کانسیلر چیست و انواع آن

کانسیلر چیست و انواع آن

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد کانسیلر چیست و انواع آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش صورت از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

امروزه بیشتر خانومها برای جلوه بخشیدن به آرایش خود از کانسیلرها بسیار استفاده مینمایند. یکی از مهم ترین بخش های هر آرایشی، به کار بردن پوشاننده زیر چشم است؛ چرا که کانسیلر از آن دسته وسایلی است که اگر درست انتخاب شده و به طور صحیح استفاده شود، می تواند هم صورت را جوان تر نشان دهد و هم جلوه خاصی به آن ببخشد. کانسیلر زیر چشم باید یک یا ۲ درجه روشن تر از رنگ کرم پودری باشد که استفاده می کنید.

کانسیلرها در واقع کرم پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند؛ که شما می توانید آنها را قبل یا بعد از کرم پودر استفاده کنید. البته بهتر است بعد از کرم پودر زدن استفاده شود. اما اگر از پنکیک استفاده می کنید بهتر است قبل از پنکیک استفاده شود.به کمک کانسیلر شما میتوانید نقاط تیره ، قرمز ، رگها و جای زخمها را بپوشانید. در مورد بو و رایحه هم باید بگویم که خوشبختانه اکثر کانسیلر ها بدون بو و رایحه هستند و این نکته مثبی است.

 

انواع کانسیلر

کانسیلر مایع (Liquid Concealer)

مناسب برای انواع پوست معمولی، چرب، مختلط و حساس غیر از پوست های خیلی چرب است.
پوشش متوسط و رو به بالایی دارد

کانسیلر استیکی (Stick Concealer)

کانسیلر استیکی (نیمه جامه) که به اشکال ماتیکی، مدادی و ماژیکی وجود دارد،
این نوع مناسب پوست های خشک، حساس و نرمال است. کانسیلر استیکی پوشش دهی عالی دارد و برای نواحی اطراف چشم، بینی و لب ها بسیار مناسب است.

کانسیلر کرمی (Cream Concealer)

کانسیلر کرمی مناسب برای انواع پوست معمولی، چرب، مختلط و حساس است. پوشانندگی کانسیلر کرمی متوسط تا زیاد است. از این کانسیلر بیشتر برای زیر چشم استفاده می‌شود

کانسیلر پودری (Powder Concealer)

این نوع مناسب پوست های خشک، حساس و مختلط است. نحوه استفاده از آن بسیار آسان است و ماندگاری بالایی دارد. اما به دلیل ساختار پودری آن برای چین و چروک مناسب نیست و این نواحی را بیشتر جلوه می دهد. به همین دلیل نسبت به نوع کرمی کمتر محبوبیت دارد.

 

محصولات مرتبط با مقاله

 پیشنهاد هومهر به شما 3 محصول کانسیلر میبلین و کانسیلر بیو و کانسیلر اسنس

 

 

 

 

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر