روش استفاده از پرایمر

  در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد روش استفاده از پرایمر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش صورت از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

اکثر افراد پرایمر را با مرطوب کننده ها اشتباه می گیرند و فکر می کنند زمانی که از مرطوب کننده ها استفاده می کنند کار پرایمر را می کند، در صورتی که این یک تفکر اشتباه می باشد. مرطوب کننده را می توان قبل از پرایمر به عنوان یکی از مکمل های زیرساز میکاپ استفاده کرد اما هیچ گاه جای پرایمر را برای زیرسازی نمی گیرد به این دلیل که پرایمرها کمتر پوست را چرب می کنند و ظاهر مات تری به آرایش صورت می دهد و پوست را صاف و یکدست کرده و منافذ و چین و چروک صورت را کمتر می کند. همچنین پرایمر، چربی پوست را کنترل می کند و باعث می شود کرم پودر بهتر روی پوست شما بخوابد. در صورتی که مرطوب کننده اصلا کارهای بالا را انجام نمی دهد و فقط باعث می شود پوست شما لطیف تر شود.

 

انواع پرایمر:

پرایمرها تنوع زیادی دارند. بعضی از پرایمرها مسئولیت پرکردن منافذ پوست را به عهده دارند. بعضی دیگر چربی پوست را تنظیم کند و بعضی دیگر فقط مسئولیت آبرسانی و یا لطیف و صاف کردن پوست و یا مسئولیت برطرف کردن ایرادهای رنگی پوست را برعهده دارند. برای مثال اگر فردی صورت سرخی دارد با پرایمر مخصوص سرخی صورت خود را از بین می برد. بعضی از پرایمرها درونشان ماده درخشان کننده دارند و باعث می شود آرایش شما درخشان و براق و فشن شود.

تنوع پرایمرها بسیار زیاد است با توجه به کاری که علاقه مند هستید روی پوست انجام دهید و یا نقصی که روی صورت باشد را برطرف کنید، باید انتخاب شوند.

 پرایمر آرایش براق golden rose

انواع پوست و پرایمر آن:

اگر پوست خشکی دارید و منافذی روی پوستتان ندارید( معمولا پوست های خشک منافذ باز روی پوستشان ندارند) می توانید از پرایمرهای آبرسان استفاده کنید.

اگر پوست چرب دارید و منافذ باز روی پوستتان وجود دارد می توانید از پرایمری استفاده کنید که منافذ باز را ببندد و چربی پوستتان را کنترل کند.

اگر پوست مختلط دارید که بعضی از نقاط صورت خشک و بعضی نقاط چرب می باشد و منافذ دارد می توانید از دو پرایمر استفاده کنند که نقاط چرب، چربی پوست کنترل شود و در نقاط خشک از پرایمر آبرسان استفاده شود.

پرایمرهای برطرف کننده ایرادات رنگی و پرایمرهای درخشان و براق کننده بیشتر کاربرد سالنی دارند و برای افرادی که حرفه ای تر کار میکاپ را انجام می دهند قابل استفاده می باشند و زیاد برای افراد معمولی مفید واقع نمی شوند.

اگر افراد غیر حرفه ای خواهان میکاپ براق باشند می توانند از هایلایترهای براق مایع استفاده کنند. بهه این صورت که چند قطره هایلایتر مایع را با کرم پودر ترکیب کنید و سپس کرم پودر را به صورت خود بزنید. برای برطرف کردن ایراداتی پوستی هم می توانت از کورکتورها استفاده کرد.

 

نحوه استفاده از پرایمر:

دقت کنید که پرایمرهای سیلیکونی که در بازار موجود می باشند بیشتر بر روی منافذ تاثیر می گذارند و می توانند منافذ باز را ببندند.

مقدار کمی از پرایمر را روی دست ریخته و سپس به روی پوست انتقال دهید. اشتباه رایج در استفاده از پرایمرها این است که مانند کرم های مرطوب کننده روی پوست مالش میدهند. پرایمر چون زیرساز پوست است باید با نوک انگشتان حالت ضربه ای روی پوست پخش کنیم. تا زمانی ضربه زدن را تکرار می کنیم تا پرایمر داخل منافذهای پوست قرار بگیرند و چین و چروک ها را کاملا پر کنند.

 

باتشکر از شهرزاد عزیز

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

 1. پرایمر آرایش مات کننده و کاهش دهنده ی منافذ پوست - GOLDEN ROSE

2. پرایمر ژله ای لیلیز - Lilyz Make Up Primer

3. پرایمر بنفش وُو - VOV pure make up base Violet

4. پرایمر ابریشمی آرایش براق پوست - GOLDEN ROSE

5. پرایمر ( زیرساز آرایش ) آنجل ویل نیکس - Angel veil nyx

6. سی سی کرم زرد ( پرایمر ) گلدن رز - GOLDEN ROSE

7. ژل پایه آرایش ویو - VIO Makeup Primer

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر