کراتین مو با استفاده از المنت صافی مو

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد کراتین مو با استفاده از المنت صافی مو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

المنت چیست؟

المنت یک نوع درمان از نسل جدید مواد معدنی می‌باشد که برای بازسازی و احیای بافت‌های آسیب‌دیده می‌باشد و از نظر کیفیت از بعضی کراتین های  مو از نوع شیمیایی بهتر و موثرتر و ماندگارتر است.

انواع کراتینه هایی که در بازارها وجود دارد با منشاء گوناگون می‌باشد:

منشاء حیوانی : از پوست مهره داران ( مثل لاک پشت ، خرچنگ، و غیره ... )

منشاء گیاهی ( مثل صمغ درختان )

منشاء شیمیایی : موارد نگهدارند ای که به مرور باعث خستگی و ریزش ساقه مو می‌شود.

 

المنت درمانی با منشاء معدنی چیست ؟

اجزاء تشکیل دهنده آن آلومینیوم – کلیسم – سدیم – پتاسیم – منیزیم – منگنز و سیلیکون می‌باشد و اولین کراتین بدون منشاء شیمیایی است و در المنت به خاطر داشتن مواد دیگری از جمله اکسید رس – اکسید مس – اکسید منگنز حائز اهمیت است؛ مواد کاملا معدنی که اولین کراتین بدون مواد نگه‌دارنده شیمیایی در دنیا می‌باشد.

آشنایی با اجزای بیشتر:

اکسید مس: این ماده دقیقاً عامل احیا و ترمیم و بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده مو شده و به دلیل نداشتن ماده فرمالویید از قدرت بازسازی کننده فوق العاده بالا و طبیعی احیا و بازسازی و ترمیم موهای آسیب‌دیده برخوردار می‌باشد

اکسید خاک رس: باعث ایجاد نرمی و لطافت و لختی توأم با استحکام فوق العاده بالای ساقه مو بعد از پروسه کراتینه می‌باشد.

به طور کلی المنت درمانی نوعی درمان می‌باشد که چون داخل کورتکس مو می رود و ثابت می‌شود از سن  6 تا 70 سال مرد و زن می توانند استفاده کنند.

 

شامپو ابتدا :

شامپو ابتدا یا قبل تولید شرکت بیو المنت RM می‌باشد که تحت لیسانس شرکت جان دپرل فرانسه می‌باشد که برای اولین بار در ایران توسط شرکت بیو المنت RM تولید می‌شود. این شامپو دارای PH خاص هفت و هشت می‌باشد که به صورت قلیایی و خنثی می‌باشد و برای باز کردن کوتیکول های مو مورد استفاده  قرار می گیرد. هنگامی که از این شامپو استفاده می کنید کوتیکول های مو یا پولک های مو باز شده و مو را آماده مواد گذاری می کند. می توانید از شامپو برای ، قبل از ریمور و یا بعد از ریمور قبل از دکلره، رنگ، رنگ پذیری بهتر مخصوصاً برای موهای سفید  و همچنین  می توان برای آماده کردن مو برای گذاشتن بیو المنت ، کراتین گلشلی  و .... استفاده کرد. این شامپو در سایزهای مختلف در پکیج های 1 لیتری و 250 میل و 100 میل تولید می‌شود

 

 شامپو بعد :

این محصول ، یک محصول انحصاری شرکت بیو المنت RM می‌باشد و تحت لیسانس شرکت جان دپرل می‌باشد. این شامپو ، شامپو بعد  می‌باشد، یک شامپو بیو آنتی فریز می‌باشد که دارای PH پنج می‌باشد . این شامپو، یک شامپو تثبیت کننده مو می‌باشد. از وز شدن مو جلوگیری می کند و فاقد هرگونه سولفات و سدیم می‌باشد. این محصول همچنین، تثبیت کننده رنگ می‌باشد و ماندگاری رنگ را بالا می برد. کاربران از این محصول می توانند بعد از استفاده از بیو المنت ، کراتین گلشلی ، رنگ ، دکلره و ... استفاده کنند. این محصول در سایزهای مختلف در پکیج های 1 لیتری و 250 میل و 100 میل تولید می‌شود.

تثبیت کننده :

این محصول ، یک محصول انحصاری شرکت بیو المنت RM می‌باشد و تحت لیسانس شرکت جان دپرل می‌باشد. از این محصول می توانید به عنوان استپ چهارم یا مرحله چهارم استفاده کنید به این صورت که بعد از شستن موهایتان با شامپو مخصوص شرکت بیو المنت ، از این محصول به عنوان نرم کننده که دارای PH  چهار می‌باشد استفاده کنید.

 

ویژگی‌های این محصول :

این محصول نرم کننده، تثبیت کننده، ضد وز می باشد. از این محصول می توانید به صورت  ترکیبی با ویال های مو به عنوان کراتینه نیز مورد استفاده قرار بگیرد و یا حتی به صورت تک این محصول نرمی خاصی ( ابریشمی )  را به موهای شما می‌بخشد . این محصول و شامپو بیو المنت مکمل هم می‌باشند و پیشنهاد می‌شود  این دو محصول باهم  مورد استفاده قرار گیرد.

 

صافی المنت

 طرز کار با مواد المنت:

ابتدا این را در نظر بگیرید که مو نباید دمج و سوخته و خشک و شکننده باشد زیرا این موها قابلت کار المنت را ندارند. در ضمن المنت بر روی موهای رنگ و دکلره شده سالم هم جواب می‌دهد در واقع روی موی رنگ‌شده خیلی بهتر از موی طبیعی جواب می‌دهد بنابراین موی طبیعی قبل از کار با المنت با اکسیدان ۹% تحریک می شود .

1. ابتدا موها را با شامپو قبل دو مرتبه  شسته و در هر بار۳ الی ۵ مرتبه ماساژ دهید تا کاملا فیلیس مو باز شده و قابلیت دریافت و جذب مواد را داشته باشد.

2. سپس موها را کاملا خشک و براشینگ کنید مو باید ۱۰۰% خشک و براشینگ شده باشد.

3. موها را تقسیم‌بندی کردی و از پایین سر شروع به برداشتن دسته های خیلی نازک از مو کرده و از نیم سانت پایین ریشه شروع به زدن مواد می‌کنیم (قبل ازاینکه مواد را بزنید کاملا قوطی حاوی المنت را تکان دهید سپس درظرف پلاستیکی بریزید .در کار المنت ازهرگونه وسیله فلزی از قبیل شانه ، موپیچ و برس و کلیپس وگیره نباید استفاده کرد).

4. وقتی که کامل کل موهای سر را به مواد المنت آغشته کردیم موها را بالای سربه صورت حلزونی جمع کرده و کلاه وکیوم را می‌گزاریم وسپس کمی سشوار را برروی مومی گیریم که وکیوم جمع شود.

5. به موها ۳۰ الی ۴۵ دقیقه استراحت داده سپس کلاه را برداشته و شروع به شانه کردن مو می‌کنیم موها را باید کامل وچندبارشانه کنید تا مواد اضافه ازمو خارج شود و با باد سشوارموها را کمی خشک کنید .

6. سپس موها را تقسیم‌بندی کرده و دوباره از پایین سر شروع به برداشتن دسته های نازک مو کرده و با اتوی مخصوص کراتین و درجه۲۳۰ ( بستگی به سالمی مو درجه رامیتوان کم و زیاد کرد) اتوکشی می‌کنیم .

7. توجه کنید اتوکشی مهمترین مرحله المنت و کراتین هست اتو باید ابتدا به صورت ضربه‌ای سپس به صورت مالشی باشد در موهای خیلی فر باید ۱۰تا۱۵ مرتبه اتوکشی هر تار مو را ادامه داد. وقتی که کل مو اتوکشیده شد اجازه می دهیم نیم ساعت الی یک ساعت مو خنک شود سپس با شامپو بعد و آب ولرم رو به سرد، موها را شسته و سپس موها را خشک و براشینگ می‌کنیم.

توجه کنید تا دو هفته نباید از وسایل فلزی استفاده کرده و بعد از ٥ تا١٠ روز می توان موهای المنت شده را رنگ کرد.

 

تفاوت صافی المنت  با صافی ژاپنی و ریباندینگ وگلت

صافی المنت با مواد 100% معدنی(کلسیم،پتاسیم،آلومینیوم،منگنز و منیزییم و ..)مواد تشکیل دهنده مو 80 تا 100% صافی طبیعی و 20% احیا و نرمی مو می دهد. بدون گاز و بو حتی بدون دستکش می توان کار کرد و مو بعد از صافی حالت پذیر می باشد و می توان مو را ویو و شینیون و ....کرد. حتی میتوان از تافت و ژل استفاده کرد و بعد از یکبار خیس کردن مو یا دوش گرفتن وزمانی که با باد سشوار خشک کنند دوباره صافی مو را بدست می آورند. این صافی از نوع صافی دائمی می باشد تا زمانیکه مو از ریشه رشد کند و ترمیم ریشه انجام شود. زمان ترمیم ریشه می توان مواد المنت را به راحتی روی پائین مویی که قبلا با صافی المنت صاف شده کشیده شود بدون اینکه آسیبی به مو بخورد و در ضمن شارژ هم می شود. بعد از یک هفته صافی المنت که انجام شود میتوان مو را رنگ یا رنگساژ کرد. صافی المنت تنها صافی بدون آسیب، مناسب هر مویی حتی موهای فر، وز، رنگ، مش و دکلره و سالم می باشد و حتی این صافی را می توان برای کسانی که قبلا موهاشون فر کرده اند یا از صافی های دیگراستفاده کرده اند و می خواهند ریشه گیری کنند بدون نگرانی انجام دهند.

صافی ژاپنی و ریباندینگ که صافی با مواد شیمیایی می باشد  و موها راصاف و شلاقی می کند (البته اگر کار را درست انجام بدهند) صافی دائمی است که مواد بعد از مدت کوتاهی حتی1 تا 2 ماه خشک شده و همانند دم اسب صاف و خشک و بی حالت است و اصلا حالت پذیری ندارد و امکان ویو یا براشینگ یا شینیون وجود ندارد و مو خودش را ول کرده و دوباره صاف می شود. در این صافی بدون دستکش امکان کار به هیچ عنوان نیست و فقط روی موی طبیعی انجام می شود و اگر روی موی مش و دکلره مواد صافی ژاپنی یا ریباندینگ یا گلت بخورد مو خرد می شود و از همانجا قطع می شود. حتی برای ریشه گیری هم این مشکل وجود دارد چون در ریشه گیری اگر مواد حتی نزدیک به صافی پائین و قبلی بخورد مو قطع می شود؛ این مشکل تمام آرایشگران و متخصصان این کار است.

البته که گلت که سالهاست ازدور خارج شده و صافی ژاپنی یا ریباندینگ هم که یک محصول شیمیایی صافی است هم مو را خشک  می کند و حتما باید بعد از هر حمام موها را چرب کرد و نمی تواند روی موهای آسیب دیده انجام داده و با وضعیت حال حاضر، موهای بیشتر خانم های ایرانی آسیب دیده است.  تنها صافی المنت جوابگو نیاز شما هست.

 

علت خشکی موها:

سبوم ماده‌ای است که از ساقه مو محافظت می‌کند. ساقه مو حالتی فلسی شکل دارد و سبوم پوشش محافظتی این فلس‌هاست. وقتی ترشح سبوم کافی نباشد، فلس‌ها باز می‌شوند و مو خشک به‌نظر می‌رسد. 

عواملی مانند :

  • عملیات شیمیایی (رنگ، مش، فر، صافی ژاپنی و ریباندینگ و... )
  •  اختلالات هورمونی (بارداری)
  •  آلودگی و حرارت 
  • شستن بیش از حد موها
  • استفاده از مواد خشک‌کننده قوی مو یا فراورده‌هایی حاوی الکل
  • سشوار کشیدن مکرر موها
  • ابتلا به سو‌ء‌تغذیه
  • کم‌کاری غده تیروئید و پاراتیروئید

   موجب خشک شدن مو می‌شوند.

 

محصول مرتبط با مقاله

سایت وبلاگ هومهر، محصولات کراتینه مو

1.کرم صاف کننده لولان( قوی ) LOLANE

2. کیت صاف کننده مو ریباندینگ لولان - LOLANE

3. صاف کننده مو ریباندینگ ژل لولان - LOLANE

4. صاف کننده مو شیسیدو آبی و بنفش و قرمز

را به شما پیشنهاد می دهد.

 

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر