انتخاب مژه مصنوعی مناسب

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد انتخاب مژه مصنوعی مناسب ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مژه و ابرو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید. 

 

بازار مژه مصنوعی، به سرعت در حال گسترش است؛ برندها و فروشگاه های زیادی برای خرید این محصولات در دسترش شما هستند. انواع مژه مصنوعی بخش تکمیلی آرایش چشم‌ می باشد که در ایجاد زیبایی فوق العاده برای چشم‌ها تاثیری چشمگیر و خیره کننده دارد. هر چند که استفاده از مژه مصنوعی، جزء اصلی از مراحل آرایش کلاسیک نمی باشد اما امروزه تبدیل به عضوی ثابت و ضروری در میکاپ شده است. مژه مصنوعی که در جعبه می بینید، با چیزی که روی چشمتان می زنید بسیار تفاوت خواهد داشت. پس از کجا باید تشخیص داد کدام مدل مژه مصنوعی، برای چشمان شما مناسب است؟

پیش از هر چیز باید بدانید چند نوع مژه مصنوعی وجود دارد:

1. مژه مصنوعی کامل:

مژه مصنوعی کامل، رایج ترین نوع مژه است و گذاشتن آن هم زمان کمی می برد. مژه ها روی نواری قرار گرفته اند که آن نوار به پلک می چسبد. نکته منفی این نوع مژه ها این است که بسته به نوع نواری که در آن ها استفاده شده، ممکن است مصنوعی بودن آن ها بسیار نمایان باشد. این مژه ها به نوع مژه نواری هم شناخته می شوند. در دو نوع در بازار موجود می باشد. نوع اول نوارهایی با نخ نامرئی که بر روی چشم بسیار طبیعی دیده می شود که به مژه دست ساز معروف می باشند و نوع دوم نوارهایی با خط مشکی می باشند که مناسب افرادی می باشد که برای آرایش از خط چشم استفاده می کنند.

1.1. مژه مصنوعی کامل (طبیعی، کم پشت، شاخه ای)

اگر در کار گذاشتن مژه مصنوعی، ناوارد و مبتدی هستید باید بدانید که هر چه مژه مصنوعی، ظاهر طبیعی تری داشته و سبک تر باشد بهتر است. اگر تراکم مژه هایتان خیلی کم است، بهتر است مژه مصنوعی انتخاب کنید که موهای آن به هم ریخته بوده و حالت ضربدری داشته باشد. زیرا حالت مژه های طبیعی خودمان هم صاف و مستقیم نیست و به سمت های مختلف رشد می کند. برای چشم های کوچک و ریز، بهتر است مژه هایی انتخاب کنیم که زیاد جلب توجه نکند؛ زیرا نمی خواهیم مصنوعی بودن مژه هایمان توی ذوق بزند. افرادی که چشم های درشت دارند هم می بایست از مژه های مصنوعی کامل و طبیعی استفاده کنند، تا از جلوه زیاد چشم کاسته و چشم ها را تلطیف کند.

 

 

مژه تری دی زون zone 3d lashes

 

 

1.2. مژه مصنوعی کامل (بلند، چشمگیر، پر پشت)

 اگر چشم هایتان خیلی داخل استخوان حدقه چشم قرار گرفته اند، انتخاب مژه های بلند و یا چشمگیر، باعث می شود چشم ها باز تر شده و جلوتر بیایند. اگر چشم های متوسط تا درشت دارید یا چشم هایتان از هم زیاد فاصله دارند، می توانید از مژه های چشمگیرتر و پرپشت استفاده کنید. این نوع از مژه در عین اینکه به مژه های طبیعی تان حجم می دهد، جذاب هم هست.

 مژه نواری آردل ardell

2. مژه مصنوعی نیمه

مژه مصنوعی نیمه، روی نوار کوتاه تری قرار گرفته و معمولا فقط نیمه بیرونی پلک را پوشش می دهد. همین موضوع باعث می شود تا این نوع مژه ها طبیعی تر به نظر رسیده و کاربرد و گذاشتن آنها راحت تر باشد. در دو نوع نواری مشکی و نواری با نخ نامرئی موجود می باشد.

 مژه مصنوعی نیمه برای هر دوع چشم افتاده و گربه ای عالی است. گوشه ی رو به بالای این نوع مژه ها، قسمت بیرون چشم را بالا کشیده و خط مورب و زیبای چشم را بیشتر جلوه می دهد. همچنین، این نوع مژه مصنوعی، برای چشم های نزدیک به هم یا چشم های گرد هم بسیار مناسب است. چون گوشه های داخلی چشم را باز گذاشته و کمک می کند فرم چشم کشیده تر شود. این مژه مناسب افرادی می باشد که از خط چشم در آرایش استفاده می کنند، زیرا با این کار چشم ها گربه ای تر دیده می شود.

 

3. مژه مصنوعی دانه ای

مژه مصنوعی دانه ای هم یا به صورت تکی است یا به صورت دسته ای که به آن خوشه ای می گویند. این نوع مژه مصنوعی، برای اکثر افراد مناسب می باشد اما قراردادن آن ها زمان زیادی می برد. مژه مصنوعی دانه ای، آزادی عمل بیشتری به شما داده و میکاپ آرتیست های حرفه ای بیشتر از این نوع مژه ها استفاده می کنند. این نوع مژه برای هر نوع فرم چشم مناسب است؛ زیرا می توانید به راحتی جاهای خالی را با آن پر کرده یا چند لایه از آن را روی هم گذاشته و مژه ها را پرحجم تر و چشمگیرتر کنید. مژه ها در دو نوع با گره و بدون گره و در سه سایز بزرگ و متوسط و کوچک هستند. این محصول در دو نوع به بازار ارایه می شود. به این صورت که سه سایز کوتاه و متوسط و بلند هر سه در یک پکیج و یا هر کدام در یک پکیج جدا وجود دارند. جدیدا نوع جدیدی از این نوع مژه وارد بازار شده که به نوع مژه ریلی شناخته می شود که برای استفاده، هم امکان بیرون کشیدن از داخل ریل و هم امکان قیچی کردن و مستقیم روی چشم قرار دادن می باشد. این ریل از نخ نامرئی تشکیل شده است. برای قرار دادن مژه بر روی چشم ابتدا شما باید از مژه های کوچک ، چسباندن مژه چشم را شروع کنید. نخست مژه هایتان را با مواد ویژه تمیز کنید تا از هرگونه ذرات و خاک پاک شوند. حواستان باشد که از پاک کننده های روغنی استفاده نکنید. چسب مخصوص مژه را بر روی ظرف پلاستیکی یا فویل بریزید. مژه های موجود را کنار هم گذاشته و به ترتیب مژه های کوچکتر را در گوشه درونی چشم، مژه های متوسط را در قسمت میانی و مژه های بلند تر را در گوشه خارجی چشم قرار دهید. اگر از خط چشم یا سایه چشم استفاده نمی کنید بهتر است که برای دادن شکلی بادامی به چشم بلندترین مژه ها را در گوشه های بیرونی چشم استفاده کنید. برای استفاده از این نوع مژه مصنوعی باید صبور باشید و برای گذاشتن آن پنج دقیقه یا شاید کمی بیشتر وقت بگذارید.

 

مژه تکی تریd با الیاف طبیعی تیک tik

 

هر کدام از این سه نوع مژه، انواع مختلفی با اندازه ها و فرم های متفاوت دارند. از جمله طبیعی، شاخه ای، پر پشت، بلند و غیره. بخشی از کاری که باید انجام دهید، انتخاب سبک مژه ای است که می خواهید داشته باشید. آیا می خواهید مژه هایتان کلاسیک و طبیعی باشد، یا جذاب و چشمگیر، یا شاخه ای و رمانتیک، و یا هر سبک دیگری که دنبال آن هستید.

 

لوازم کار برای استفاده از انواع مژه مصنوعی

  • اسپری ضد عفونی کننده برای پنس ها، موچین ها و قیچی ها (مانند اسپری دکونکس)
  • موچین یا پنس و قیچی مانیکور
  • پنبه توپی
  • شانه ریز و فرمژه
  • انواع مژه مصنوعی به شکل های تکه ای یا دانه ای
  • چسب مخصوص انواع مژه مصنوعی (چسب موقت)
  • چراغ متحرک با نور همزمان زرد و سفید

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. مژه گره دار مدل Medium Black مکس فاکتور - Maxfactor

2. مژه تک کوتاه نوبارا - EYE LASH NOUBARA

3. مژه پلک پایین آتریسا 414 - ATRISA

4. مژه مصنوعی در سه سایز بدون گره مکس فاکتور - Maxfactor

5. مژه تکی 3D با الیاف طبیعی تیک - Tik

6. مژه مصنوعی نخ نامرئی مدل 747L Black تیک - Tik

7. مژه مدل long ultra Black تیک - Tik

8. مژه مدل short ultra Black تیک - Tik

 9. مژه تری دی 001 زون - ZONE 3D-LASHES

10. مژه نواری آردل 20 - ardell

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر