انجام سایه روشن مو(تکنیک هایلایت)

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد انجام سایه روشن مو(تکنیک هایلایت) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته رنگ مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

روشن نمودن قسمت یا قسمت هایی از مو با توجه با سلیقه اشخاص(تکه های ریز یا درشت) را مش می گویند. چنان چه اختلاف مش با زمینه مو بیش تر از 5 تا 7 باشد، شخص را از سن واقعی مسن تر نشان می­دهد.

در حالت کلی به دو روش موقت و دایمی انجام می شود:

1. با انواع اسپری ها، ماژیک ها و ریمل های رنگی می توان به صورت موقت مش انجام داد. این مش روی موهای میزانپلی شده جلوه ی بیشتری دارد.

2. مش دایم شامل: مش با کلاه، مش با فویل و مش بالیاژ است. مش با کلاه به صورت گردی، سوزنی و مدادی می باشد. مش تکه ای نیز به صورت تکه ای و شعله ای و مش بالیاژ با برس و شانه گذاشته می شود.

 

انجام مش سایه روشن با کلاه مش با توجه به حجم مو:

بیرون آوردن مو به وسیله ی ابزار از کلاه:

انجام مش با کلاه بسیار حساس بوده و در انجام آن باید نهایت دقت و مهارت را به کار بگیرید. برای انجام آن ابتدا موها را به سمت عقب و رو به بالا به سمت تاج سر شانه بزنید. در صورتی که موهایی که قرار است مش شود مجعد یا فر باشد، ابتدا موها را سشوار نموده و سپس اقدام به در آوردن آن ها از کلاه نمایید. سپس کلاه مش را روی سر بکشید و فیکس کنید. علامت هفت جلوی کلاه باید بین دو ابرو قرار گیرد. لایه اول از جلوی سر را از سوراخ کلاه مش در آورید. در ردیف اول به علت کم پشت بودن موهای ناحیه پیشانی، لایه نازک تر از کلاه در آورید. برای ردیف بعدی با توجه به سلیقه می توانید لایه ها را به صورت ردیفی یا زیگزاکی در آورید. تعیین نازک یا کلفت بودن مش بستگی به سلیقه فرد دارد و براساس این نازک و کلفت بودن لایه ها، مش حالت گردی، سوزنی یا مدادی پیدا می کند. در مش گردی موها از همه ی سوراخ های کلاه بیرون آورده می شود. توجه شود در این نوع مش، موها بیش تر از یک سوم نباید بیرون آورده شود. در مش سوزنی تکه های مو به صورت خیلی نازک و اما فشرده بیرون آورده می شود که تقریبا 50% موها از کلاه بیرون آورده می شود. توجه کنید قلاب را به صورت کج وارد کلاه نکنید زیرا موها به صورت نیمه از کلاه در می آیند و مش ها از ریشه انجام نمی شود. پس از اینکه همه ی لایه ها را با قلاب از کلاه در آوردید، موها را ما بین انگشتان خود گرفته و به آرامی بکشید تا از کامل خارج شدن موها اطمینان یابید. با شانه دندانه ریز مو را شانه کنید و سپس از پشت سر شروع به زدن مواد دکلره کنید. بعد از مکث مناسب و رسیدن به پایه دلخواه دکلره، موها را بشویید. روی کلاه موها را رنساژ کنید. سپس کلاه را در آورده و موها را خشک کنید. مهم ترین نکته ای که باید توجه کنید این است که قبل رنساژ از ریشه تا ساقه موها از نظر پایه باید کاملا یک دست باشند.

 

مش کلاهی

نکته مهم:

1. در صورت داشتن موی سفید، قبل از مش، مو را رنگ کنید سپس اقدام به مش کنید.

2. برای رنگ کردن پس از مش رنگ مورد نظر باید روشن باشد و اکسیدان کرم ضعیف باشد.

3. در صورتی که رنساژ پس از مش روی تمام مو انجام شود به این عمل هایلایت گفته می شود.

 مش سوزنی

 

مش تکه ای با در نظر گرفتن حجم مو:

با توجه به سلیقه فرد جدا کردن مو انجام می شود. به دو روش یک در میان(کوک) و برش انجام می شود.

1. در روش کوک باید اندازه و فاصله میان تکه ها یکی باشد و ردیف دوم تکه ها به نحوی جدا شود که بین تکه های جدا شده فاصله ی لازم ایجاد شود.

2. در روش برش، ضخامت تکه ها باید باریک بوده و بیش تر از 1 سانتی متر نباشد. هنگام برداشتن موها به طول و اندازه آن ها توجه کنید.

 

نحوه ی کار با فویل:

کاغذ آلومینیوم، فویل های رنگی، فویل متری، فویل های شیشه ای مش فویلی یا تکه ای به روشن کردن ردیف های باریک و درشت مو در قسمتی از سر یا در تمام سر گفته می شود.

 

مش فویلی

 

جداسازی دسته های مو در فویل:

مواد دکلره و اکسیدان در ظرف مناسبی مخلوط کنید سپس از پشت سر تکه ای از مو به ضخامتی کمتر از 1 سانتی متر جدا نموده و فویل را برش بزنید. موها را روی فویل قرار دهید و تا 0.5 سانتی متر مانده به ریشه را مواد دکلره بزنید سپس فویل را تا کرده و طرفین فویل را هم تا کنید تا مواد نشت نکند. همین عمل را برای تمام سر انجام بدهید.

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. فویل مش آلومینیوم - aluminum foil

2. چسب دکلره 20gr الگون - ELGON

3. دکو ریمور ( دكوپاژ ) بس - BES

4. پودر دکلره رنگی مسی لیزانو LIZANO

5. پودر دکلره کراتینه الیو - Olive

6. کرم دکلره مارال - MARAL DECO CREAM

7. پودر دکلره مو آبی الیو Olive - 30gr

8. پودر دکلره سفید ساری - sary

9. پودر دکلره کی.بلوند لاکمه - LAKME

10. پودر دکلره رنگی آبی اقیانوسی لیزانو - LIZANO

11. پودر دکلره آبی لیلا فیکس - LILAFIX

12. دکو کرم (کرم دکلره) الیو DECO CREAM OLIVE

13. دکو کرم ( کرم دکلره ) روشن کننده بس BES

14. اولاپلکس تقویت کننده مو در زمان دکلره و رنگ مو - OLAPLEX

15. روغن دکلره بس DECO BES OIL 1000ML

16. کرم اکسیدان 12% بس - BES

17. اکسیدان آکوارلی - AQUARLLY

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر