب داشت، خانه‌دارها از انتخاب این نوع کاشت پرهیز کنند.


مزایا و معایب کاشت ناخن

مزاياي کاشت ناخن مصنوعي بر شخصي پوشيده نيست؛ کاشت ناخن برای افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند و قصد ترک این عادت بد را دارند بسیار مناسب است و همچنین علاوه بر زينت بخشيدن به ناخن هايي که داراي اختلالات پزشکي هستند ، سبب مي شود تا اين عضو بدن شکلي مطلوب و زيبا به خود بگيرد. تنوع بالاي روش هاي آموزش کاشت ناخن سبب شده است تا همه علاقه مندان به آن ، با هر سليقه و سطح درآمدي به خواسته خود برسد. اين گستردگي و تنوع (در قيمت و متدها) سبب شده است تا طيف وسيعي از بانوان جامعه تجربه کاشت ناخن مصنوعي را داشته باشند . در اين ميان ، عده اي با اين پديده ارتباط برقرار کرده و به کاشت و ترميم دائمي آن مي پردازند و عده اي نيز به دلايلي همچون حساسيت و مشکل در استفاده از ناخن هاي بلند از تکرار آن پرهيز کرده اند. نکته مشترک دو گروه فوق در آموزش کاشت ناخن ، نياز به کندن ناخن هاي کاشته شده پيشين مي باشد . کاشت ناخن عملي مادام العمر نمي باشد ؛ به بياني ديگر ، اين عضو مصنوعي با رشد لايه هاي زيرين استحکام خود را از دست داده و به ترميم نياز پيدا مي کند و نيت عده اي هم که از آن خسته شده و قصد برداشتن آن را دارند نيز مشخص است ، به همين دليل يکي مهمترین مسئله در کاشت ناخن ، آموزش صحيح برداشتن آن مي باشد . شايد عده اي روش برداشتن ناخن هاي مصنوعي را کندن آن بواسطه زور و اعمال نيرو بدانند ، اما يادمان باشد که اين متد آرايشي ، با کمک مواد شيميايي اعمال مي شود ، لذا استفاده از روش ها و مواد غير شيميايي براي برداشتن آن ، توصيه نمي شود .

استفاده از ناخن‌های مصنوعی و کاشت ناخن، عوارضی همچون عفونت های معمولی و قارچی، درماتیت (اگزمای تماسی) تغییر شکل صفحه ناخن، شکنندگی و حتی از بین رفتن صفحه اصلی ناخن را به دنبال خواهد داشت. همچنین، کاشت ناخن‌های مصنوعی باعث تغییر رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، خط خط شدن و خرد شدن ناخن و کنده شدن لبه آزاد ناخن از بستر (اُنیکولیز) می‌شود. استفاده طولانی مدت از ناخن‌های کاشته شده ی یک بار مصرف گرفته تا ناخن‌های کاشته شده برای استفاده طولانی مدت می‌تواند باعث واکنش‌های دردناک و شدید شامل عفونت پوست اطراف ناخن‌ها و شل شدن ناخن‌ها شود.

 

محصول مرتبط با مقاله

سایت وبلاگ هومهر، محصولات مواد کاشت ناخن با برندهای اترکشن، کنیتکس،تروزانی،نوبار،ریفورما مانند

1. پرایمرکنیتکس کاشت ناخن kinetics primer

2. لیکوئید ( منومر کاشت ناخن )ریفورما ReformA monomer

3. پودر ریفورما کاشت ناخن صورتی مات(صورتي کاور )ReformA acrylic powder

4. پودر کاشت ناخن کریستالی ( بیرنگ و شفاف ) ریفورما ReformA

5. ضد قارچ کاشت ناخن ریفورما Nail dehydrator Reforma10ml

6. ژل آخر کاشت ناخن کنیتکس kinetics

و همچنین محصولات ابزار کاشت ناخن را به شما پیشنهاد می دهد.

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر