آشنایی با دکوپاژ

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد آشنایی با دکوپاژ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته رنگ مو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

امروزه دنبال کردن مد در زمینه رنگ مو بسیار رواج پیدا کرده است که زنان به طور غریزی تلاش می کنند ظاهر و مدل موی خود را تغییر دهند.

عمل پاک کردن و حذف دانه های مصنوعی رنگ از روی مو رنگ شده را دکوپاژ مو می گویند.

 

فرمول دکوپاژ مو

افاسل مخصوص دكاپاژ كليه رنگها است.با افاسل ميتوان تمام يا قسمتي از مو را دكاپاژ كرد.

هر بسته 25 گرمي افاسل را با 75 سي سي اكسيدان(1)يا(2) و يا آب مخلوط ميكنيم.اگر رنگ مو از شماره 1 تا 5 باشد از اكسيدان شماره(2)و اگر رنگ مو از شماره 5 تا 7 از اكسيدان (1) و هرگاه رنگ مو از شماره 7 تا 9 باشد با آب مخلوط ميكنيم.

زمان مكث 5 الي 35 دقيقه است.

طريقه مصرف: افاسل بايد روي موي خشك و شسته نشده بكار رود. متناسب با وضعيت رنگ مو،دكوپاژ قسمتي يا كلي است.

برای دکوپاژ کردن هم مانند رنگ زدن از قانون ریشه و ساقه استفاده می کنیم چون همیشه ریشه ها تاثیر پذیرتر از ساقه هاهستند بنابراین اول ساقه ها را مواد می زنیم و بعد از آن ساقه ها را مواد می زنیم تا به پایه ی مورد نظر برسیم.

 

 روش مصرف: محصول را روی موهای خشک استفاده کنید.

فاز 1 و فاز 2 را به نسبت مساوی در یک ظرف غیر فلزی، بر حسب بلندی مو مخلوط کرده و با دستکش مناسب و دقت کامل، مو را با آن آغشته نمایید. سپس با کلاه پلاستیکی مو را پوشانده و 20 دقیقه زمان بدهید و تغییر رنگ را به شمل تدریجی مشاهده کنید. بعد از اتمام کار، موها را بین 3 تا 5 دقیقه آبکشی و شامپو کنید. بعد از اطمینان از حصول نتیجه مطلوب، از ماسک تقویتی الیو استفاده کرده و عمل رنگ آمیزی را انجام دهید.

 

ریمور رنگ الیو olive

 

تفاوت دکلره با دکوپاژ:

عمل دکوپاژ ضعیف تر از دکلره کردن مو می باشد. دکوپاژ پایه رنگ موی تیره را به روشن تغییر می دهد. زمانی که فردی موهای خود را تیره تر از رنگ اصلی خود می کند ولی مورد علاقه وی نیست و می خواهد آن را به رنگ دیگری تغییر دهد عمل دکوپاژ را انجام می دهد تا موهایش بتواند دوباره رنگ دلخواهش را بگیرد و در این صورت موهای وی نهایتا یک درجه روشن تر می شود؛ اما در دکلره کردن مو می توان تا حد ممکن موها را روشن تر نمود و به پایه رساند تا بتوان هر رنگی را بر روی آن پیاده کرد.

 

معایب دکوپاژ:

دکوپاژ کردن به موها آسیب می زند و آنها را از حالت طبیعی خود خارج می کند، همچنین باعث خشکی و شکننده شدن مو می شود بنابراین قبل از پاک نمودن رنگ موهایتان ابتدا از سلامت پوست و موهای خود مطمئن شوید. برای نرم کردن این موها باید از حالت‌دهنده‌های قوی استفاده کرد و انتهای موهای خود را به‌طور منظم کوتاه کنید تا موهای دوشاخه شده را کم کم حذف کنید.

مدت ماندگاری رنگ بر روی موهای آسیب دیده کمتر خواهد بود زیرا رنگدانه ها بر روی مو با ساختار آسیب دیده زودتر از ساقه مو فرار خواهند نمود و در نتیجه پایداری رنگ مو بر روی این موها به حد کافی نخواهد بود.

 

نکات مهمی در دکوپاژ مو:

1. قبل از شروع کار حتما روی لایه نازکی از مو تست شود.

2. افاسل محصولی است که برای پاک کردن پیگمنتهای مصنوعی رنگ از روی موهای رنگ شده تهیه شده است. بنابراین صریحا توصیه می شود آن را فقط برای قسمتی از مو که قبلا رنگ شده به کار ببرید.

3. در صورتی که افاسل را با اکسیدان کرم شماره 2 برای دکوپاژ به کار می برید باید دقت نمایید که مواد با پوست سر تماس پیدا نکند.

4. چنان چه مواد دکوپاژ را بیشتر از زمان تعیین شده از طرف کارخانه سازنده روی مو نگه دارید موجب خشکی بیش از حد و در نتیجه متلاشی شدن ساختمان مو می می گردد.

5. بعد از انجام دکوپاژ و رنگ آمیزی باید از یک کاندیشنر قوی استفاده شود تا از خشکی و شکنندگی احتمالی موها جلوگیری به عمل آید.

6. از مواد شیمیایی و مش و رنگ و دکوپاژ کمتر استفاده کنید تا موهایتان آسیب نبینند.

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. ریمور رنگ الیو (کالر ریمور، دکوپاژ) - OLIVE

2. دکو ریمور ( دكوپاژ )بس  BES

3. ریمور رنگ مو سیکرت استار لیدی - StarLady

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر