تفاوت کانسیلر با کالر کورکتور

در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد تفاوت کانسیلر با کالر کورکتور ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته آرایش صورت از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

کانسیلر در صورت نقش پوشانندگی دارد و همچنین برای هایلایت کردن صورت نیز می توان از کانسیلر استفاده کرد. اما کالر کورکتورها نقش اصلاح کنندگی برای یکسری رنگ دانه خاص روی پوست دارند که امکان کاور و برطرف کردن آن ها به وسیله کانسیلر و کرم پودر وجود ندارد.

برای مثال کانسیلر ایج ریوایند 160 میبلین یک کانسیلر ساده می باشد که از آن می توان در صورت نبود سیاهی و گودی زیاد در زیر چشم استفاده نمود. همچنین برای هایلایت کردن هم کاربرد دارد.

 

کاموفلاژ1

 

گاهی سیاهی و گودی زیر چشم بسیار زیاد و نمایان می باشد و یا صورت دارای کک و مک یا خال و یا جوش های بزرگ قرمز رنگ می باشد که با زدن کرم پودر و کانسیلر بازهم مشخص می باشند؛ در این زمان کانسیلر مفید واقع نمی شود و باید به دنبال یک اصلاح کننده رنگی برای کاورعیب صورت بود. برای این کار از کالر کورکتور استفاده می کنیم. کالر کورکتورها طیف رنگی بسیار زیادی دارند اما از پرکاربردترین رنگ ها، رنگ سبز و نارنجی می باشد.

از کورکتور رنگ سبز می توان برای اصلاح جای جوش های خیلی قرمز که توسط کانسیلر کاور نمی شود استفاده نمود. اگر صورتی پر از کک و مک و خال دارید رنگ سبز برای کاور کردن و خنثی کردن رنگ آن ها بسیار مناسب است. همچنین از رنگ سبز برای کاور کردن جای ماه گرفتگی نیز استفاده می شود.

از کورکتور رنگ نارنجی برای محو کردن تیرگی و گودی زیر چشم استفاده می شود. اشتباه ترین کار برای ازبین بردن تیرگی و گودی زیر چشم استفاده از لایه های زیادی کانسیلر است زیرا با این کار فضای زیر چشم بسیار سنگین می شود و مواد پس از مدتی حالت ماسیده به خود می گیرد و آن قسمت را چروک نشان می دهد. کورکتور نارنجی علاوه بر کاور تیرگی و کبودی چشم نقش کمرنگ کنندگی خط خنده را نیز ایفا می کند. به این صورت که کمی از رنگ نارنجی را درون خط خنده زده و آن را محو می مکنیم سپس از کرم پودر مناسب استفاده می کنیم. همچنین کسانی که ابروهای خو را تتو کرده اند و از فرم ابروی خود اصلا راضی نیستند می توانند با رنگ نارنجی ابروی خود را محو کنند و به هر فرمی که علاقه مند هستند ابروی خود را دوباره ترسیم کنند.

 

پالت کاموفلاژ کرمی گلدن رز camouflage golden rose

 

کسانی که صورت بدون ایرادی دارند و گودی و تیرگی زیر چشمشان نرمال و بسیار کم می باشد نیاز به استفاده از کورکتور ندارند و می توانند از کانسیلر با توناژ زرد استفاده نمایند. اگر با کانسیلر نتیجه دلخواه را نگرفتند می توانند از کورکتور استفاده نمایند.

 

کاموفلاژ

 

روش استفاده کورکتور به این صورت است که پس از اینکه از پرایمر و کرم مرطوب کننده یا ضد آفتاب استفاده کردید از کورکتور استفاده می کنید و عیبی که در صورت وجود دارد با آن کاور می کنید. سپس از کرم پودر و در آخر از کانسیلر استفاده می کنید. رعایت ترتیب در استفاده موارد بالا بسیار مهم می باشد.

 

باتشکر از شهرزاد عزیز

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. کانسیلر دور چشم ایج ریوایند140 میبلین  - Maybelline

2. کانسیلر کالر کورکتینگ 32 ایزادورا - COLOR CORRECTING CONCELER

3. کانسیلر مدادی کاور - TREAT& COVER CONCEALER STICK

 4. پالت کانسیلر 12 رنگی بن نای - media pro concealer palette Ben Nye

5. کانسیلر 02 حاوی ضد آفتاب کامان - COME ON

6. کانسیلر اسنس

7. کانسیلر استیکی اسنس مدل Coverstick 03 محصولات - ESSENCE

8. کانسیلر چشم ضد آب تایرا - tyra

9. کانسیلر مایع 04 ترو کاور - TRUE COVER

10. کانسیلر بیو

11. کانسیلر میبلین

12. پالت تکی کاموفلاژ سبز 408 گریماس - GRIMAS

 13. پالت کاموفلاژ 12 تایی کنویس - kenvis

14. پالت درماکالر 6 رنگ ( کاموفلاژ ) کریولان - KRYOLAN

15. کاموفلاژ 02 سبز ترو کاور - TRUE COVER

16. پالت کاموفلاژ 12 رنگ (اسپشیال) گریماس - GRIMAS

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر