نحوه گذاشتن مژه مصنوعی

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در موردنحوه گذاشتن مژه مصنوعی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مژه و ابرو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید. 

 

مژه ها دارای سایزهای متفاوت بلند ، کوتاه و متوسط و همچنین پرپشت و نازک می باشند. مژه های تک و دانه ای بین مژه های طبیعی کار می شود و چشم را طبیعی و زیبا نشان می دهد و مژه یک سره چشم را سنگین کرده و مصنوعی به نظر می آید. چنین مژه های مصنوعی ، از الیاف نایلونی پارچه ای طبیعی می باشند.

 

مراحل گذاشتن مژه مصنوعی نواری

1. چربی دور چشم را توسط گوش پاک کن و لوسیون یا تونیک مخصوص که دارای الکل خیلی کم است بگیرید. پاک کننده های دور چشم ، محصولاتی هستند که دارای ترکیبات مناسب دور چشم می باشند که اگر این محصولات باتوجه به آرایش چشم و نوع پوست انتخاب شوند ، تحریکات پوستی به وجود نمی آورند.

2. بدون اینکه فشار خاصی بر مژه‌ها بیاورید؛ آرام آنها را با موچین یا انگشتان‌تان از بسته‌بندی بیرون بیاورید.

3. دو انتهای هر مژه مصنوعی را آرام با نوک انگشتان نگه دارید تا کمی بیشتر به انحنای آنها کمک کنید.

4. مژه انتخاب شده را روي چشم گذاشته و آن را از داخل چشم‌ها به بيرون اندازه بگيريد و مقدار اضافي آن را كوتاه كنيد.

5. حالا روی یک بشقاب تمیز کمی چسب بریزید. بهترين چسب ها براي استفاده از مژه‌مصنوعي استفاده از چسب‌هاي جراحي است که در داروخانه‌ها موجود است. مثل چسب‌هاي مشکي و چسب‌هاي سفيد که در ابتدا سفيد و به تدريج بي‌رنگ و شفاف مي‌شوند.

6. اكنون با یک لبه نسبتا تیز مثل انتهاي تیوپ خود چسب یا انتهای موچین؛ مقداری از چسب را بردارید.

7. گوشه بيروني مژه را با موچين گرفته وچسب را به سراسر خط مژه مصنوعی بمالید البته یک لایه بسیار نازک ؛فقط به 2 سر انتهایی و ابتدایی کمی بیشتر چسب بزنید.

8. مژه مصنوعی‌ها را با موچین برداريد (بهتر است وسط آن را و نزدیک خط مژه را بگیرید) حواس‌تان باشد که نوک موچین به قسمت چسبناک نخورد.

9. حالا در حالی که در آینه نگاه می‌کنید کمی سرتان را عقب ببرید تا خط مژه‌های‌تان را بهتر ببینید. مژه را كه با موچين نگه داشته‌ايد از داخل چشم به بيرون گذاشته و بدون تماس به ديگر مژه‌ها روي مژه واقعي بگذاريد.

10. با موچین گوشه مژه‌های داخلی و خارجی چشم را کاملا میزان کنید و تا حد ممکن مژه‌های مصنوعی را به مژه های واقعی خودتان نزدیک کنید البته بدون تماس با آنها. در این شکل‌ها می‌توانید نقاط ابتدایی و انتهایی را که مژه‌ها را باید بچسبانید کاملا ببینید؛ این نقاط همان‌هایی هستند که چسب بیشتری زده‌اید.

11. تا جایی که می‌توانید سریع عمل کنید و اگر احتیاج بود مرحله 10 را چندبار تکرار کنید تا مژه‌ها جای اصلی خود را پیدا کنند. با سر موچین مژه‌ها را مرتب کنید.

12. حالا با یک برس که سر نرمی دارد سراسر خط مژه، کمی فشار دهید و چک کنید که همه جای آن به خوبی چسبیده‌ است..

13. حدود یک تا 2 دقیقه صبر کنید تا چسب خشک شود؛ بعد از خشك شدن چسب، آرام چشم‌ها را باز كنيد، اگر اشتباه شد و مجبور شديد آن را برداريد بايد مژه را تميز كرده و بعد از خشك كردن دوباره مراحل بالا را تكرار كنيد.

14. بعد از موفقيت كامل مي‌توانيد با خط چشم مايع روي مژه و چسب را بكشيد. البته تا اين زمان بايد چسب خشك شده و رنگ خود را از دست بدهد. براي امتحان مي‌توانيد مژه مصنوعي را خيلي آرام برداريد كه اگر كار به‌درستي انجام شده باشد اين كار عملي نخواهد بود.

15. آخرين مرحله با ماليدن ريمل، مژه مصنوعي و حقيقي را به هم بچسبانيد بعد از اين مراحل سايه چشم و ديگر رنگ‌ها را استفاده كنيد.

 

گذاشتن مژه مصنوعی

 

یک نکته مهم: اگر كيفيت مژه مصنوعي خوب باشد مي‌توانيد آن را چندبار استفاده كنيد وگرنه بعد از يك بار ديگر قابل استفاده نخواهد بود.

 

مراحل گذاشتن مژه مصنوعی دانه ای

 

برای قرار دادن مژه بر روی چشم ابتدا شما باید از مژه های کوچک ، چسباندن مژه چشم را شروع کنید. نخست مژه هایتان را با مواد ویژه تمیز کنید تا از هرگونه ذرات و خاک پاک شوند. حواستان باشد که از پاک کننده های روغنی استفاده نکنید. چسب مخصوص مژه را بر روی ظرف پلاستیکی یا فویل بریزید. مژه های موجود را کنار هم گذاشته و به ترتیب مژه های کوچکتر را در گوشه درونی چشم، مژه های متوسط را در قسمت میانی و مژه های بلند تر را در گوشه خارجی چشم قرار دهید.

 

گذاشتن مژه مصنوعی دانه ای1

ماندگاری انواع مژه مصنوعی

 ماندگاری انواع مژه مصنوعی و چسب های مخصوص این روش، چون از نوع موقت هستند کم بوده و  دوام کار ما در حدود یک هفته خواهد بود و در صورت تماس با آب و مواد شوینده پوست صورت، نرم شده و مژه ها جدا خواهند شد. بنابراین در هنگام استفاده از انواع مژه مصنوعی از استخر و شنا دوری کنید و در صورت دوش گرفتن و یا استفاده از محصولات پاک کننده آرایش باید دوباره اقدام به چسباندن مژه مصنوعی جدید نمائید.

 

ریموو کردن انواع مژه مصنوعی

برای برداشتن یا ریموو کردن انواع مژه مصنوعی می توان از لوسیون های مخصوص این کار استفاده نمود اما اگر چسب مصرفی در این پروسه جزء چسب های کاشت مژه (که دوام آن بیش از 3 هفته است) باشد و حالتی محکم و سخت ایجاد نماید باید از ریموور استفاده کرده تا بتوانیم مژه ها را جدا نمائیم. توصیه می شود که هرگز از ریموور به تنهایی و در منزل استفاده نکرده و یا مژه های مصنوعی را برای جدا کردن از روی مژه های طبیعی نکشید. برای این کار بهتر است به سالن آرایشگاهی مراجعه شود.

دقت کنید که هرگز به صورت مداوم از این محصول استفاده نفرمائید چرا که استفاده از مژه مصنوعی به صورت مداوم و مکرر به مژه های طبیعی صدمه زده و باعث ریزش آن خواهد شد.

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. مژه ریلی کوتاه 8mm تیک - Tik

2. مژه سیکس دی مکسی تو - MAX2 6D

3. مژه تری دی 10mm دوشاخه - SPECIAL EYELASH

4. مژه تک ابریشمی سفورا - Sephora

5. مژه مصنوعی نخ نامرئی مدل 747L Black تیک - Tik

6. مژه نواری آر تی اس 028 - RTS

7. مژه آتریسا طبیعی کد 110 - ATRISA

8. مژه تری دی 010 زون - ZONE 3D-LASHES

9. تمیز کننده چشم قبل اکستنشن مژه بلما - BELMA

10. پنس سر کج اکستنش مژه

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر