رنگ مژه و توصیه های مربوط به آن

 در این مقاله از سایت وبلاگ هومهر مطلبی در مورد رنگ مژه و توصیه های مربوط به آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر میتوان در دسته مژه و ابرو از سایت وبلاگ هومهر بازدید نمائید.

 

معمولا کسانی که مژه های کمرنگی دارند، به استفاده از ریمل های تیره علاقه مند هستند و با کمک آرایش و میکاپ، موی روشن این قسمت را تیره تر می کنند. ولی این راه حل موقتی بوده و ماندگاری زیادی ندارد. به همین دلیل نیز بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای این کار، مژه های خود را رنگ کرده و زیبایی آن ها را برای مدت طولانی تری تضمین کنند. اگر می خواهید هر روز مژه های خود را بدون نیاز به استفاده از ریمل مژه تیره کنید، آنها را رنگ کنید.در صورتی که برای رنگ مژه یکسری خطرات وجود دارد اگر آن را به صورت درست انجام دهیم هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

در زیر به توضیح مراحل رنگ مژه می پردازیم:

1.مرحله اول

یک رنگ مژه مناسب را انتخاب کنید.به هیچ عنوان در هنگام رنگ مژه ها، از رنگ مو یا رنگ ابرو استفاده نکنید. به دنبال یک رنگ مخصوص برای رنگ مژه باشید.

1. رنگ موی استاندارد از مواد شیمیایی استفاده می کند که چون در نزدیکی چشم شما قرار می گیرند بسیار خطرناک است ، بنابراین نباید هرگز بر روی مژه ها استفاده کنید. بسیاری از افراد به جای استفاده از رنگ مژه از رنگ ابرو یا رنگ مو استفاده می کنند. متاسفانه بسیاری از مدرسین هم به دلیل قیمت بالای رنگ مژه از رنگ ابرو و مو برای این کار استفاده می کنند که بسیار اشتباه می باشد. کارشناسان فروشگاه اینترنتی هومهر به هیج عنوان استفاده از رنگ ابرو را مناسب این کار نمی دانند و توصیه می کنند از رنگ هایی استفاده کنید که روی محصول استفاده برای مژه حتما قید شده باشد.

2. شما می توانید چند رنگ مختلف را انتخاب کنید. سیاه و قهوه ای جز شایع ترین رنگ ها هستند، اما گزینه های رنگی مانند رنگ آبی نیز وجود دارد. بسیاری از این رنگ ها بسیار مورد توجه نیستند زیرا مژه شما را بیش از حد غیر طبیعی نشان می دهد. اما پر فروش ترین رنگ، رنگ مژه مشکی پر کلاغی یا بلو بلک می باشد که طرفداران زیادی دارد.

2. مرحله دوم: ترکیب رنگ

رنگ را مخلوط کنید. هر کیت رنگ باید با دستورالعمل همراه باشد و این دستورالعمل ممکن است متفاوت باشد. با این حال، معمولا با ترکیب رنگ و اکسیدان رنگ حاضر می شود. 5سانتی متر ازمواد تیوپ رنگ را داخل ظرف ریخته سپس چند قطره اکسیدان میریزیم. اکسیدانی که استفاده می شود از نوع 10 حجمی یا 3 درصد است که خیلی ضعیف می باشد. مخلوط را ترکیب میکنیم تا به غلظت مناسب برسد. افزودن بیش از حد اکسیدان باعث رقیق شدن مواد می شود و در نتیجه به خوبی روی سطح مژه باقی نمی ماند. بهتر است از اکسیدان های خارجی استفاده شود زیرا اکسیدان های خارجی خاصیت ضد حساسیت دارند.

3. مرحله سوم: انجام تست حساسیت

مقدار کمی از رنگ را پشت گوش یا داخل آرنج گذاشته و به مدت30 دقیقه منتظر بمانید اگر خارش یا سوزشی احساس نکردید به این معناست که شما به رنگ حساسیت ندارید.

4. مرحله چهارم

با یک پد وازلین اطراف چشم خود بمالید تا در صورت رنگی شدن صورت به راحتی تمیز شود. سپس از یک مانع برای زیر چشم استفاده کنید تا در صورت پلک زدن رنگ به اطراف پخش نشود.

5. مرحله پنجم

از یک برس کوچک برای مخلوط کردن مواد رنگ استفاده کنید و برس را به خوبی به رنگ آغشته کنید.

6. مرحله ششم

از ریشه تا نوک مژه را رنگ بزنید و سپس شانه کنید . برای نتیجه بهتر می توانید از برس گرد همانند برس ریمل و یا میکرو براش مخصوص مژه مانند ریمل زدن از روی مژه یکبار و از زیر مژه هم یکبار رنگ را خیلی سریع و با دقت تمام بزنید. طوریکه همه مژه ها ی پلک بالا به رنگ آغشته شوند. خیلی دقت کنید تا رنگ داخل چشم نرود. درصورت کوچکترین تماس چشم با رنگ بلافاصله رنگ را با پنبه پاک کنید و با آب فراوان بشوید و کمپرس آب سرد کنید.

 انجام رنگ مژه

 

7. مرحله هفتم

 وقتی رنگ را به مژه های یک سمت زدید، با گوش پاک کن، رنگهایی که به پوست تماس دارند را تمیز کنید و با پنبه نم دار چشم را بپوشانید و طرف دیگر را رنگ کنید.

8. مرحله هشتم

پس از 10 الی 15 دقیقه رنگ را پاک کنید. رنگ را با آب ولرم و یک پد پنبه ای پاک کنید. سپس مژه ها را با پارچه نخی خشک کنید.

 

ماندگاری رنگ:

 این رنگها معمولا 30 تا 45 روز ماندگاری دارند. برای تجدید آن باید پس از دوماه رنگ تکرار شود.

 

نکته:

یادتان باشد که رنگ مخصوص مژه باید حتما استفاده کنید که بدون آمونیاک هستند و پک های رنگ اغلب دارای رنگ مژه، پد برای گذاشتن زیر مژه ، اکسیدان مخصوص تقویت کننده مژه و قلاب برای مخلوط کردن و درست کردن رنگ می باشند.

 

ترجمه از سایتwikihow.com

 

محصول مرتبط با مقاله

 محصولات پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هومهر:

1. میکرو براش حرفه ای آرایشی - Micro Brush

2. رنگ مخصوص مژه و ابرو مشکی پرکلاغی - augenblick berrywell

 

 

 

نظر دادن

لطفا نطرات خود را در مورد مقاله و وب سایت درج نمائید

جدید ترین های اینستاگرام هومهر