فر کردن مو و مراقبت های بعد آن

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد فر کردن مو و مراقبت های بعد آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

 اکثر خانم‌ها دوست دارند که هر چند وقت یک بار در ظاهر خود تنوعی به وجود بیاورند. یکی از مهم ترین ابزارهای این تنوع، موها هستند که تنها با تغییر رنگ یا حتی حالت آنها، چهره بطور کامل تغییر می کند،فر کردن مو این روزها علاقه مندان بسیاری را پیدا کرده است؛ به این دلیل که با این مدل می‌توانند موهای خود را زیباتر و حجیم‌تر نشان دهند. . فر کردن مو روش های مختلفی دارد یک روش برای فر کردن موها، فر دائم است که به فر شش ماهه نیز معروف است. در این روش با استفاده از مواد شیمیایی و معمولا توسط افراد متخصص در سالن زیبایی انجام می‌شود.

 

نکات قابل توجه قبل از فر کردن مو

 مهم‌ترین قدم قبل از فر کردن مو‌ها این است که بدانید دقیقا چه کاری می‌خواهید انجام دهید؛ قصد فر کردن با چه موادی، با چه تکنیکی و پیش کدام متخصص را دارید. بین مواد‌ی که برای زیبا‌تر شدن مو استفاده می‌شود، مواد فر جزء قوی‌ترین مواد است، بنابراین مو پس از مصرف مواد فر، بیشتر نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد. بنابراین اگر اهل رسیدگی به موهایتان نیستید در مورد این موضوع جدی‌تر فکر کنید. در غیر این صورت بعد از مدتی نخواهید دانست با موهای وزشده‌تان چه کنید. قدم مهم بعدی پیدا کردن آرایشگر متخصصی است که موهایتان را نسوزاند. البته راه‌های خانگی زیادی هم وجود دارد که آسیب کمتری به موها وارد می‌کنند اما به مهارت بالایی نیاز دارد.

 

 فر کردن موها

 برای فر کردن موها در آرایشگاه، از ماده شیمیایی‌ای به نام «پرمننت» استفاده می‌‌شود. با این ماده، ابتدا پل‌‌های گوگردی موجود در ساختمان مو طوری شکسته می‌‌شود که موی پیچیده شده در بیگودی، شکل فر مورد نظر را بپذیرد. در مرحله دوم، پیوندهای گوگردی در حالت جدید قرار می‌‌گیرد که بعد با استفاده از یک محلول خنثی‌‌کننده، فر مو «سفت و ثابت» می‌شود.

برای فر کردن، ابتدا موها شسته شده و در بیگودی مخصوص پیچیده می‌‌شود. قطر لوله بیگودی، طرز قرار گرفتن و تعداد آنها در سر، تراکم فر و مدل نهایی مو را مشخص می‌‌کند. وقتی همه بیگودی‌‌ها سرجای خود قرار گرفتند، هر بیگودی با محلول فر آغشته می‌‌شود. به دلیل اینکه محلول فر پوست را تحریک می‌‌کند، باید دقت کنید که با پوست ناحیه مجاور تماس پیدا نکند.

 

فر مو

 

مراقبت از موهای خشک بعد از فر

فر، موها را به شدت خشک می‌کند. برای شما که همیشه موهای نرم و لختی داشته‌اید، کنار آمدن با این موضوع که تا شش ‌ماه دیگر چاره‌ای جز تحمل آن ندارید، کمی سخت است، ولی تکنولوژی پیشرفت کرده، بنابراین نگران این موضوع نباشید.

 برای نرم کردن موهایتان از چندین محصول با مارک‌های مختلف می‌توانید استفاده کنید. مهم‌ترین آنها نرم‌کننده‌ها و شامپوها و ماسک موهای نرم‌کننده قابل استفاده در حمام یا بیرون از آن هستند. برای نتیجه عالیتر میتوانید از محصولات آبسولوت ریپیر لیپیدیوم لورال پروفشنال مانند شامپو احیا کننده لورال و ماسک مو و نرم کننده و سرم مو آبسولوت ریپیر لیپیدیوم لورال پروفشنال استفاده کنید.

 

نکات مهم

1. بعد از شستن موهای خود، حتما از نرم‌کننده استفاده کنید.

2. از شانه با دندانه‌های ریز اصلا استفاده نکنید.

3. بیشتر از برس فلزی استفاده کنید (برای استفاده روزانه).

4. از شانه‌های دندانه درشت استفاده کنید.

5. هنگـام سشـوار کشـیدن حتمــا از برس‌های‌گرد‌ چوبی استفاده کنید.

6. سعی کنید موها را با فر بودنشان زیبا جلوه بدهید و دائم آنها را چه با سشوار یا هر وسیله دیگری صاف نکنید.

7. موهایتان را هر ماه یک‌بار، نیم سانت کوتاه کنید.

8. موهایتان را به شیوه خرد کوتاه نکنید، زیرا مدل دادن به آنها سخت می‌شود. همچنین این مدل‌ها، زیاد با موهای فر همخوانی ندارد.

9. از رنگ مو و مش کمتر استفاده کنید، زیرا مش موجب وز شدن مو می‌شود و شما را به دردسر می‌اندازد.

 

معرفی محصول:

جهت بازدید از محصولات شامپو احیا کننده لورال و ماسک مو و نرم کننده و سرم مو آبسولوت ریپیر لیپیدیوم لورال پروفشنال به آدرس فروشگاه اینترنتی هومهر مراجعه کنید.

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر