اطلاعات اولیه برای چهره پردازی کودک

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد اطلاعات اولیه برای چهره پردازی کودک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش صورت از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

در چند سال اخیر چهره پردازی کودک در زندگی فانتزی کودکان رواج پیدا کرده است و همچنین چهره پردازی کودک یکی از شاخه های محبوب در میان مادران و کودکان می باشد. این حرفه در طی مدت کوتاهی به دلیل استفاده از رنگ های زنده و شاداب سازی صورت کودکان، تبدیل به یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین فانتزی های کودکان و والدین آنها شده است.

 

ایجاد طرح اولیه بر روی صورت کودک:

نوجوانان و جوانان دارای انواع فرم های صورت می باشند، اما در کودکان این فرم ها کمتر مشهود است و بیشتر فرم گرد می باشد و انواع طرح را می شود روی صورت کودکان اجرا کرد.

گریم چهره حیوانات امروزه تحت عنوان آرایش کارتونی کودکان رواج یافته است. برای انجام گریم حیوانات انتخاب رنگ زمینه و سایه روشن، نیاز به دقت و ظرافت بسیار دارد. رنگ زمینه چهره را می توان با رنگ لباس و پوشش سر هماهنگ کنید. برای مثال چنان چه رنگ لباس و پوشش شیر زرد تیره و یال آن زرد تیره و روشن انتخاب شود، رنگ زمینه چهره زا رنگ زرد روشن، سایه ها را با رنگ زرد تیره و قهوه ای روشن کار کنید و نوک بینی را نارنجی تیره کنید. برای گرگی با لباس و پوشش به رنگ دودی تیره رنگ زمینه چهره دودی روشن و سایه ها دودی تیره انتخاب کرده و نوک بینی را نگ صورتی یا ارغوانی یا قرمز رنگ آمیزی نمایید.

 گریم کودک2

 

معمولا برای حیوان نر رنگ گونه کم رنگ و رنگ نوک بینی تیره تر از حیوان ماده می باشد. برای حیوان پیر خطوط بیشتری کار می شود و رنگ گونه و بینی تیره استفاده می شود و برای حیوان بچه برعکس.

 

گریم کودک

 

حالت لب به صورت لبخند ترسیم می شود. برای حیوانات هم شخصیت مثبت و منفی در نظر گرفته می شود. حیوان بدطینت زیر چشم ها با سایه به رنگ های زرشکی یا دودی و قرمز، رنگ آمیزی می شود و دو طرف خط لب به سمت پایین، ترسیم می گردد. حیوان خوش طینت دو شکاف کنار لب به سمت بالا کشیده می شود. به طور کلی برای حیوانات دارای شخصیت مثبت از خطوط هلال و برای حیوانات دارای شخصیت منفی از خطوط سر بالا استفاده می شود.

 

گریم کودک1

 

برای تثبیت نقاشی روی بینی، لب، گونه، چشم و پیشانی قبل از شروع کار کمی پودر تالک روی این قسمت ها می زنیم تا نقاشی روی آن قسمت تثبیت شود. این کار باعث می شود چربی روی پوست گرفته شود.

 

آماده سازی لوازم برای نقاشی روی صورت:

برای نقاشی روی صورت کودک به لوازم متعددی از جمله: آب رنگ های صورت، قلم موها با شماره متفاوت و اسفنج از جنس مختلف نیاز داریم. تمام وسایل از فروشگاههای لوازم گریم کودکان پیدا می شود. توجه شود که لوازم از نوع مرطوب و بهداشتی باشد تا روی پوست کودک ایجاد حساسیت نکند.

1. آب رنگ:

 آب رنگ ها به صورت پالت های 6، 12، 18 رنگ و یا به صورت ظرف های تکی موجود است،که برای طرح های مختلف روی بدن به کار می رود. همه این آب رنگ ها محلول در آب و ضد حساسیت می باشند.

2. قلم مو:

قلم مو در اندازه و شکل متنوع در بازار موجود می باشد، که از آن می توان برای طرح های مختلف استفاده نمایید. هم چنین از قلم موهای گریم و آرایشی نیز می توانید، بهره بگیرید. در گریم کودکان حداقل به دو تا سه قلم مو که دارای سر گرد و چهار گوش با اندازه نازک و پهن هستند نیازمندید. قلم مو پهن و دارای لبه چهارگوش یا گرد، برای رنگ آمیزی در سطح وسیع تر و سایه روشن نمومدن صورت، از رژگونه یا پودر استفاده می شود. قلم موهای متوسز که سر گردی دارند، برای رنگ آمیزی و قلم موهای باریک و نوک تیز برای خطوط باریک و رنگ آمیزی لب مورد استفاده قرار می گیرند.

 3. اسفنج:

اسفنج های مختلفی مخصوص گریم کودکان وجود دارد که می توان از تمام فروشگاههای آرایشی تهیه کرد. اسفنج ها به صورت خشک یا مرطوب استفاده می شود. اسفنج روکش دار مخملی، برای پودر زدن صورت استفاده می شود. اسفنج متخلخل برای ایجاد ته ریش، چروک و پوست ضخیم حیوانات مورد مصرف قرار می گیرد. اسفنج لاتکس، برای رنگ آمیزی و یک دست کردن به کارمی روند.

4. دستمال مرطوب، دستمال کاغذی:

آرایش کودکان اگر با مواد مخصوص گریم کودکان انجام شود با آب و صابون به راحتی قابل شست و شو می باشد. از دستمال مرطوب و دستمال کاغذی نیز می توانیذ برای پاک کردن آرایش کودکان استفاده کنید.

5. پاک کننده های آرایش:

برای پاک کردن آؤایش کودکان می توانید مقداری پاک کننده آرایشی یا لوسیون را روی دستمال ریخته و آرایش را از روی پوست کودکان پاک نمایید. از شیر پاک کن هم می توان استفاده کرد.

6. اکلیل و ژل اکلیلی:

برای براق کردن همه یا قسمتی از طرح، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از آن باعث جلوه بیش تر آرایش کودکان است.

7. فیکساتور آرایش:

برای دوام بیشتر و تثبیت آرایش از فیکساتور آرایشی استفاده می شود. هنگام استفاده از فیکساتور، چشم ها را بسته و فاصله باید رعایت شود، تا بچه دچار مشکل نشوند.

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

 1. پالت میکاپ 12 رنگ سوپرا کالر اصلی کریولان - KROYOLAN

2. پالت واتر میکاپ مات 6 رنگ گریماس - GRIMAS

3. پالت ترکیب رنگ گریماس - Grimas

4. پالت سایه آکواکالر 10 رنگ ترو کالر - TRUE COVER PALLET

5. پالت پرل واتر میکاپ براق 12 رنگ گریماس - GRIMAS

6. آکوا کالر کریولان KRYOLAN - 091

7. واتر میکاپ طلایی 705 گریماس - GRIMAS

8. قلم مو بادبزنی گریماس GRIMAS - IMW6

9. قلم مو گریماس - GRIMAS V10

10. پد هیدرو گریماس - GRIMAS

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر