رنگ های تاتو و نکات مربوط به آن

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد رنگ های تاتو و نکات مربوط به آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش صورت از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید. 

 

تاتو عملی است که با رنگ‌های مختلف برای زیبایی و گاهی هم درمان انجام می‌گردد.

رنگ تاتو، محلولی است که حاوی یک حامل و یک رنگ است. حامل مایعی است که برای انتقال رنگ به محل مورد نظر استفاده می شود. رنگها باید با سطح پوست واکنش دهند تا رنگشان را توسعه دهند و در جای خود قرار گیرند. در مقابل، رنگدانه ها بدون نیاز به یک واکنش شیمیایی رنگ می کنند و توسط نیروهای بین مولکولی یا فیزیکی جای می گیرند. رنگدانه های موجود در رنگ تاتو می توانند از طیف وسیعی از منابع مختلف شامل رنگدانه های آلی صنعتی مدرن، رنگدانه های معدنی، رنگدانه های مبتنی بر سبزی و پلاستیک استفاده کنند. اکثر این رنگدانه ها ترکیبی از عناصر فلزی و ارگانیک هستند. رنگ ها باید استاندارد، بهداشتی و سازگار با پوست بدن باشند. گاهی رنگ های گیاهی به جای رنگ های شیمیایی استفاده می شوند که اغلب باعث حساسیت پوستی و ناراحتی شخص می شود و حساسیت به رنگ های گیاهی بیش از رنگ های شیمیایی گزارش شده است. فروشگاه اینترنتی هومهر تمام رنگ های تاتو با تنوع بیش از 100 رنگ تاتو در قالب چندین برند رنگ تاتو از بهترین برندهای موجود در بازار و رنگ تاتو پایه روغن برای صورت و ابرو هم به صورت مایع و هم اصطلاحا رنگهای تاتو جامد و رنگ تاتو پایه آب برای تاتو بدن را با مجوز بهداشت و برچسب اصالت کالا ارائه می دهد.

 

چند نکته مهم در استفاده از رنگ های تاتو:

1. غلظت رنگدانه های 3D بالاست، قبل از استفاده حتما 2 دقیقه تکان داده شود.

2. برای پوستهای روشن از روشنترین رنگ قهوه ای تا تیره ترین رنگ را می توانید استفاده نمایید.

3. برای پوست های روشن، به منظور گرفتن قرمزی از رنگ های قهوه ای، از ترکیب 2 قطره دارک بژ 3D به جای الیو استفاده کنید.

4. برای پوستهای گندمی، سبزه، برنزه و تیره، از روشنترین رنگ قهوه ای تا بران و با اضافه کردن 2 الی 3 قطره نارنجی استفاده کنید.

5. جهت پوست های تیره مجاز به استفاده از رنگ های تیره قهوه ای نیستیم چون ملانین پوست های تیره تم رنگ آبی داشته و باعث می شود رنگ دودی و بدرنگ شود.

 

جهت استفاده از رنگ های قرمز برای لب

بهترین سوزن برای زدن هاشور، سوزن 3 فلت می باشد.

1. در نظر داشته باشید که لب پوست نیست و نوعی مخاط می باشد لذا اگر برای ابرو یک بار ترمیم در نظر گرفته می شود، برای لب باید بین 3 الی 4 بار ترمیم انجام شود. تا کاملا رنگ در مخاط لب کاشته شود.

2. همیشه از رنگ های انتخابی که مشتری برای لب درخواست کرده 2 الی 3 پرده تیره تر در نظر بگیرید که پس از ریزش به پایه انتخابی مشتری برسد.

 

رنگ اسلک (دکاپاژ)

تنها برندی که رنگ دکاپاژ دارد برند 3D می باشد.

قابل استفاده برای ابروهایی که تیره، بدرنگ و دودی شده است.

کافیست از رنگ اسلک بدون ترکیب با هیچ رنگی، روی ابرو تاتو کرده و 25 روز بعد نتیجه باورنکردنی آن را ببینید.

رنگ تاتو جدید تر دی 3d میکروپیکمنتیشنبرای استفاده از رنگ های مشکی

اگر از بلک استفاده کردید کافیست 2 قطره رنگ قرمز اضافه کنید.

برای استفاده از جت بلک باید 2 الی 3 قطره نارنجی اضافه کنید که رنگ بالانس شود و سبز یا آبی نشود.

رنگ تاتو جامد مشکی جت بلک تری دی 5ml میکروپیکمنتیشن هاشور 3d 

 نکته:

بهترین سوزن برای زدن خط چشم 3 گرد می باشد.

توجه کنید در حین زدن خط چشم اگر پلک تورم کرد باید در هر مرحله از انجام تاتو هستید دست از کار بکشید و ادامه کار را به روز دیگر موکول کنید چون کارکردن در حالت تورم پلک 100% پخشی رنگ به همراه خواهد داشت.

برای ماندگاری و بادوام شدن بیشتر هر برندی که استفاده می کنید کافیست در تشتک رنگتون به اندازه 1 ماش از رنگ های جامد 3D اضافه کنید.

رنگ باید در لایه دوم پوست کاشت شود لذا عمق در تاتو معنایی ندارد. گاها گفته می شود که تاتو عمقی زده شده، اصلا چنین چیزی درست نیست. بنابراین دستگاه در حالت روشن به اندازه یک میلیمتر سوزن از سرپلاک بیرون باشد کفایت می کند.

نکته:

اگر در حین تاتو خونریزی داشته باشید 90% رنگ پذیری نخواهید داشت و احتمال عفونت هست.

 

توجه کنید

بی حس کننده های مایع مناسب استفاده در حین کار می باشد. لذا اگر بی حسی مایع استفاده می کنید قبل از کار اسپری کنید با 10 دقیقه کاور و بعد از سوزن خوردن روی پوست مجددا از بی حسی با مکث 5 دقیقه و کاور کردن استفاده شود. بعد از مکث محل را پاک کرده و براحتی و بدون درد تاتو کنید.

 1تاتو

 

4 نکته کلیدی برای تشخیص رنگ های فیک و تقلبی از رنگ های اورجینال:

1. ماندگاری بالا و دوام رنگ بسیار خوب است ولی به تنهایی دلیل بر اورجینال بودن رنگ نیست. متاسفانه افراد سودجو و فرصت طلب بعضا برای بالا بردن دوام و ماندگاری رنگ تاتو از رنگ و جوهر صنعتی استفاده می کنند که این محصولات دارای آرسینک، سرب و حتی سیانور می باشند که آسیب های جبران ناپذیری به سلامت افراد (هم آرایشگر و مشتری ) وارد می کند و کافی است فقز یکبار روی یک فرد آلرژیک کار شود و یک فاجعه به بار آورد.

2. در اصل تاتو کردن صرف نظر از بحث زیبایی و آرایشی ارتباط مستقیم با سلامت افراد مرتبط دارد و این بسیار مهم است که آرایشگر یک انتخاب آگاهانه و درست داشته باشد. محصولات آرایش دایم اورجینال توسط تولید کنندگان صلاحیت دار شناخته شده و شناسنامه دار در داخل کشور تولید می شود و تا به امروز هیچ یک از برندهای خارجی هم نتوانسته استاندارهای بهداشت ایران را اخذ و به صورت قانونی وارد کشور گردد. برندههای معروف در دنیا بسیار زیاد هستند ولی تاکنون محصولات اورجینال آنها بصورت عمده و با این حجم موجود در بازار، وارد کشور نشده است.

لطفا در انتخاب خود دقت فرمایید.

3. اعتماد شما به سازمان ها و نهادهایی قانونی و استفاده از محصولاتی که زیر نظر کارشناسان این سازمان ها تولید یا در آینده وارد خواهند شد و برچسب سیب سلامت دارند، ریسک مخاطرات را تا حد قابل توجهی پایین می آورد.

4. توصیه می شود، همواره آخرین دست آوردهای مطالعاتی محققین و شرکت های تولید کننده معتبر محصولات آرایش دائم را مطالعه فرمایید تا بتوانید محصولات سالم و ناسالم را به درستی تشخیص دهید. اثرات نامطلوب محصولات تقلبی و زیرزمینی می تواند در دراز مدت و به اشکال گوناگون خودنمایی کند و اصلا اینگونه نیست که محصول ناسالم در همان لحظه استفاده عوارض خود را نمایان سازد.

 رنگ تاتو ورد فیمس کلوپاترا کوپر world famous

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

 انواع مواد تاتو - material tatoo مانند:

1. رنگ تاتو صورتی روشن تری دی 30ML میکروپیکمنتیشن 3D

2. رنگ تاتو جامد قهوه ای تری دی 5ML میکروپیکمنتیشن ( هاشور ) 3D

3. رنگ تاتو جامد مشکی ( جت بلک ) تری دی 5ML میکروپیکمنتیشن ( هاشور ) 3D

4. رنگ تاتو جامد قهوه ای تیره ( دیپ کافه ) سیماری CMARY 10ML

5. رنگ تاتو جامد قهوه ای شکلاتی ( مکعبی ) سیماری CMARY 10ML

6. رنگ تاتو قهوه ای روشن light brown تری دی 30ML میکروپیکمنتیشن ( هاشور ) 3D

7. رنگ تاتو زرد yellow تری دی 30ML میکروپیکمنتیشن ( هاشور ) 3D

8. رنگ تاتو قهوه ای عسلی رویال پیگمنتیشن کرال - ROYAL PIGMENTATION CORAL SERIES HONEY BROWN

9. رنگ تاتو قهوه ای شنی رویال پیگمنتیشن کرال - ROYAL PIGMENTATION CORAL SERIES GOLDEN SAND

10. رنگ تاتو ورد فیمس کلوپاترا کوپر - World Famous Cleopatra Copper

11. رنگ تاتو ورد فیمس رمبرندت رد - World Famous Rembrandt Red

12. رنگ تاتو قهوه ای تیره dark brown تری دی 30ML میکروپیکمنتیشن ( هاشور ) 3D

13. رنگ تاتو بنفش اینتنز  LAVENDER INTENZE

14. رنگ تاتو تمپتو کالباسی - TEMPTU rose red

15. رنگ تاتو ورد فیمس ایندین اینک - World Famous Indian Ink

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر