ریباندینگ صاف کننده مو ژاپنی شیسیدو

ریباندینگ صاف کننده مو ژاپنی شیسیدو

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در موردریباندینگ صاف کننده مو ژاپنی شیسیدو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید. 

 

ریباندینگ مو چیست ؟

صافی موی دائمی یا صافی ژاپنی یا ریباندینگ مو روشی هست که در سال ۱۹۹۲ در آمریکا به ثبت رسیده و در حال حاضر بهترین و کم خطرترین و بدون عوارض‌ترین روش جهت صاف کردن موها در دنیا وجود دارد. صافی به روش ژاپنی یا ریباندینگ باعث نرمی و ابریشمی و شلاقی و براقی موها شده و کاملاَ ماندگار و دائمی هست. صاف کردن مو با روش ژاپنی بسته به نوع مو، طول مو تقریبا 3 ساعت زمان می برد. مویی که با روش ژاپنی صاف شده، اثرش دائمی است. تا زمانی که موی جدید رشد کند. صاف کردن مو با روش ژاپنی با تغییر دادن فیزیکی ساختار مو، مو را صاف می کند. در صد فرماللئید در این روش صفر می‌باشد و خطر سرطان و ریزش مو به هیچ عنوان ندارد. این تکنیک را همزمان با رنگ کردن مو نمی توان استفاده نمود. رنگ کردن مو دو هفته بعد یا قبل از صاف کردن مو با روش ژاپنی می تواند انجام شود.

در صورتی که این روش به درستی انجام شود نتایج بهتری در مقایسه با روشهای قدیمی در زمینه سلامت و زیبائی مو دربرخواهد داشت اما در صورتی که این کار توسط اشخاص ناوارد انجام گردد مو آسیب دیده و نتیجه مطلوب نیز حاصل نخواهد شد. مهمترین ویژ‌گی ریباندینگ این هست که بعد از شستشوی موها دیگه نیازی به براشینگ و اتو وجود ندارد ودر هوای شرجی و مرطوب نیز موها حالت صافی خود را حفظ می‌کنند.

 

صافی ژاپنی مو برای چه کسانی مناسب می باشد:

1. خانم هایی که موهای فر و وز دارند فقط خودشون میدانند که چقدر مدیریت کردن موهای فر سخت میباشد. همیشه هنگام شستشو یا برس کردن گله از گره خوردن موها می‌کنند. در مهمانی‌ها فقط یک ساعت اول موهای شما مرتب هست و بعد از آن موها حالت وز و نامرتب به خود میگیرند .

2. در مناطق مرطوب و شرجی در مسافرت‌ ها همیشه دچار مشکل برای هدایت کردن و حالت دادن به موها هستند.

3. در حمام مرتب در حال استفاده مکرر و بیش از حد نرم کننده‌ها هستند که البته بسیار برای موها مضرر هست.

4. خانم‌های شاغل همیشه سشوار بدست در اول صبح برای زیباتر کردن موهاشون زیر روسری و مقنعه هستند. که البته سشوار و اتوکشی روزانه مو کمک به خشکی و ایجاد موخوره می‌کند.

 

ریباندینگ صاف کننده مو ژاپنی شیسیدو:

یکی از این صاف کننده های ژاپنی، شیسیدو می باشد که در سه رنگ بنفش و قرمز و آبی وارد بازار شده است.

  1. صاف کننده مو شیسیدو آبی - Shiseido Crystallizing Straight

رنگ آبی این محصول مناسب صاف کردن موهای رنگ شده و آسیب دیده است، همچنین این مدل از صاف کننده مو شیسیدو برای موهای طبیعی حساس که شکننده و نازک هستند نیز مناسب است.

  1. صاف کننده مو شیسیدو قرمز- Shiseido Crystallizing Straight

رنگ قرمز این محصول مناسب صاف کردن موهای طبیعی سالم با فر متوسط و درشت است.

  1. صاف کننده مو شیسیدو بنفش - Shiseido Crystallizing Straight

رنگ بنفش این محصول مناسب صاف کردن موهای ضخیم و آسیب‌دیده و یا موها با فر ریز است.

شیسیدو

 

روش صحیح استفاده از مواد صاف کننده ژاپنی مو:

مرحله اول: موها را با شامپو و آب گرم شسته و با حوله يا سشوار آب آن را می گیریم به طوری که موها 30 % رطوبت داشته باشند.

مرحله دوم: مواد شماره 1 که مواد صاف کننده میباشد را از پشت سر به صورت لایه لایه ظرف مدت 15 دقیقه به كل موها میزنیم بطوری که موها کاملا به مواد آغشته شود (بهتر است برای این مرحله 2 نفره کار شود) سپس با دو انگشت مواد را روی موها ماساژ میدهیم بطوری که مواد به تمام قسمت های مو برسد و بعد از آغشته شدن تمام موها به مواد، موها را

بصورت لایه لایه روی هم قرار میدهیم. این مواد باید به مدت 25 الى 35 دقیقه روی مو باقی بماند و در این مدت باید چندین بار مو چک شود تا از آسیب رسیدن به مو جلوگیری شود.

توجه: این آسیب پذیری زمانی است که موها قبل از شروع کار با مواد صافی ژاپنی آسیب دیده باشند در غیر اینصورت هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

بعد از طی این زمان مواد را فقط با آب گرم شسته و با سشوار آب مو را میگیریم، وقتی رطوبت موها تقریبا به %30 رسید به صورت لایه های نازک شروع به اتوکشی مو میکنیم. هر قسمت از موها باید بیش از 10 بار اتوکشی شود بطوریکه هیچ بخاری دیگر از مو بلند نشود.

مرحله سوم: بعد از پایان اتوکشی مواد شماره 2 را مانند مواد شماره 1 به كل موها میزنیم ( تمام موها کاملا باید به این مواد آغشته شود) این مواد باید 10 دقیقه روی موها بماند و بعد از پایان این زمان موها را فقط با آب گرم شسته و با سشوار خشک میکنیم.

 

نکات بعد از انجام صافی ژاپنی:

1. بعد از انجام صافی ژاپنی موها را تا 3 روز نباید شست.

2. در این 3 روز از کش و سنجاق مو استفاده نشود.

3. در این 3 روز موها به هیچ وجه حتی رطوبت نبیند و با دست به موها حالت داده نشود.

4. بعد از انجام صافی ژاپنی نوع شامپوی مصرفی مهم نیست ولی بهتر است در حمام از ماسک مو استفاده شود.

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. صاف کننده مو شیسیدو آبی - Shiseido Crystallizing Straight

2. صاف کننده مو شیسیدو قرمز- Shiseido Crystallizing Straight 

3. صاف کننده مو شیسیدو بنفش - Shiseido Crystallizing Straight

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر