نحوه صحیح سشوار کردن مو و مواد مصرفی آن

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد نحوه صحیح سشوار کردن مو و مواد مصرفی آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

قبل از سشوار کردن می توان برای ثابت نگه داشتن حالت مو از مواد محافظتی مثل ژل، سرم و کرم موی سر استفاده کرد.

1. ژل:

در سه نوع اسپری، ژل مایع و ژل غلیظدر بازار موجود است.

ژل باعث استحکام و پرحجم کردن ریشه ی موها می شود. ژل را روی موهای مجعد و نم دار بمالید. موها را با شانه ی مخصوص شانه کرده و با سشوار خنک نمایید.

2. موس:

این محصول روی موهای خشک یا مرطوب به کار می رود. انواع لوسیون مخصوص موهای فر، رنگ شده، دکلره شده و مواد رنگی است. موس نرم کننده، باعث حالت دادن و تقویت موها می شود.

طرز مصرف:

قبل از سشوار کشیدن کف را روی تمام موها بمالیدو سشوار بکشید. برای موهای فر نیز می توانیدموس را روی موها مالیده و سپس با دستگاه دیفیوزر موها را خشک کنید.

 

3. کرم مو:

به صورت واکس، ژل واکس و پماد می باشند. برای فرم دادن و ثابت کردن مو قبل و بعد سشوار می توان از آن استفاده کرد.

طرز مصرف:

بعد از شست و شوی مو، موها را با حوله خشک کرده و مقداری از کرم مو را به کف دست ها بمالید . موها را به آن آغشته کنید و شانه بزنید.

 

نحوه ی سشوار کشیدن مو:

برای حالت دادن موهایی که تحت فرآیند دکلره، فر و رنگ قرار گرفته است از محافظت کننده سرم استفاده نموده و حرارت سشوار را کم کنید تا موها آسیب نبینند و از لوسیون حالت دهنده(موس یا ژل) جهت فرم پذیری راحت تر موها استفاده کنید. سپس موها را طبق مئلی که کوتاه شده تقسیم بندی کنید و از برس گرد ریز برای موهای کوتاه . از برس گرد بزرگ برای موهای بلند استفاده نمایید. زیرا انتخاب نامناسب برس باعث پیچیده شدن و گره خوردن موها شده و همچنین حرارت نامناسب سشوار هنگام سشوار کشیدن مو الکتریسیته دار می شود. اگر میخواهید موهای مجعد آسان تر صاف شود، موها را کاندیشنر زده، سپس با بیگودی درشت موها را پیچیده و بعد براشینگ کنید.

 

کاربرد سشوار صحیح روی مو:

سشوار را با دست چپ گرفته و برس را در دست راست بگیرید. فاصله مناسب سشوار تا موی سر برای حالت دادن مو حرارت کم حدود 3 الی 5 سانتی متر باشد. برای خشک کردن با فاصله 30 سانتی متر استفاده کنید.

حرارت سشوار به طرف برس بوده و مستقیما روی پوست سر گرفته نشود. از پشت سر شروع و حرارت سشوار را به  صورت مایل از ریشه به به طرف ساقه ی مو نگه دارید. هنگام باز و بسته کردن مو به وسیله برس کشش ملایمی به موها داده و توجه شود، قبل از باز کردن برس، مو کاملا خنک شده باشد.

 

سشوار مو

 

برای خنک کردن سریع تر کلید المنت را خاموش کرده و حرارت سرد سشوار رو روشن کنید. سشوار کردن مو با زاویه 180 و 45 انجام می شود که برای حجیم نشان دادن مو از زاویه 180 استفاده می شود.

برای موهای لخت از چند برس استفاده کنید و برای دوام بیشتر برس پیچیده شده را با کلیپس نگه دارید و پس از اتمام کار با شانه مخصوص شانه بزنید و فیکساتور بزنید. برای موهای مجعد موها را موس زده و از دیفیوزر(حرارت پخش کن) استفاده کنید.

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. انواع سشوار حرفه ای

2. انواع ژل قوی و حالت دهنده و گیاهی

3. ژل خیس حالت دهنده فوق العاده قوی گتسبی GATSBY WG 300gr

4. ژل مو خیس یانسی YUNSEY 200ML

5. ژل مو تیوپی حاوی آلوئه ورا و جینسینگ باباریا - babaria 200ml

6. انواع موس حالت دهنده

7. موس فوق قوی 48 ساعته کراتین و جینسنگ باباریا BABARIA 250ml

8. موس حجم دهنده سیلک و گلاس لورآل LOREAL 250ML

9. موس حالت دهنده مو آمور AMORE 220ml

10. انواع کرم مو

11. حالت دهنده و نگهدارنده موی ENERGY KERATIN REPAIR

12. پماد حالت دهنده موی سر بس BES Sculpting Pomade

 13. لوسیون (کرم) حالت دهنده و نرم کننده مو لولان lolane

14. انواع واکس مو

15. واکس مو استودیولاین ریمیکس لورآل LOREAL 150ml

16. انواع اسپری دو فاز ( اسپری قبل سشوار و اتو مو )

17. اسپری کاندیشنر دو فاز یانسی (حاوی روغن آرگان)YUNSEY 500ML

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر