آموزش کار با ریباندینگ ژل با محصولات لولن

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد آموزش کار با ریباندینگ ژل با محصولات لولن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید. 

 

ریباندینگ ژل لولن یکی از بهترین صافی های این برند می باشد. از خاصیت این محصول ژلاتینی بودن مواد شماره 1 که مواد اصلیست می باشد؛ این ژلاتینی بودن باعث تغییر شکل ساختار هیدروژنی مو می شود و اگر مویی مجعد و فر است را کاملا صاف و لخت می کند که علاوه بر این کار یک پوشش روی کوتیکول مو ایجاد می کند که باعث می شود مدت زمان طولانی تری اثر مواد روی مو باقی بماند و هیچ ماده دیگری نمی تواند اثر این مواد روی مو را کم کند.

پکیج ریباندینگ ژل از 4 محصول تشکیل شده است.

  1. مواد شماره یک که حالت ژله ای دارد
  2. مواد شماره 2 که مواد خنثی و یا تثبیت کننده می باشد.
  3. ویال که یک روغن کمپلکس می باشد که بسیار مغذی مو است و باعث صافی مو بدون هیچ آسیبی می شود حتی باعث تقویت موهای خشک و کمی آسیب دیده نیز می شود.
  4. کاندیشنر

ریباندینگ ژل1

ریباندینگ ژل را روی موی آسیب دیده و یا مویی که دکلره قوی شده است نباید انجام دهید زیرا موی آسیب دیده با تماس با این مواد قوی می سوزد و از بین می رود. بهتر است قبل از انجام ریباندینگ برای متوجه شدن صحت سلامت مو تست ریباندینگ انجام دهید. تست به این صورت است که یک دسته از مو به قطر حداقل یکسانت رو جدا می کنید و مواد شماره یک را به آن می زنید اگر بعد از 10 تا 15 دقیقه کش آمد و دمیج شد یعنی موهاشون آسیب دیده هست و نمی توانید ریباندینگ کنید. در این تست اگر موها حالت شکننده گرفت انجام ریباندینگ منع می شود.

اگر مو سالم باشد و رنگ شده باشد حتی رنگ روشن و یا مویی که کمی وز و خشک باشد و حالت شکننده در نسن نگیرد اگر به صورت اصولی ریباندینگ انجام داده شود هیچ گونه آسیبی نمی بیند.

 

مواد صافی مو به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. موادی که عناصر اصلی آن حالت قلیایی دارد.

این مواد همان صافی های قدیم و یکسری صافی ژاپنی های قوی قدیمی که در مدت زمان کمتر مو را صاف می کردند. نیلزی به اتوکشی وجود ندارد و خیلی سریع روی مو تاثیر می گذارد و مو تغییر حالت می دهد ولی خیلی سریع هم صافی مو از بین می رود. حتی باعث آسیب به مو می شود و باعث خشکی شدید و سوختگی آن می شود.

این مواد روی موهای غیر تمیز و تقریبا چرب انجام می شود مانند مویی که برای دکلره باید کمی چربی داشته باشد.

  1. موادی که عناصر اصلی آن حالت اسیدی دارد.

 

مراحل ریباندینگ ژل:

مرحله اول:

محصولات ریباندینگ لولن محصولات اسیدی هستند. اسیدی که از اسید مرکبات تشکیل شده است و مواد شیمیایی در آن به کار برده نشده است که موجب آسیب مو شود. به دلیل اسیدی بودن این مواد باید حتما روی موی تمیز کار شود. مویی که به هیچ عنوان چربی کف سر و یا چربی مصنوعی مانند چربی سرم و ماسک مو نداشته باشد بنابراین بعد از تست سلامت مو قیبل از انجام ریباندینگ مو را باید 2 الی 3 بار با یک شامپوی خنثی که PH ندارد شسشو دهیم. بهترین شامپو، شامپوی بچه است که PH ندارد.

مرحله دوم:

پس از شستشوی مو با باد ملایم کامل مو را خشک می کنیم به گونه ای که هیچ گونه نم  روی مو باقی نماند. به این علت از باد ملایم استفاده می کنیم که اگر از باد داغ استفاده کنیم و مو را خشک کنیم دوباره پوست سر چربی ترشح می کند و مقداری چربی روی مو می نشیند و اجازه نمی دهد مواد صافی به خوبی روی کوتیکول و کورتکس مو بشیند و اثر بگذارد.

مرحله سوم:

پس از خشک کردن مو، مو را از پشت سر تقسیم بندی می کنیم. لایه های مو را نازک انتخاب می کنیم. بدون نیاز به کاسه و فرچه مواد را داخل همان تیوپ قیفی شکل ریخته و با همان تیوپ مواد را روی مو می گذاریم. دقت کنید که ویال که همان روغن کمپلکس است را با مواد شماره 1 که بوی نامطبوع گوگرد می دهد ترکیب کنید و سپس روی مو کار کنید.

مواد را تا یک سانتی متر مانده به ریشه به موها بزنید و کاملا ماساژ دهید. بهتر است از شانه استفاده نشود مگر در مواردی که در مو گره وجود داشته باشد. در صورت لزوم استفاده از شانه، باید از نوع دندانه درشت چوبی باشد؛ اگر شانه پلاستیکی باشد به علت الکتریسسته ای که ایجاد می کنند باعث شکننده شدن مو می شوند.

مدت زمانی که باید برای زدن مواد طول بکشد نهایتا 15 الی 20 دقیقه باشد. برای این کار باید سرعت عمل بالایی داشته باشید و  این به این معنی نیست که دسته های مو را ضخیم بگیرید. هنگامی که دسته مو ضخیم انتخاب شود تمام مواد به خوبی به همه قسمت های مو نمی رسد و اثر گذاری خوبی نخواهد داشت. اکر مویی بسیار بلند و یا با حجم زیاد است حتما از یک فرد کمکی استفاده کنید.

اگر مدت زمان ماندگاری مواد بیشتر از 20 دقیقه شود موهایی که در اول مواد رویشان قرار گرفته دچار آسیب می شود.

در انتها که تمام مو به مواد آغشته شد نیاز به گذاشتت کلاه ندارد کافیست مو را کشیده و صاف آن را به مدت 20 الی 30 دقیقه رها کنیم.

 

 

مرحله چهارم:

سپس باید مو را چک کنید.

تست اثر گذاری مواد 1:

چک کردن مو به این روش است که دسته نازکی از مو را انتخاب کنید. اگر مو را گره زدیم و گره باز نشد و یا مو را به حالت کشسانی کشیدیم و مو به حالت  1.5 تا 2 برابر قد داد و در آمد یعنی مواد اثر کرده است.

پس از چک کردن، مو را به خوبی شستشو دهیم. شستشوی کامل مو بدون شامپو و نرم کننده است. با آب خالی مو را دو تا سه مرتبه می شوریم به طوریکه موادی روی مو نماند. اگر مواد باقی بماند مو آسیب می بیند و امکان سوختن آن فراهم می شود.

 

 

مرحله پنجم:

 پس از شستشوی مو آب مو را کامل می گیریم. مو با باد ملایم کامل مو را خشک می کنیم به گونه ای که هیچ گونه نم  روی مو باقی نماند. سپس مو را اتوکشی می کنیم. دقت کنید که روی موی خیس نباید اتوکشی انجام شود. لایه های مو را نازک انتخاب می کنیم و 4 تا 5 بار با فاصله 1 سانتی متر از ریشه اتوکشی می کنیم تا زمانی که بخار از مو بلند نشود. اتو از جنس سرامیکی و دیجیتال باید باشد.

مویی که آسیب دیده است با دمای 180 درجه سانتی گراد و موی ضخیم با دمای 200 تا 210 درجه سانتی گراد اتوکشی کنید.

زاویه دست در اتوکشی بسیار مهم است. در هر جهتی که اتوکشی را انجام دهید پس از صافی مو در همان جهت حالت می گیرد. از ریشه به حالت 90 درجه کار کنید و به وسطهای مو که رسیدید 45 درجه و در انتهای کار دست را به سمت پایین بگیرید تا مو حالت طبیعی خودش حالت بگیرد.

 

مرحله ششم:

پس از اتوی مو، مو را از پشت سر تقسیم بندی می کنیم. لایه های مو را نازک انتخاب می کنیم. مواد شماره 2 را روی مو زده و ماساژ دهید و اجازه دهید پس از اتمام مواد گذاری 20 الی 30 دقیقه مواد تثبیت کننده روی مو باقی بماند. سپس مو را به خوبی آبکشی نمایید.

 

 

مرحله هفتم:

در این پکیج یک ساشه ماسک کراتین(کاندیشنر) وجود دارد. 5 تا 10 دقیقه روی مو باقی می ماند همزمان ماساژ کمی به ساقه مو می دهیم تا کاملا جذب مو شود و در آخر مو را آبکشی می کنیم. اگر مقداری کاندیشنر روی مو باقی بماند بهتر است تا در 3 روز بعد صافی مو نرم بماند.

مرحله هشتم:

بعد از آبکشی و سشوار ملایم مو، بهتر است دوباره اتوکشی شود تا مو حالت شلاقی بگیرد.

مویی که کاملا حالت گرفته باشد و صاف شده باشد پس از سشوار مرحله اول هم صاف شده اما مویی که به خوبی صاف نشده باشد در مرحله اول پس از سشوار وز می شود.

 

مراقبت های پس از صافی:

1. بعد از 3 روز ممنوعیت شستن مو بهتر است از شامپویی استفاده شود که حاوی نرم کننده است. پیشنهاد ما استفاده از شامپویهای لولن است. در داخل حمام از ماسک مو استفاده کنند که بهتر است ماسک نرم کننده و تقویت کننده موی سر لولان - lolane و ماسک تقویت کننده ونرم کننده موهای خشک و آسیب دیده جوجوبا  LOLANE و ماسک کراتین استفاده شود. پس از حمام 50 درصد از نم و رطوبت مو را بگیرند و سرم اپتیموم که بسیار مغذی مو است و یک پوشش عالی روی کوتیکول مو می کشد چند قطره روی ساقه مو ریخته و ماساژ دهند. این سرم بدون چربی است و کاملا جذب مو می شود.

2. از 7 تا 10 روز قبل و بعد صافی روی مو نباید رنگ گذاشته شود. تا ندت ها هم دکلره و مش نباید شود.

3. تا 3 روز بعد نباید مو را با کلیبس یا کش بسته شود و یا عینک بالای مو گذاشته شود که مو حالت شکنندگی نگیرد.

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. صاف کننده مو ریباندینگ ژل لولان - LOLANE

2. کیت صاف کننده مو ریباندینگ لولان - LOLANE

3. کرم صاف کننده لولان( قوی ) LOLANE

4. ماسک تقویت کننده مخصوص موهای رنگ شده لولان  LOLANE 500g

5. ماسک تقویت کننده ونرم کننده موهای خشک و آسیب دیده جوجوبا  LOLANE 500g

6. تقویت کننده موی سر فندق لولان  LOLANE  250g

7. ماسک کراتینه لولان ترمیم کننده و تقویت کننده موهای آسیب دیده از صاف کردن  LOLANE 200ml

8. ماسک کراتینه لولان ترمیم کننده و تقویت کننده موهای آسیب دیده از حرارت سشوار   LOLANE 200ml

9. ماسک کراتین لولان مخصوص موهای آسیب دیده از رنگ Lolane Keratin Repair Mask for Damaged Hair from Colouring 200g

10. ماسک نرم کننده و تقویت کننده موی سر لولان - lolane

11. تقویت کننده موهای خشک وآسیب دیده لولان LOLANE 250g

12. روغن آرگان ( تقویت کننده ) لولان - LOLANE

 

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر