روش حجم دادن به مو

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد روش حجم دادن به مو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته رنگ مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

مدل دادن به موها کار خیلی سختی نیست، به این شرط که ترفندهای ساده و راحت را بلد باشید و متناسب با مدل موهایتان به کار ببرید. موهای خانم‌ ها حتی اگر پرپشت و حجیم هم باشند، باز هم برای مدل دادن به آن‌ها باید حجمشان را بیشتر کرد زیرا زیبایی موها به همین است که حجیم باشند و به زیبایی اطراف چهره را زینت دهند. مسلما داشتن موهایی کم‌ پشت و کم‌ حجم نیز خیلی ناراحت کننده و آزاردهنده است، مخصوصا برای خانم‌ های جوان که علاقه بیشتری به زیبایی موها و بلند کردن و مدل دادن به آن‌ها دارند.

 

انتخاب محصول صحیح و مناسب مو

محصولات فراوانی در بازار .جود دارد که عبارت “حجم دهنده” روی آن درج شده است. اما تمام این محصولات همیشه موثر نیستند و یا حداقل تاثیر یکسانی ندارند و شما باید با آگاهی کامل محصول مناسب و موثر را بشناسید و انتخاب کنید. به طور کلی محصولاتی هستند که اثر حجم دهندگی به مو را دارند که به شکل اسپری (حاوی اورسل و گازهای هواپخش) و یا موس و کف می باشند. این محصولات نسبت به محصولات ژلی و کرمی سبک‌تر هستند و اثر حجم دهندگی بالاتری دارند. پس اگر موهای نازک دارید برای حجم دادن به آن‌ها از این محصولات استفاده کنید. دقت شود که در صورت استفاده زیاد از محصولات حالت دهنده و حجم دهنده باعث سنگینی موها و صاف و بی‌حالت شدن آن‌ها می‌شود.

 شامپو

برخی از شامپوها برای بهبود استحکام ریشه ی مو و البته ساخت ظاهری حجیم و پر برای موها طراحی شده اند . این شامپوها را می توانید با عنوان حجم دهنده و یا ضخیم کننده در بازار بیابید .

  شامپو

 کوتاهی صحیح

اگر موهای کم‌ پشتی دارید، آن‌ها را دو لایه‌ ای کوتاه کنید، به صورتی که لایه بالایی کوتاه‌ تر باشد. این مدل زیبا، موها را پرحجم‌ تر و پرتر نشان می‌ دهد.

 

اکستنشن مو برای حجم دادن

اکستنشن مو از روش‌های قدیمی است که برای آرایش مو به کار می‌رود. برخلاف تصور بیشتر خانم‌ها اکستنشن‌ها تنها برای بلند نشان دادن موها نیستند و تنها برای افزایش حجم مو نیز می‌توانند به کار روند. اکستنشن های مو، موهای اضافه کردنی خاصی هستند که با هدف افزایش حجم و عمق موهای طبیعی به آنها اضافه می شوند و انواع مختلفی دارند. اگر بخواهید مدت بیشتری از اکستنشن استفاده کنید بهتر است از اکستنشن نیمه دائم که با کمک چسب‌های مخصوص به ریشه مو چسبانیده می‌شوند استفاده کنید. این اکستنشن‌ها باید سبک و در بهترین کیفیت انتخاب شوند و توسط افراد متخصص روی مو نصب شوند.

 

اکستنشن مو 

استفاده از فرکننده حرارتی

برای داشتن موهای حجیم لازم نیست که موها را به طور کامل فر کنید اما چند فر در ریشه و نوک موها می‌تواند باعث ایجاد حجم بیشتر در موها و پرپشت به نظر رسیدن آن‌ها شود. این کار به خصوص برای کسانی که موهای بی حالت دارند بهترین انتخاب است. برای این کار از دستگاه فر حرارتی با قطر ۴ سانتی‌متر استفاده کنید و فرهای دلخواه را روی ریشه مو ایجاد کنید، تا خنک شدن کامل موها صبر کنید و به آن‌ها دست نزنید و برس نکشید، برای تثبیت بیشتر حالت مو می‌توانید از اسپری حجم دهنده هم استفاده کنید.

 

پوش مو

پوش دادن موها هم از روش‌های قدیمی و شناخته شده برای حجم دادن به موهای نازک است. البته این روش برای کسانی که موهای خیلی لخت با ساقه‌های ضخیم دارند چندان مناسب و موثر نیست اما اگر موهای نازک و نرمی دارید می‌توانید با پوش دادن به موها حجم دهید. برای این کار یک دسته از موها (معمولا قسمت جلو و تاج سر) را جدا کنید و با برس از زیر دسته مو به سمت کف سر (در جهت خلاف همیشه) برس را حرکت دهید تا تارهای مو به عقب برند و روی سر ایجاد حجم کنند. سپس اسپری بزنید تا حالت موها تثبیت شود. البته این کار اگر مکرر انجام شود به موها صدمه می‌زند و باعث ریزش و شکسته شدن تارهای مو می‌شود پس بهتر است با فاصله انجام شود.

 

استفاده از سشوار

یکی از روش‌های کلاسیک برای حجم دادن به موها، استفاده از سشوار است. کارشناسان توصیه می‌کنند برای ایجاد حجم در موها سشوار را در خلاف جهت حالت طبیعی موها بگیرید، سر خود را به طرف جلو و پایین خم کنید و بیشتر روی قسمت تاج سر تمرکز کنید تا موها ایستاده حالت بگیرند و پرحجم به نظر برسند. لازم نیست از حرارت بالای سشوار استفاده کنید. دمای سشوار را در درجه متوسط و ملایم تنظیم کنید و کار سشوار کشیدن را تا حدی انجام دهید که موها خشک شوند، بیش از این مقدار می‌تواند باعث سوختن موها و آسیب دیدن آن‌ها شود.

 

روش حجم دادن به موهای نازک و فر

معمولا کسانی موهای نازک و کم حجم دارند که موهایشان صاف و بی‌حالت است اما با داشتن موهای فر و حالت‌دار هم کم حجم شدن موها ممکن است. موهای فر خشک‌ترند و بیشتر مستعد آسیب و شکنندگی هستند و در این شرایط شاید برخی از روش‌هایی که برای موهای صاف گفته شد روی موهای فر چندان جوب ندهد و لازم باشد که از ترفندهای دیگری برای حجم دادن به موهای نازک اما فر و حالت دار استفاده شود. با استفاده از این روش‌ها و ترفندها شما می‌توانید هم فر زیبای موهای خود را حفظ کنید و هم به موهایتان حجم دهید و به طور طبیعی موهای زیبا و پرپشتی داشته باشید.

آماده کردن موها: اولین گا برای حجم دادن به موهای فر، آماده سازی آن‌ها است. برای این کار ابتدا در حمام موهای خود را بشویید و از شامپو و نرم کننده استفاده کنید. پس خارج شدن از حمام و خشک کردن با حوله، موهای خود را شانه نزنید چون این کار ساختار طبیعی فر موها را از بین می‌برد، به جای آن از اسپری‌های حالت دهنده و یا کرم‌های مخصوص موهای فر روی موهای مرطوب خود استفاده کنید و با انگشت موهای خود را دسته دسته جدا کنید.

پیچ دادن موها: پس از دسته دسته کردن موها آن‌ها را از ریشه دور انگشت خود بپیچید تا حالت بگیرند. این پیچیدن را در جهتی انجام دهید که موها به طور طبیعی به آن متمایل هستند. با این کار هم حالت اصلی فرهای شما حفظ خواهد شد و هم موها حجم بیشتری به خود خواهند گرفت.

استفاده از سر دیفیوز سشوار: سر دیفیوزر سشوارهمان طور که در تصویر زیر می‌بینید حالتی شبیه به دوش حمام دارد و به خشک شدن درست و طبیعی موهای فر کمک می‌کند. برای استفاده از این سری، آن را افقی بگیرید و موهای خود را روی آن قرار دهید تا خشک شوند. به این ترتیب بدون آن که ماده‌ای به موهای خود اضافه کنید با حالت طبیعی و بدون وز خشک خواهند شد. همزمان با این کار موهای خود را با دست بگیرید و به سمت بالا بکشید تا حجم بیشتری بگیرند. مراقب باشید که به حالت طبیعی فرهای خود آسیبی نزنید.

 

دیفیوزر مو

 

جداسازی موها: وقتی موها به طور کامل خشک شدند نوبت به جدا کردن آن‌ها می‌رسد. هر دسته مو را به دو دسته مجزا تقسیم کنید، این کار را با دست و از ریشه موها انجام دهید تا حجم موها افزایش یابد. در انتها کمی سرم براق کننده به موها اضافه کنید تا هم وزهای احتمالی به وجود آمده در آن‌ها را بگیرد و هم موها براق و درخشان شوند.

 

منبع:redmag.ir

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. ژل ملایم  حجم دهنده مو - HOLLYWOOD STYLE

2. اسپری فیکساتور مو نلی حجم دهنده Nelly

3. شامپو حجم دهنده و پروتیئنه یانسی YUNSEY 250ml

4. اسپری فوق العاده حجم دهنده سایوس شوارتسکف - Syoss schwarzkopf

5. پودر حجم دهنده مو تافت شوارتسکف - Schwarzkopf Hair Styling Powder

6. پودر حجم دهنده مو لاکمه - LAKME HAIR STYLING POWDER

7. اسپری ترمیم و حجم دهنده مو نلی  Nelly 400ml

8. اسپری حجم دهنده مو اوسیس شوارتسکف - SCHWARZKOPF

9. موس فوم حجم دهنده نلی Nelly Extra Volummen

10. شامپوی حجم دهنده‌ای لورال 400

11. اسپری حجم دهنده تار مو با اثر مضاعف اسکرین - SCREEN BOOST SPRAY

12. موس حجم دهنده سیلک و گلاس لورآل  LOREAL 250ML

13. پودر حجم دهنده مو اسکرین - PASSIONATE HAIR STYLING POWDER

14. ماسک مو حجم دهنده و ضد ریزش مو کی.تراپی لاکمه - Lakme K.THERAPY Active Fortifying Mask

15. مایع کراتینه مو و حجم دهنده نلی(مخصوص مو نرم و ضعیف) 200ml محصولات - NELLY

16. دیس پانسر سشوار پرومکس مدل PROMAX DS1

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر