زیر سازی پوست مختلط

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد زیر سازی پوست مختلط ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش صورت از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید. 

 

اگر با پوشش دهی کرم پودر روی صورتتان مشکل دارید و کرم پودر به خوبی روی پوستتان کاور نمی شود در ادامه با این مقاله همراه باشید.

 

مرحله های زیر سازی:

مرحله اول: تمیز کردن پوست صورت

شستشوی صورت

 

 مرحله دوم: استفاده از ماسک روی پوست تمیز

قبل از انجام میکاپ صورت می توانید از یک ماسک برای پوستتان استفاده نمایید. ماسک های فری من بسیار کاربردی و قابل استفاده می باشند که در مقالات معرفی ماسک های فری من سری 1  و معرفی ماسک + اسکراب های فری من سری 1 به توضیح و نقد هر کدام از محصولات فری من پرداختیم. برای پوست های مختلط  ماسک و اسکراب صورت خاک رسی الماس معدنی پیشنهاد می شود. استفاده از ماسک های فری من اجباری نمی باشد می توانید از ماسک های خانگی نیز استفاده نمایید.

ماسک خاک رسی و الماس فری من

اگر قسمت های خشک صورتتان پوسته پوسته می باشد حتما آن نقاط را هم اسکراب کنید.

در پوست های مختلط معمولا قسمت های چرب پیشانی و بینی و چانه می باشد اما استثنا هم در نقاط چرب وجود دارد.

 

پوست مختلط

 

 مرحله سوم: استفاده از اسپری فیکس برای نقاط چرب

پس از استفاده گذاشتن ماسک و شستن آن به سراغ اسپری فیکس بروید. یک لایه اسپری فیکس را روی صورتتان اسپری کنید. سعی کنید اسپری فیکسی که انتخاب می کنید از نوع آبرسان باشد چون با نقاط خشک پوست هم تماس پیدا می کند آن نقاط را بسیار خشک تر نشان ندهد ولی اگر از اسپری فیکس معمولی استفاده می کنید نقاط خشک صورت را بپوشانید و آن را به نقاط خشک اسپری نکنید.

مرحله چهارم: استفاده از کرم مرطوب کننده برای نقاط خشک

روی نقاط خشک صورت کرم مرطوب کننده صورت بزنید.

مرحله پنجم: استفاده از لوسیون کنترل کننده چربی برای نقاط چرب

اگر در نقاط چرب صورت که به خط T شناخته می شود احساس چربی زیاد می کنید و بسیار براق است و با آرایش حالت ماسیده می گیرد از یک لوسیون کنترل کننده چربی استفاده نمایید.

لوسیون کنترل کننده زمانی استفاده شود که صورت بسیار زیاد چرب است و براقیت زیادی دارد و در باقی موارد نیاز به استفاده نیست.

 مرحله ششم: استفاده از روغن آرایشی برای نقاط خشک

این کار اثر معجزه آسایی در زیر سازی دارد و بسیار مفید می باشد. در صورت بالا بودن هزینه های روغن های آرایشی می توانید از محصول بایوایل - Bio.Oil استفاده نمایید. کمی از روغن آرایشی را روی نقاط خشک صورت زده و  آن را پخش کنید.

روغن بایوایل biooil

مرحله هفتم: استفاده از پرایمر

پوست مختلط معمولا دارای منافذ باز می باشد بنابراین از پرایمر سیلیکونی استفاده کنید. پرایمرها هم منافذ پوست را پر می کنند و هم پوست را کمی لطیف می کنند. پرایمر را روی پوست پخش کنید و سپس به حالت ضربه به آرامی روی پوست بزنید تا پرایمرها کاملا داخل چروک یا منافذ پوست قرار بگیرند.

 پرایمر آرایش مات کننده و کاهش دهنده ی منافذ پوست golden rose

 پس از انجام مراحل بالا زیرسازی شما به پایان رسیده است؛ اکنون می توانید کرم پودر را زده و ادامه میکاپ خود را انجام دهید.

نکته مهم در انتخاب کرم پودر برای پوست های مختلط این است که نیاز ندارید دو کرم پودر خشک و چرب تهیه کنید کافیست یک کرم پودر مخصوص پوست چرب تهیه کنید. سپس قسمت های چرب پوست را به صورت معمولی کرم بزنید و برای قسمت های خشک کرم پودر را با دو تا سه قطره از روغن آرایشی ‌بایوایل - Bio.Oil  ترکیب کنید و سپس به نقاط خشک بزنید. با این کار کرم پودر روی نقاط خشک حالت تکه تکه پیدا نمی کند.

 

باتشکر از شهرزاد عزیز

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. پرایمر آرایش مات کننده و کاهش دهنده ی منافذ پوست - GOLDEN ROSE

2. پرایمر ژله ای لیلیز - Lilyz Make Up Primer

3. پرایمر بنفش وُو - VOV pure make up base Violet

4. پرایمر ( زیرساز آرایش ) آنجل ویل نیکس - Angel veil nyx

5. اسپری فیکس کننده ( تثبیت کننده ) آرایش  اتود 

6. اسپری فیکس درما کالر کریولان

7. اسپری فیکساتور آرایش مالوویز - MALU WILZ FIX'N FRESH

8. روغن بایوایل - Bio.Oil

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر