نحوه گذاشتن لنز و نکات مربوط به آن

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد نحوه گذاشتن لنز و نکات مربوط به آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش چشم از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

اولین و مهمترین نکته، در نگهداری لنز است که باید در جا لنزی خود از مایع های مخصوص لنز بریزید.

بر روی جا لنزی حروف  R و L حک شده است که منظور همان راست و چپ است که برای آن هایی که از لنزهای طبی استفاده می کنند و شماره چشم هایشان با هم متفاوت است و نیاز به تفکیک دارد، کاربرد دارد.

 جا لنزی آینه دار سفری

 

نحوه گذاشتن لنز

توجه کنید که برای گذاشتن لنز حتما باید دست های شما کاملا تمیز باشد پس ابتدا نوک انگشتان و کف دست ها باید به خوبی شسته شوند. با کوچکترین کثیفی و یا پرزی که روی لنز قرار بگیرد و داخل چشم برود، چشم اذیت می شود.

برای در آوردن لنز از جا لنزی ابتدا کمی جا لنزی را به سمت جلو کج کنید سپس با نوک انگشتتان بدون دخالت ناخن، لنز را در آورید. دقت کنید لنز را برعکس در چشم قرار ندهید اگر برعکس لنز در چشم قرار داده شود به خوبی کف چشم نمیچسبد و دائما لنز می خواهد از چشم خارج شود. اگر درست لنز را از جا لنزی خارج کرده باشید کاملا گود است و لبه ها به سمت بالا است ولی اگر برعکس باشد گودی آن کم است و لبه ها به سمت بیرون است.

گذاشتن لنز3

البته اخیرا لنزهایی در بازار موجود است که دو رو می باشد که در اینصورت فروشنده به شما این نکته را خواهد گفت. سریعا پس از خارج کردن لنز از جا لنزی آن را در چشم قرار ندهید زیرا به مایع ضدعفونی کننده لنز آغشته است؛ پس ابتدا آن را کف دست گذاشته و با سرم نمکی آن را شستشو دهید تا مواد ضدعفونی کننده از روی لنز پاک شود و بعد از آن، لنز را درون چشم بگذارید.

لنز را روی انگشت اشاره گذاشته و با انگشت دیگری پلک را به سمت پایین بکشید، به سمت بالا یا پایین و یا نوک بینی نگاه کنید و لنز را در قسمت سفیدی چشم قرار دهید و پس از آن به سمت بالا و پایین و کناره ها نگاه کنید تا لنز به خوبی روی مردمک چشم قرار گیرد.

 گذاشتن لنز2

 

لنز قبل آرایش یا بعد آرایش؟

1. اگر در میکاپ تسلط کافی دارید که مواد آن به داخل چشم نمی ریزد لنز را قبل میکاپ در چشم قرار دهید اما اگر تسلط کافی برای کنترل مواد آرایشی ندارید حتما بعد میکاپ لنز را بگذارید.

2. اگر از آن دسته از افرادی هستید که چشم هایتان حساس است و سریع اشکی می شود و میکاپ را خراب می کند حتما قبل میکاپ درون چشم قطره ضد حساسیت بریزید و بعد لنز را درون چشم بگذارید.

 گذاشتن لنز4

 

خارج کردن لنز از چشم

با انگشتی جز اشاره پلک را به سمت پایین بکشید و با نرمی انگشت اشاره لنز را بگیرید و از چشم خارج کنید. سپس آن را با سرم نمکی بشورید که اگر کمی به مواد آرایشی آغشته شده پاک شود. سپس درون مایع ضد عفونی کننده در جا لنزی قرار دهید.

گذاشتن لنز1

با شستشو با سرم نمکی ما مواد آرایشی و آلودگی را از لنز پاک می کنیم و این باعث می شود مایع ضد عفونی کننده تمیز بماند و کثیف نشود (مایع ضد عفونی کننده کمی از نظر هزینه ای گران است به صرفه اقتصادی نیست). در صورت کثیف شدن مایع ضد عفونی کننده آن را دور ریخته و مایع ضد عفونی کننده تمیز در جا لنزی بریزید.

در صورت استفاده مداوم از لنز مایع ضد عفونی کننده جا لنزی را هر دو هفته عوض کنید و  در صورت استفاده خیلی کم با شرط تمیز بودن مایع ضد عفونی کننده، آن را هر ماه عوض کنید.

اگر مایع ضدعفونی کننده لنز به اتمام رسید هیچ گاه آب لوله کشی درون جا لنزی نریزید چون لنز را به سرعت خراب می کند. می توانید به جای آن به صورت موقتی از سرم نمکی استفاده کنید. اما دقت کنید سرم نمکی هیچ گاه جای مایع ضد عفونی کننده را که چربی و آلودگی لنز را از بین می برد نمی گیرد.

 

با تشکر از شهرزاد عزیز

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. لنز رنگی روزانه فرشلوک آبی - FreshLook - Daily Blue

2. لنز رنگی روزانه فرشلوک خاکستری - FreshLook - Daily Gray

3. لنز رنگی روزانه فرشلوک سبز - FreshLook - Daily Green

4. لنز رنگی روزانه فرشلوک عسلی روشن - FreshLook - Daily Pure hazel

5. جا لنزی آینه دار سفری

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر