کراتینه کردن مو

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد کراتینه کردن مو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

کراتین نوع پروتئینی است که مو، پوست و ناخن را تشکیل می دهد. کراتین در اندام های داخلی و غدد داخلی شما نیز وجود دارد. کراتین یک پروتئین محافظ است، که نسبت به دیگر سلول های بدن کمتر خراشیده یا شکافته می شود.

کراتین را می توان از پرها، شاخ ها و پشم حیوانات مختلف استخراج کرد و به عنوان یک عنصر در لوازم آرایشی مو استفاده شود. از آنجا که کراتین یکی از عناصر ساختاری موی شماست، برخی معتقدند مکمل های کراتین در محصولات و آرایشی می توانند باعث تقویت موهای شما و ایجاد سلامتی شان شوند.

 

مزایای کراتینه کردن

یک گزارش از افرادی که موهای خود را کراتینه کردند، این است که موهایشان صاف و نرم تر از قبل شده است. اثرات کراتینه مو بسیار متفاوت است، اثرات آن به اینکه آیا موهای شما در ابتدای کار برای انجام کراتینه سالم است، ضخامت طبیعی مو را داراباشید و یا چه نوع روش کراتینه کردن برای شما استفاده می شود بستگی دارد. کراتین به این نحوه عمل می کند که موهایی که لایه های نامرتب دارد را صاف و نرم می کند. لایه های سلولی، به نام کوتیکول مو، به لحاظ علمی کراتین را جذب می کنند، و در نتیجه موها براق و درخشان به نظر می رسند. کراتین همچنین موهای فردار را کمتر فرفری نشان می دهد و از لحاظ زیبایی حالت بهتر و صاف تری به آن ها می دهد.

 

کراتینه

روش ها و کاربردها


 کراتینه سالنی

یک روش معروف روش کراتینه برزیلی می باشد که این روش زمانبندی استفاده از کراتینه، شامل چندین مرحله می شود.
اول، کرمی که حاوی فرمالدئید است که قبل از خشک شدن و صاف کردن مو در سالن استفاده می شود. هنگامی که مو کراتینه می شود،تا چند روز باید موها خشک نگه داشته شود. هنگامی که برای شستشوی مواد و تثبیت صافی مو به سالن مراجعه می کنید از مواد شستشویی شیمیایی استفاده می شود که معمولا 12 هفته ماندگاری دارد.

 

سرم کراتین، شامپو و نرم کننده

سرم کراتین، شامپو و نرم کننده اثراتی مشابه کراتینه سالنی ندارد. اما این ها می توانند مقاومت مو را در برابر آسیب های حاصل از گرمای زیاد جهت خشک کردن مواد کراتینه و رنگ مو افزایش دهد. برای شناسایی این محصولات، کلمات "keratin hydro lysates" را در لیست ترکیبات جستجو کنید.

 

مکمل کراتین

شما می توانید مکمل های کراتین را تقریبا در هر فروشگاه بهداشتی پیدا کنید. مکمل های کراتین به صورت پودر و کپسول موجود می باشند. مکمل های کراتین بدون خطر نیستند. اگر بیش از حد استفاده شود، می توانند باعث ایجاد پروتئین بیش از حد در بدن شما شوند.

 

خطرات احتمالی و عوارض جانبی

در روش کراتینه سالن مواد کراتینه حاوی مقدار زیادی فرمالدئید است. برخی از کارکنان در سالن مو حتی گزارش کردند با دست زدن به محصولات کراتینه مو و تنفس بخار مواد در طول روز دچار خونریزی بینی و مشکلات تنفسی شده اند.
این فرمالدئید بیش از پنج برابر میزان استاندارد ایمنی حاوی مواد شیمیایی است. به همین دلیل، زنان باردار باید از این روش اجتناب کنند. افراد مبتلا به حساسیت به فرمالدئید یا مشکلات تنفسی همچنین باید از روش های کراتینه جلوگیری کنند. همچنین دیده شده است گاهی بر اثر استفاده از مواد کراتینه، موها دچار ریزش می شوند.

 

ترجمه از سایت healthline.com

 

محصول مرتبط با مقاله

سایت وبلاگ هومهر، محصولات کراتینه مو

1. شامپو کراتینه هرلایت HAIR COMPANY 500ML

2. پک کراتین نانو گلد بی کی تی

3. شامپو کراتینه رجونال - REJUVENOL

4. اسپری دو فازی مو کراتینه مارال

5. ماسک کراتینه لولان ترمیم کننده و تقویت کننده موهای آسیب دیده از حرارت سشوار

6. ماسک مو کراتینه رجونال

7. پودر دکلره کراتینه الیو

8. پکیج سه محصول کراتینه آگرادو

را به شما پیشنهاد می دهد.

 

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر