صافی قوی با محصولات لولن

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد صافی قوی با محصولات لولن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید. 

 

انتخاب مواد ریباندینگ مناسب بر اساس جنس مو

ریباندینگها شامل سه نوع مواد صافی هستند:  

  1. صاف قوی برای موهایی با تارهای ضخیم
  2. ریباندینگ ژل برای موهایی با تار های نرمال
  3. ریباندینگ کیت برای موهایی با تارهای ضعیف و نازک

کلیه ریباندینگهای لولن رو هم برای موهای طبیعی و هم رنگ شده و حتی دکلره سالم میشه استفاده کرد .

 

مواردی که لازم است  قبل از انجام کار ریباندینگ لولَن در موردش بدانید:

1)حداقل یک هفته از رنگ موی آن گذشته باشد

2)مو دکلره شده و آسیب دیده شدید نباشد

3)موی نرمال  با شامپوی خنثی و موی بدون منفذ و طبیعی و ضخیم با شامپو قلیایی یا فرست حداقل دو مرتبه شسته شده باشد(موی رنگ نشده حتما ماساژ اکسیدان انجام شود ) و هیچ گونه کرم و سرم و نرم کننده روی مو نباشد

4)مو کاملا با باد ملایم سشوار خشک شود

5)به هیچ عنوان کف سر را به مواد آغشته نکنید

6)حداکثر تایم مواد گذاری از پشت سر تا جلوی سر نیم ساعت میباشد. پس درصورت حجم زیاد  و قد بلند مو حتما از نیروی کمکی برای تسریع کار استفاده کنید.

7)زمانی که مواد روی سر مشتری هست نباید مشتری در معرض مستقیم باد کولریا پنکه باشد.چون باد مستقیم باعث میشود که مواد زودتر از موعد بر روی مو خشک شود و اثر مطلوبی به دست نیاید.

8)به هیچ عنوان درتایم اکتیو کاور یا کلاه بر روی سر مشتری نگذارید

9)مرحله اول شست وشو فقط با آب ولرم میباشد

10)به هیچ عنوان روی موی خیس اتوکشی نکنید

11)حتما از اتوی دیجیتال وسرامیکی استفاده کنید

12)درجه حرارت اتو برای موهای ضعیف 180 و برای موهای ضخیم 210 درجه باید باشد

13)شست وشوی دوم حتما باید با کاندیشنر صورت بگیرد

14)پس از اتمام کار تا سه روز به هیچ عنوان کش. کلیپس .تل و عینک بر روی مو نباید بگذارند و حتی الممکن در شرایطی قرار نگیرند که باعث تعریق کف سرشان شود. زیرا تعریق باعث تاب برداشتن مو میشود .

15)بعد از سه روز میتوانند مو را شست وشو دهند و اگر تمایل با آبرسانی و ثبات صافی مو دارند با شامپوی آفتاب گردان و ماسک کراتین سبز داخل حمام مو را شست وشو دهند و بعد از حمام روی موی نمدار حتما سرم اپتیمم را استفاده کنند

16)حتی الامکان تاده روز بعد رنگ مو وتا سه ماه بعد دکلره به شرط تست سلامت مو روی موی ریباندینگ شده انجام ندهند.

17)لازم به ذکر است بدانید که ما فقط مویی که بر روی سر هست را صاف میکنیم.پس نمیتوانیم صافی مویی که بعدها رشد میکند را گارانتی کنیم .

18)حداقل شش ماه بعد میتوانید صافی ریشه  مو را ترمیم کنید.

 

نحوه کار با محصولات صاف قوی همانند کار با محصولات ریباندینگ ژل و ریباندینگ کیت می باشد ولی تعداد محصولات و نحوه استفاده از آن ها کمی متفاوت می باشد.

برای آشنایی با نحوه کار با ریباندینگ ژل و کیت به مقاله ''آشنایی با ریباندینگ ژل و ریباندینگ کیت'' مراجعه شود.

حتما توجه شود که محصولات صافی مو را به هیچ عنوان روی موهای آسیب دیده نباید انجام دهید. همانطور که هیچ کار شیمیایی دیگر را روی موی آسیب دیده نمی توان انجام داد؛ زیرا وقتی مواد قوی روی موی آسیب دیده و سوخته بیاید بقیه مو هم آسیب می بیند و می سوزد و در نهایت پودر می شود و پایین می آید. پس دقت کنید که روی موی سالم صافی را انجام دهید هرچند مو طبیعی یا رنگ شده باشد.

 

صافی قوی لولن

مراحل صافی قوی:

مرحله اول:

مواد صافی قوی از اسید میوه تشکیل شده است و جنس مواد قلیایی نمی باشد پس باید روی موی تمیز انجام شود. مویی تمیز به حساب می آید که یک یا دوبار با شامپوی خنثی یعنی شامپویی که PH ندارد مانند شامپو بچه شستشو داده شده باشد.

مرحله دوم:

پس از شستشوی مو با باد ملایم کامل مو را خشک می کنیم به گونه ای که هیچ گونه نم  روی مو باقی نماند. به این علت از باد ملایم استفاده می کنیم که اگر از باد داغ استفاده کنیم و مو را خشک کنیم دوباره پوست سر چربی ترشح می کند و مقداری چربی روی مو می نشیند و اجازه نمی دهد مواد صافی به خوبی روی کوتیکول و کورتکس مو بشیند و اثر بگذارد.

مرحله سوم:

پس از خشک کردن مو، مو را از پشت سر تقسیم بندی می کنیم. مواد شماره یک را با بوستری که داخل جعبه قرار دارد ترکیب می کنیم. برای موی سالم و ضخیم به ازای هر تیوپ از مواد شماره یک یا همان مواد اصلی ( مواد کمی بوی گوگرد می دهد) با بوستر به اندازه 10 تا در از قوطی بوستر با هم ترکیب می کنیم. اگر مو کمی آسیب دیده بود یعنی سوخته نبود و حالت خشکی و وزی داشت به همان نسبت از مقدار بوستر کم می کنیم. همانطور که در جدول اندازه گیری صافی دایم این مورد ذکر شده است که به ازای موی سالم و ضخیم و نازک و خشک چقدر بوستر اضافه کنیم.

بوستر سرعت دهنده بیشتر برای کار صافی می باشد یعنی وقتی مواد شماره یک را ترکیب می کنیم، زمانی که مقدار بوستر آن بیشتر است برای صافی ما سرعت بیشتری می دهد و زمانی که مو کمی آسیب دیده و نازک می باشد مقدار بوستر زیاد، مو را بیشتر آسیب دیده می کند. پس حتما مقدار بوستر را به همان اندازه ذکر شده در جدول موجود در کاتالوگ استفاده کنید.

تقسیم بندی مو مانند تقسیم بندی مو برای رنگ و دکلره می باشد. مو از پشت سر تقسیم بندی می شود که لایه ها نازک انتخاب می شوند و مواد با فاصله 1 تا 1.5 سانت از ریشه زده می شود.

اگر مو بسیار پرپشت و حجیم باشد باید از یک فرد به عنوان کمک استفاده کنید. دقت شود که مدت زمانی که مواد از پشت سر زده می شود تا به جلو برسد باید نهایتا بین 15 الی 20 دقیقه طول بکشد و زمانی که مواد را برای آخرین قسمت مو که جلوی سر است می گذاریم 20 تا 30 دقیقه وقت می گیریم تا مو چک شود که تغییر حالت دادخ است یا خیر.

تمام موها مثل هم نیستند، یک مو در زمان 20 دقیقه کاملا صاف می شود و یک مو در زمان 1 الی 1.5 ساعت طول می کشد تا تغییر حالت دهد.

مرحله چهارم:

چک کردن مو به این روش است که اگر مو را گره زدیم و گره باز نشد و یا مو را به حالت کشسانی کشیدیم و مو به حالت 1 تا 1.5 برابر در آمد یعنی مواد اثر کرده است. پس از چک کردن، مو را به خوبی شستشو دهیم. شستشوی کامل مو بدون شامپو و نرم کننده است. با آب خالی مو را دو تا سه مرتبه می شوریم به طوریکه موادی روی مو نماند.

مرحله پنجم:

 پس از شستشوی مو همانطور که در مقاله '' آموزش کار با ریباندینگ ژل با محصولات لولن و آموزش کار با ریباندینگ کیت لولن'' گفته شده است آب مو را کامل می گیریم و مو را اتوکشی می کنیم. لایه های مو را نازک انتخاب می کنیم و 4 تا 5 بار اتوکشی می کنیم تا زمانی که بخار از مو بلند نشود.

 

مرحله ششم:

بعد از اتوکشی مواد شماره سه که تیوپ 2 هست که مواد بوی نامطبوع مواد یک را ندارد و خوشبو است را استفاده می کنیم. مواد را پس از 20 الی 30 دقیقه ماندن روی مو می شوریم.

مرحله هفتم:

از کاندیشنر توی جعبه استفاده می کنیم. 5 الی 10 دقیقه روی مو می گذاریم ماساژ می دهیم و سپس می شوریم.

 

نکات مهم در صافی قوی:

  1. از 7 تا 10 روز قبل و بعد صافی روی مو نباید رنگ گذاشته شود.
  2. تا 3 روز بعد نباید مو را با کلیبس یا کش بسته شود و یا عینک بالای مو گذاشته شود که مو حالت شکنندگی نگیرد.
  3. بعد از استفاده از کاندیشنر و شستشوی آن می توان از یک سرم یا لوسیون مو استفاده کنید. پیشنهاد ما استفاده از سرم آرگان موجود در پک لولن می باشد. بعد از زدن سرم و سشوار بهتر است دوباره اتوکشی شود تا مو حالت شلاقی بگیرد.
  4. قبل از زدن مواد شماره یک تست آسیب دیدگی انجام دهید. تست به این صورت است که یک دسته از مو به قطر حداقل یکسانت رو جدا می کنید و مواد شماره یک رو بهش می زنید اگر بعد از یک ربع تا بیست دقیقه کش اومد و دمیج شد یعنی موهاشون آسیب دیده هست و نمی توانید ریباندینگ کنید.

روغن آرگان تقویت کننده لولان lolane

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. کرم صاف کننده لولان( قوی ) LOLANE

2. روغن آرگان ( تقویت کننده ) لولان - LOLANE

3. صاف کننده مو ریباندینگ ژل لولان - LOLANE

4. کیت صاف کننده مو ریباندینگ لولان - LOLANE

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر