تفاوت بیس کات و تاپ کات

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد تفاوت بیس کات و تاپ کات ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته کاشت ناخن از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

شاید برای شما این سوال مطرح باشد که چه تفاوتی بین بیس کات و تاپ کات وجود دارد و اصولا این دو چه مفهومی و اهمیتی در کاشت ناخن و دیزاین ناخن دارند. برای آشنایی با مفهوم این دو در ادامه همراه ما باشید.

بیس کات و تاپ کاتدر واقع در لغت  بیس کات به پوشش پایه ای و تاپ کات به پوشش بالایی گفته می شود. بیس کت (Base coat) و تاپ کت (Top coat) محلول‌هایی هستند که یک لایه زیر و یک لایه روی لاک ناخن استفاده می شوند.هدف از استفاده base coat نگهداشتن لاک روی ناخن هست، و هدف از استفاده top coat مهر و موم کردن لاک و دادن درخشندگی بیشتر به لاک. استفاده از این دو، ماندگاری لاک و زیباییش رو افزایش می دهد.

 

تاپ کت و بیس کات

 

بیس کات  (Base coat)

در زمینه لاک زدن ناخن اصولا قبل از عملیات و فرآیند استفاده از لاک لازم است بر روی ناخن از پوششی حاوی محلولی خاص استفاده شده تا سبب گردد لاک اصلی و سایر محلول های شیمیایی که در فرآیند اصلی استفاده میگردند با قدرت بیشتری دوام و بقا یابد و راندمان بالاتری را سبب گردد و همچنین از سایر مواردی که باعث آسیب و تغییر شکل و بر هم زننده ساختار رنگ و محلول شیمیایی لاک گردد تا حد بسیار زیادی جلوگیری نماید.

در واقع بیس کات محلولی است که زیر لاک زده می شود و هدف این محلول نگهداشتن لاک بر روی ناخن است. استفاده از بیس کات نه تنها باعث بالا بردن دوام لاک ناخنتان می شود، بلکه از زرد شدن ناخن هایتان نیز جلوگیری خواهد کرد.  در واقع بیس کات اولین لایه زده شده روی ناخن است. این لایه معمولا می تواند لاک‌های تقویت کننده یا یک سری مواد سفت کننده ناخن باشد. این لایه برای این استفاده می شود که اولا لاک به مدت بیشتری بماند دوما ناخن به مرور زمان رنگ نگیرد.

بیس کات 

 

تاپ کات (Top coat)

این محلول جهت بالابردن دوام لاک وایجاد درخشندگی بیشتر بر روی لاک خواهد شد. از این دو محلول جهت انجام ژلیش ناخن استفاده میکنیم. تاپ کات یک لایه محافظ براق بر روی لاک ایجاد می کند. این لایه علاوه بر محافظت از لاک در مقابل پریدگی و لب پر شدن، مانع  از تاثیر آفتاب بر روی لاک شده و در نتیجه رنگ لاک همواره ثابت و براق باقی خواهد ماند. برای افزایش درخشندگی و ماندگاری لاک ناخن‌هایتان، زدن یک لایه بیس کات و یک لایه تاپ کات را فراموش نکنید.  لایه بیس کات کمک می‌کند که لاک بهتر به ناخن تان بچسبد، در حالی که لایه تاپ کات از رنگ لاک محافظت می‌کند و کمک می‌کند که لاک کنده نشود.

در پایان باید یادآور شویم هر دو پروسه بیس کات (BASE COAT)  و  تاپ کات (TOP COAT) از موارد مهم و حیاتی حفظ و نگهداری زیبایی و طول عمر و بقا لاک ناخن به شمار می آیند . در واقع استفاده از این دو محلول، ماندگاری لاک و زیبایی اش را افزایش می دهد.

 تاپ کات

 

محصول مرتبط با مقاله

محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. انواع بیس کات و تاپ کات ناخن - Base Cut and Cut Nail Tat

2. تاپ کت مات گلدن رز - golden rose

3. تاپ کت خشک کننده سریع لاک گلدن رز - golden rose

4. تاپ کت و لاک پایه دو کاره اسنس - essence

5. تاپ کت 15ml ناخن آی ان ام - inm top coat for nails

6. تاپ کت 73ml ناخن آی ان ام - inm top coat for nails

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر