رنگ نمودن موی طبیعی و رنگ شده

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد رنگ نمودن موی طبیعی و رنگ شده ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته رنگ مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

تقسیم بندی مو و مراحل رنگ مو

شروع کار رنگ آمیزی از مقاوم ترین قسمت مو می باشد. روی موهایی که طبیعی هستند، 1 الی 1.5 سانتی متر مانده به ریشه از پشت سر انجام می شود. بعد از مکث کوتاهی از پشت سر ریشه ها را نیز رنگ بزنید. با شانه دندانه درشت در انتها، کل موها را شانه کنید.

برای رنگ آمیزی مجدد موهایی که قبلا رنگ شده اند، اگر ساقه ها رنگ روشن بود و رشد ریشه ها کمتر از 3 سانتی متر و بخواهید موها را روشن کنید، کار را از ریشه ها شروع کرده و روی ریشه ها مکث نکنید. اگرموها بیش تر از 3 سانتی متر رشد ریشه داشته باشد و رنگ انتخابی نیز روشن باشد. 1.5 سانتی متر ریشه تا قسمتی که موها رنگ دارد را رنگ آمیزی کرده، بعد از مکث لازم ریشه ها را رنگ بزنید. سپس رنگ را روی همه ی قسمت های مو با شانه بکشید. اگر رنگ انتخابی تیره باشد و موها رشد ریشه داشته باشد از قسمت روشن رنگ آمیزی مو را شروع کنید. برای موهایی که تازه رنگ شده اند و رشد ریشه ندارند و رنگ بعد از دکلره از پشت سر، ریشه و ساقه را با هم بزنید.

 

رنگ کردن ریشه مو

رنگ زدایی مو (دکاپاژ) :

با در نظر گزفتن این نکته که یک رنگ موی دایمی نمی تواند رنگ موی دایمی موجود در مو را روشن رنگ روی موهای رنگ شده فقط یک درجه روشن می شود. زمانی که بخواهید با سایه رنگ روشن تری موها را رنگ کنید از یک ریموور استفاده نمایید. از بین بردن رنگ شبیه دکلره نمودن موها می باشد که با سه تکنیک شامپو شیمیایی و محلول ریموور مایع و پودری می توان رنگ مو را پاک نمود.

 

تکنیک مصرف برای انواع دکاپاژ:

دکاپاژ به دو روش کلی و قسمتی انجام می شود. دکاپاژ تمام سر مانند شامپو انجام می شود و دکاپاژ قسمتی روی قسمت های رنگ شده با برس انجام می  شود.

 

رنگ آمیزی موهای آسیب دیده:

برای رنگ آمیزی موهای آسیب دیده می توان از روش دانه مصنوعی استفاده نمود و رنگ ها را از گروه طلایی، مسی، بلوند تیره، مسی قهوه ای روشن، متوسط و گروه قرمز، قهوه ای متوسط تا بلوند تیره انتخاب کنید تا هم موها رنگ را جذب کرده و هم رنگ دوام بیشتری پیدا کند.

 

مواد محافظ مو پس از رنگ آمیزی:

1. ماسک مو:

ماسک مو سبب تقویت ساقه موها شده و موها را نرم و لطیف می کند. استفاده از ماسک روی مو بعد از شامپو کردن موها می باشد. حفظ رطوبت موها و جلوگیری از موخوره یکی از مزایای ماسک مو می باشد. بازسازی ساختار موی رنگ شده، تقویت و ترمیم ساقه مو، حفاظت از موها در برابر اشعه خورشید و تثبیت رنگ مو و ایجاد درخشندگی و حالت پذیری در موها از دیگر مزایای ماسک مو می باشد.

2. نرم کننده کرمی(قوی)

موها در اثر اعمال شیمیایی مانند هایلایت، دکلره، صاف و فر کردن، چربی های مفید خود را از دست می دهند؛ برای جبران این امر و درمان و بازسازی و به تعادل رساندن موی سرمی توان از کرم نرم کننده استفاده نمود، که به علت خاصیت اسیدی ملایمی که دارد باعث خنثی نمودن اثر قلیایی مواد شیمیایی شده و باعث ویتامینه شدن، لطافت، شفافیت و خوش حالت شدن موها می گردد.

 

محصول مرتبط با مقاله:

وبلاگ هومهر محصولات

1. شامپو احیا کننده لورال

2. ماسک مو لورال پروفشنال

3. نرم کننده لورال پروفشنال

4. سرم مو آبسولوت ریپیر لیپیدیوم لورال پروفشنال

5. پاور دوز لورال پروفشنال

6. انواع رنگ های دایم(رنگ تیوپی و کیت رنگ مو)

6. انواع رنگ های موقت 

7. پودر دکلره رنگی مسی لیزانو LIZANO

8. پودر دکلره کراتینه الیو - Olive

9. کرم دکلره مارال - MARAL DECO CREAM

را به شما پیشنهاد میکند.

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر