زیر سازی پوست چرب

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد زیر سازی پوست چرب ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش صورت از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید. 

 

اگر با پوشش دهی کرم پودر روی صورتتان مشکل دارید و کرم پودر به خوبی روی پوستتان کاور نمی شود در ادامه با این مقاله همراه باشید.

 

مرحله های زیر سازی:

مرحله اول: تمیز کردن پوست صورت

اولین کاری که قبل از شروع میکاپ باید انجام دهید تمیز کردن پوستتان می باشد. تمیز کردن و شستن پوست چرب کمک می کند تا چربی اضافی پوست صورت کاملا از بین برود و از اکسید و براق شدن کرم پودر بعد از چند ساعت ماندن روی صورت، جلوگیری کند.

مرحله دوم: استفاده از ماسک روی پوست تمیز

ماسک گذاشتن برای افرادی که منافذ باز زیادی دارند و یا پس از گذشت مدت زمانی از آرایش پوستشان بسیار چرب و براق می شود و حالت ماسیده به خود می گیرد بسیار مهم است زیرا گذاشتن ماسک تا حد بسیار زیادی از این کار جلوگیری می کند.

 هم می توانید از ماسک های آماده موجود در بازار استفاده کنید و هم ماسک های خانگی مخصوص پوست های چرب. ماسک های فری من بسیار کاربردی و قابل استفاده می باشند که در مقالات معرفی ماسک های فری من سری 1  و معرفی ماسک + اسکراب های فری من سری 1 به توضیح و نقد هر کدام از محصولات فری من پرداختیم. از جمله ماسک های مفید ماسک و اسکراب صورت چهار کاره سرکه سیب می باشد.

ماسک صورت چهار کاره سرکه سیب

 

هر ماسکی که منافذ پوستتان را جمع کند و چربی صورت را کنترل کند بسیار مفید می باشد.

مرحله سوم: استفاده از اسپری فیکس

پس از استفاده گذاشتن ماسک و شستن آن به سراغ اسپری فیکس بروید. یک لایه اسپری فیکس را روی صورتتان اسپری کنید که با این کار یک لایه اضافی روی پوستتان ایجاد می کنید که باعث می شود چربی پوست دیرتر به روی سطح پوست برسد. می توانید از اسپری فیکس کننده ( تثبیت کننده ) آرایش  اتود و یا اسپری فیکس درما کالر کریولان استفاده نمایید.

 

اسپری فیکس درما کالر کرولاین kryolan

 

مرحله چهارم: استفاده از لوسیون کنترل کننده چربی

پس از زدن اسپری فیکس و گذشت مدت کوتاهی برای خشک شدن اسپری اگر پوست شما جز آن دسته از پوست هایی است که بسیار زود چربی پس می دهد و عرق می کند و آرایشتان به صورا کامل می ماسد این مرحله را انجام دهید اما اگر پوستتان جز پوست های چرب معمولی می باشد و زود عرق نمی کنید و آرایشتان زیاد به هم نمی ریزد و براق نمی شود نیاز به انجام این مرحله نمی باشد.

این مرحله برای پوست های بسیار چرب می باشد. مقداری از لوسیون را روی پوست گذاشته و پخش نمایید.

مرحله پنجم: استفاده از پرایمر

پرایمری که برای پوست های چرب حتما باید استفاده شود پرایمرهای سیلیکونی است چون پوست های چرب معمولا منافذ باز زیادی دارند. این پرایمرها منافذ باز روی پوست چرب را به خوبی پر می کنند. می توانید از پرایمر آرایش مات کننده و کاهش دهنده ی منافذ پوست - GOLDEN ROSE استفاده نمایید.

 

پرایمر آرایش مات کننده و کاهش دهنده ی منافذ پوست golden rose

 

پرایمر را روی پوست پخش کنید و سپس به حالت ضربه به آرامی روی پوست بزنید تا پرایمرها کاملا داخل چروک یا منافذ پوست قرار بگیرند.

پس از انجام مراحل بالا زیرسازی شما به پایان رسیده است؛ اکنون می توانید کرم پودر را زده و ادامه میکاپ خود را انجام دهید.

نکته مهمی که در آرایش پوست چرب باید رعایت کنید این است که حتما از کرم پودر مخصوص پوست چرب استفاده نمایید و میکاپ که به اتمام رسید در دو مرحله آن را فیکس کنید. یک مرحله با پودر و مرحله دیگر در انتها با اسپری فیکس کنید. با این کار دیگر آرایشتان ماسیده و براق نمی شود.

 

باتشکر از شهرزاد عزیز

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. پرایمر آرایش مات کننده و کاهش دهنده ی منافذ پوست - GOLDEN ROSE

2. پرایمر ژله ای لیلیز - Lilyz Make Up Primer

3. پرایمر بنفش وُو - VOV pure make up base Violet

4. پرایمر ( زیرساز آرایش ) آنجل ویل نیکس - Angel veil nyx

5. اسپری فیکس کننده ( تثبیت کننده ) آرایش  اتود 

6. اسپری فیکس درما کالر کریولان

7. اسپری فیکساتور آرایش مالوویز - MALU WILZ FIX'N FRESH

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر