واریاسیون ها (رنگ های کمکی)

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد واریاسیون ها (رنگ های کمکی) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته رنگ مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

بعضی از رنگ موها تن قرمزی یا زردی دارند که زیبایی رنگ مو را کاهش می دهد، به همین دلیل برای حل این مشکل از ماده ی شیمیایی برای زیباتر شدن رنگ موی فعلی و  یا تغییر رنگ مو کلی به نام واریاسیون استفاده می کنیم، در ادامه این مقاله انواع واریاسیون و ویژگی ها و کاربردشان توضیح داده شده است.

 

واریاسیون:

رنگ های کمکی با رنگ های اصلی ترکیب شده و به آن ها تون می دهد و با ترکیب نمودنشان با رنگ های اصلی رفله های رنگ را تشدید کرده و رنگ ها فانتزی تر می شوند. این رنگ ها جز رنگ های نیمه دایمی هستند و به تنهایی مصرف نمی شوند. رنگ های کمکی یا واریاسیون ها خالص و قوی بوده و به عنوان از بین برنده و خنثی کننده زردی، نارنجی یا سبزی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی واریاسیون ها به 2 دسته گرم و سرد تقسیم می شوند. معمولا واریاسیون های گرم را با رنگ های گرم و واریاسیون های سرد را با رنگ های سرد مخلوط می کنند. به طور مثال اگر می خواهید رنگ زیتونی تری داشته باشید به رنگ مو واریاسیون سبز و اگر می خواهید سبزی رنگ را کم کنید از خنثی کننده سبز یعنی واریاسیون قرمز استفاده نمایید.

واریاسیون های گرم:

بنفش گرم، قرمز، نارنجی، زرد، طلایی، صورتی،...

واریاسیون های سرد:

خاکستری، آبی، نقره ای، سبز، زیتونی، بنفش سر و ..

 

واریاسیون

ویژگی های دیگر واریاسیون ها:

1. روی موهای تمیز و نم دار استفاده می شوند.

2. واریاسیون ها قدرت پوشش رنگ را برای تارهای سفید افزایش داده، اما قدرت روشن کنندگی ندارند و باعث تیره شدن رنگ مو می شوند.

3. هرچه مقدار واریاسیون در رنگ بیشتر باشد رنگ تیره تر خواهد شد و هر چه مقدار مکث در واریاسیون بیشتر باشد رنگ تیره تر خواهد شد.

4. واریاسیون را هیچ وقت بدون ترکیب کردن با رنگ مو و تنهایی استفاده نکنید اگر از واریاسیون درست استفاده نشود نتیجه خوبی ندارد و برای مو عوارض دارد. 

5. مصرف رنگ کمکی برای رنگساژ نمودن مش 1 الی 7 سانتی متر است به جز رنگ کمکی سبز و آبی که 1.5 سانتی متر برای رنگ و نیم سانتی متر برای رنگساژ مش استفاده می شود.

6. برای ترکیب با رنگ مو مقدار مصرف رنگ کمکی 3 الی 10 سانتی متر می باشد به جز رنگ کمکی سبز و آبی برای بعضی از رنگ ها نیم الی 1 سانتی متر استفاده می شود.

 

انواع واریاسیون:

واریاسیون آبی:

از واریاسیون آبی برای از بین بردن و خنثی کردن رنگ نارنجی و ترکیب در رنگ ها می توان استفاده کرد. اگر واریاسیون آبی را با رنگ های تیره ترکیب کنید ایجاد عمق کرده و جلوهی زیبایی به رنگ موها می دهد. واریاسیون آبی قوی ترین واریاسیون سرد است. اگر رنگ مشکی را با واریاسیون آبی ترکیب کنید، رنگ مشکی پر کلاغی به دست می آید.

30 سانتی متر واریاسیون آبی = مشکی پر کلاغی

واریاسیون سبز:

با ترکیب نمودن با رنگ های زیتونی از واریاسیون سبز استفاده نموده زیتونی خوش رنگی به دست می آید و هم چنین از واریاسیون سبز برای از بین بردن قرمزی رنگ استفاده کنید.

واریاسیون نقره ای

واریاسیون نقره ای جز دسته واریاسیون سرد محسوب می شود. این رنگ واریاسیون ضعیف ترین نوع واریاسیون است و از آن برای به دست آمدن رنگ نقره ای روی موهای دکلره شده استفاده می شود.

واریاسیون بنفش

اگه موها تناژ زردی داشته باشد و یا سایه هایی از رنگ زرد بین موها باشد باید برای از بین بردن آن از واریاسیون بنفش استفاده شود. همچنین برای ترکیب با رنگ هایی مثل بلوطی، قرمز و مسی که این رنگ ها را خوش رنگ تر کرده و شدت قرمزی اونا رو بیشتر می کند، مناسب می باشد.

واریاسیون خاکستری

از این نوع واریاسیون برای خنثی کردن تناژهای زرد و نارنجی در بین موها استفاده می شود. اگر واریاسیون خاکستری با رنگ های خاکستری ترکیب شود به رنگ مورد نظر شدت می بخشد و زیبایی آن را دو چندان می کند.

واریاسیون طلایی

از واریاسیون طلایی برای از بردن کبودی رنگ که در اثر رنگ های سرد روی موی سفید ایجاد شده است، استفاده می شود. از واریاسیون طلایی برای ترکیب با رنگ های طلایی، مسی، ماسه ای استفاده می کنیم.

 

قانون استفاده از واریاسیون:

برای اینکه بدانید چطور و چقدر از واریاسیون استفاده کنید باید ابتدا عدد پایه رنگ مو را بشناسید سپس آن عدد را منهای 12 کنید. 12 عدد ثابت جهانی برای واریاسیون است. برای مثال رنگی که شماره پایه آن 8 است نیاز به 4 سانت واریاسیون برای موهایش دارد.                                     12-8=4

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

انواع واریاسیون

1. واریاسیون بنفش E12 آلبورا - ALBURA

2. واریاسیون قرمز E15 آلبورا - ALBURA

3. واریاسیون سبز E17 آلبورا - ALBURA

4. واریاسیون آبی E14 آلبورا - ALBURA

5. واریاسیون طلایی E16 آلبورا - ALBURA

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر